Problem z JoomlaXporer
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Problem z JoomlaXporer

  1. #1
    Przeglądacz -Miszczu- awatar
    Dołączył
    06-08-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Problem z JoomlaXporer

    Witam.
    Zainstalowałem moduł JoomlaXporer w wersji 1.5.5 i zgodnie ze wskazówkami ostawiłem go na header. Jednak nie mogę go znaleźć w menu górnym w strefie admina.

    W czym jest problem?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Przeglądacz -Miszczu- awatar
    Dołączył
    06-08-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny

    Heh... Zainstalowałem moduł ale jak mam go użyć skoro nie ma go w menu? Miałem wcześniej Joomle 1.0.12 to Xplorer był w menu i wszystko pięknie śmigało.

    Przepraszam za głupie pytania, ale jestem tu nowy - od tyg interesuje się Joomlą.

  5. #4
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    mylisz pojecia modul i komponent. JoomlaXplorer jest komponentem - po instalacji masz go dostepnego w panelu administratora w gornym menu "komponenty" (w 1.0.x)

  6. #5
    Przeglądacz -Miszczu- awatar
    Dołączył
    06-08-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny

    Aha. Rozumiem już. Ale jak już wcześniej powiedziałem to owego komponentu nie ma w tym menu. Ten komponent jest tylko pod joomlę 1.0.x? Ja zainstalowałem go na 1.5.5 - to może być powód tego, że się nie wyświetla w menu.

    Czy jest podobny komponent pod wersję 1.5.5?

    P.s. Mówiłem to to moduł, bo zainstalowało mi się w modułach. Jest w Rozszerzenia/Moduły/Administrator.
    Ostanio edytowane przez -Miszczu- : 07-08-2008 09:33

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Jeśli jest tam, gdzie mówisz, to zainstalowałeś nie bardzo wiadomo co.
    2. Rozumiem, że wiesz, po co instalujesz ten komponent. Dla pewności jednak - potrzebny jest zaawansowanym użytkownikom Joomla albo w sytuacji, gdy mamy problemy z ochroną serwera uniemożliwiająca operacje na plikach. Joomla 1.5 radzi sobie jednak z takimi problemami bez potrzeby instalowania tego niezbyt bezpiecznego programu. Wystarczy skonfigurować odpowiednio warstwę FTP.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    jesli pod 1.5.5 - to musisz instalowac w trybie zgodnosci (legacy), albo uzyc nowszej wersji komponentu - czyli eXtplorera

  9. #8
    Przeglądacz -Miszczu- awatar
    Dołączył
    06-08-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    1. Jeśli jest tam, gdzie mówisz, to zainstalowałeś nie bardzo wiadomo co.
    2. Rozumiem, że wiesz, po co instalujesz ten komponent. Dla pewności jednak - potrzebny jest zaawansowanym użytkownikom Joomla albo w sytuacji, gdy mamy problemy z ochroną serwera uniemożliwiająca operacje na plikach. Joomla 1.5 radzi sobie jednak z takimi problemami bez potrzeby instalowania tego niezbyt bezpiecznego programu. Wystarczy skonfigurować odpowiednio warstwę FTP.
    Po to aby przez joomle robić operacje na plikach. Słyszałem, że jest to o wiele wygodniejsze.


    Cytat Wysłane przez Dylek Zobacz wiadomość
    jesli pod 1.5.5 - to musisz instalowac w trybie zgodnosci (legacy), albo uzyc nowszej wersji komponentu - czyli eXtplorera
    Instalowałemgo w trybie zgodności (legacy). Zaraz poszukam tej nowszej wersji. Dziękuję za pomoc - jak na razie ;)

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez -Miszczu- Zobacz wiadomość
    Po to aby przez joomle robić operacje na plikach. Słyszałem, że jest to o wiele wygodniejsze.
    Ano, jest, ale
    - jak znam Joomla z czasów, kiedy jeszcze nie był Joomla, to nigdy nie zdarzyło mi się mieć takiej potrzeby, żeby wykonywać operacje na plikach za pomocą komponentu, o którym słyszałem również inne, niezbyt przychylne opinie.
    - owe operacje na plikach można wykonywać całkiem bez problemów za pomocą protokołu FTP
    Powtarzam raz jeszcze - to komponent owszem, użyteczny, ale najczęściej niekonieczny. Powinien być stosowany przez osoby w pełni świadome zagrożeń, jakie niesie!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    06-10-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Ano, jest, ale
    - jak znam Joomla z czasów, kiedy jeszcze nie był Joomla, to nigdy nie zdarzyło mi się mieć takiej potrzeby, żeby wykonywać operacje na plikach za pomocą komponentu, o którym słyszałem również inne, niezbyt przychylne opinie.
    - owe operacje na plikach można wykonywać całkiem bez problemów za pomocą protokołu FTP
    Powtarzam raz jeszcze - to komponent owszem, użyteczny, ale najczęściej niekonieczny. Powinien być stosowany przez osoby w pełni świadome zagrożeń, jakie niesie!
    Witam.

    A jednak mi się zdarza co dzień, gdy instaluje nowy komponent, czy też bot z poziomu Joomli to niejednokrotnie właścicielem do owego katalogu, czy też niektórych weń plików zostaje dziwny użytkownik 'nobody' i zazwyczaj z takim katalogiem oprócz zmiany nazwy nie idzie nic zrobić z poziomu ftp ani tez cPanelu (nawet zmienić uprawnień by np. dograć polski język), wtedy jedynie dziurawy i małobezpieczny extplorer (lub joomlaxplorer) może przyjść nam z pomocą. Być może wszystko to zależy od hostingu, jednak takie rzeczy się zdarzają.

    Pozdrawiam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •