Problem z JoomlaXporer - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Problem z JoomlaXporer

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Rację masz, i owszem, w odniesieniu do Joomla 1.0 i serwera wybranego niezgodnie z wymaganiami Joomla! Ale ponieważ to Ty wybierałeś sobie serwer, więc i Ty odpowiadasz za korzystanie z niezbyt bezpiecznych i niezbyt potrzebnych narzędzi.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    06-10-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Rację masz, i owszem, w odniesieniu do Joomla 1.0 i serwera wybranego niezgodnie z wymaganiami Joomla! Ale ponieważ to Ty wybierałeś sobie serwer, więc i Ty odpowiadasz za korzystanie z niezbyt bezpiecznych i niezbyt potrzebnych narzędzi.
    Zgadza się. Na szczęście to hosting na okres testowy (14-dniowy) i konkretny płatny wybór jest jeszcze przede mną. Zrazu poproszę wszystkich obeznanych w temacie (chyba, że podpowiedź zamieszczona publicznie zakrawałaby o kryptoreklamę to wtedy poproszę na e-mail) o namiary na hostingi, na których podczas instalacji (z poziomu Joomli) modułów, komponentów, czy też botów nie generują się foldery/pliki, których właścicielem jest niewygodny użytkownik nobody.

    Dziękuję z góry.

  4. #13
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    włącz warstwę ftp w joomla pozbędziesz się wtedy problemu.

    generalnie listę hostingów masz gdzieś na forum ( listę które hostingi uzytkownicy polecają).

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    06-10-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny prosba o link do listy hostingow polecanych przez uzytkownikow

    Cytat Wysłane przez crazyluki Zobacz wiadomość
    włącz warstwę ftp w joomla pozbędziesz się wtedy problemu.

    generalnie listę hostingów masz gdzieś na forum ( listę które hostingi uzytkownicy polecają).
    Wobec tego mam prośbę o link do postu zawierającego listę hostingów polecanych przez użytkowników. Dziękuję odgórnie.

  6. #15
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    mam prośbę - sam sobie znajdź

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    06-10-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez crazyluki Zobacz wiadomość
    mam prośbę - sam sobie znajdź
    Sam szukalem, ale wpisujac 'nobody', 'nobody 99', czy tez '+nobody +99' lub 'nobody hosting 99' dostaje komunikat:


    Nie znaleziono wyników Następujące wyrazy są albo zbyt popularne, za długie lub za krótkie i nie były uwzględnione w wyszukiwaniu : nobody, 99


    wiec zapytam w jaki sposob (zamiast zmudnego przegladania wszystkich postow danej kategorii) poszukac tematow, w ktorych porusza sie problem powstawania (po instalacji komponentow, modulow, botow, czy tez szablonow z poziomu panelu administracyjnego joomla) katalogow/plikow, ktorych wlascicielem jest nobody 99 (podczas gdy wlascicielem powinien byc uzytkownik naszego konta hostingowego) i przykladow hostingow ktore tego problemu nie maja, chyba ze jest jakis inny sposob ominiecia tego problemu (przelaczenie na tryb ftp mnie nie urzadza).

    Dzieki za odzew.


    Udalo mi sie niby znalezc rozwiazanie przegladajac post po poscie. crazylooki podales link do rozwiazania problemu komus a ja juz chyba nie zasluzylem na niego: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=22138
    (07-10-2008, 20:41).

    Mam wobec tego pytanie: czy w joomli 1.0.x jest mozliwosc zalaczenia trybu ftp i gdzie sie to robi. W system > informacje o systemie > informacja o PHP znalazlem zapis: "FTP support - enabled" i nie wiem czy wlaczenie wsparcia dla FTP jest rownoznaczne z wlaczeniem trypu ftp. Wnioskuje, ze raczej nie, gdyz u mnie wciaz pojawiaja sie katalogi i pliki ktorych wlascicielem jest nobody (99).

    prosze o pomoc. pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez raph3r : 12-10-2008 01:14 Powód: znaleziony post z rozwiazaniem ale dla joomla 1.5

  8. #17
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    zainstaluj extplorer powinno dać radę..

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •