migrator nie działa
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: migrator nie działa

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    25-08-2006
    Wpisy
    156
    Punkty
    11

    Domyślny migrator nie działa

    Witam. Mam Joomla 1.0.15 z zainstalowanym migratorem, który jednak nie działa. Robię wszystko tak, jak w instrukcji - nawet podczas instalacji pokazuje mi się status "ok", a potem nie mam żadnych danych przeniesionych ze starego joomla.
    Nie mam już do tego sił... Wie ktoś jak bezboleśnie zmigrować bazę danych?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Co się dzieje, że nie działa? Stwierdzenie "Nie mam sił" niczego bowiem nie wyjaśnia. Przewracałem toto na 2 serwerach na 10 strone. I dziala.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    25-08-2006
    Wpisy
    156
    Punkty
    11

    Domyślny

    Nie wiem.. Może ja coś źle robię... W pierwszej kolejności zainstalowałem stary migrator do 1.0.15 i ściągnąłem bazę danych przez niego.
    Podczas instalacji podaję plik migratora - mieli go, mieli, potem wyrzuca komunikat, że migracja zakończona sukcesem. Kiedy loguję się do panelu i patrzę na użytkowników - pokazuje mi się pusto i 14 znaczników ze stronami - dalej - wstecz - ale wszędzie pusto - tak samo z newsami....
    W starej wersji używam CB do zarządzania użytkownikami - może to był błąd?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wynika z tego, że migrator dokonuje zrzutu bazy danych, ale:
    a) migrator nie wykonuje pełnego zrzutu - aby tak się działo, potrzebne są wtyczki ETL i SQL (można je zrobić samemu - bo programiści, niestety ich nie dostarczają)
    b) nawet, gdy wykonamy wtyczki, to migrator przeniesie dane, ale nie przenosi danych o zainstalowanych dodatkowo rozszerzeniach (choć przeniesie ich dane)
    c) jeśli używaliśmy komponentów zmieniających strukturę standardowych tabel, np. tabeli jos_users, to trzeba zrobić wtyczkę SQL z tej tabeli i umieścić ją w katalogu /tables. Wtyczki SQL to po prostu zapytanie tworzące tabelę
    d) myląca może być informacja, że należy podać przedrostek poprzedniej bazy danych. W przypadku migracji z 1.0 zawsze podajemy, że był to jos - tak przygotowuje dane migrator
    e) po migracji włączone są tylko pozycje głównego menu witryny i opublikowane dwa moduły - menu i ścieżka powrotu. Resztę trzeba uaktywnić samemu.
    Migracja witryny z wieloma komponentami dodatkowymi wymaga sporej dodatkowej własnej pracy (przygotowanie wtyczek, instalacja rozszerzeń, ręczne poprawki niektórych informacji w bazie danych!)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    25-08-2006
    Wpisy
    156
    Punkty
    11

    Domyślny

    Czyli tak naprawe trzeba pzrekalkulować, czy opłaca się migrować dobrze działającą stronę...

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ależ oczywiście. Migracja ma sens, jeśli:
    - na starej witrynie nie ma zbyt wielu rozszerzeń i zbyt wielu treści gromadzonych za pomocą innych niż standardowe komponenty
    - istnieją unowocześnione wersje wszystkich albo prawie wszystkich działających w starej witrynie rozszerzeń, bo uruchamianie wszystkich bądź większości z nich w trybie zgodności wstecznej eliminuje korzyści z poprawy wydajności uzyskanej unowocześnieniem systemu,
    - konieczne są w witrynie nowe funkcje, których nie można uzyskać w Joomla 1.0
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    25-08-2006
    Wpisy
    156
    Punkty
    11

    Domyślny

    Podkusiłem się i raz jeszcze robiłem migrację. Musiałem ręcznie poprawić kilka wpisów w bazie danych. Ogólnie wyszło ok. Zero błędów, ale po zmigrowaniu nie mogę wejść w zakładkę użytkownicy, bo wyskakuje mi "restricted acces" - tak samo w instalator.... Czym może to być spowodowane?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •