Angielskie tytuły menu -> PL
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Angielskie tytuły menu -> PL

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Angielskie tytuły menu -> PL

    Witam.

    Rozpocząłem zabawę z CMS-em Joomla. Bardzo proszę o pomoc:



    Czy ktoś wie gdzie można zmienić opisy zaznaczone numerkami 1 ... 3 ? Bo w panelu administracyjnym nie potrafię jak na razie tego znaleźć. A może to już zależy od skórki? Jeśli tak, to byłbym zainteresowany ciekawymi polskojęzycznymi skórkami do Joomla.

    Pozdrawiam
    Mariusz

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zamiast malować obrazki, poświęć czas na wycieczki po Joomla! i na lekturę poradników. Nie pali się, nie piekarnia. Na forum wróć z problemami, a nie banalnymi pytaniami. Tak za 3 dni.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Jak się ma cięższy problem to ciężej otrzymać odpowiedź ;) Do mariusza: Wejdz w projektanta menu i pozmieniaj sobie

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Vego, ale skoro "pomagasz" w takich przypadkach, to udzielaj pełnej odpowiedzi. To nie są li tylko nazwy pozycji menu, to są przede wszystkim nazwy modułów.

    A słowo "pomagasz" w cudzysłowie, bo taka podpowiedź wyręcza użytkownika w najprostszych zadaniach, w poznaniu podstaw Joomla!, uczy m.in. nadużywania i tego forum.
    Proszę zrozumieć, że zadawanie banalnych pytań i odpowiadanie na takie pytania zwiększa drastycznie ilość banalnych wiadomości na forum, zwiększa ilość powtórzeń, obciąża bazę danych, zwalnia wydajność serwera, obciąża łącza, podnosi koszty, daje przykład kolejnym użytkownikom, że można pytać bezmyślnie, bo i tak ktoś odpowie!

    To naprawdę tak trudno zrozumieć? Tłuką o tym wszyscy administratorzy forów, tłuką regulaminy, tłuką stare jak Internet zasady korzystania z forów i list dyskusyjnych.

    Jakich słów trzeba używać, żeby to zrozumiano?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Vego, ale skoro "pomagasz" w takich przypadkach, to udzielaj pełnej odpowiedzi. To nie są li tylko nazwy pozycji menu, to są przede wszystkim nazwy modułów.
    Wiem że to są nazwy modułów i można je zmienić bez problemu w projektancie.
    Ja osobiście mam takie mieszane uczucia jeśli chodzi o to wszystko. Oczywiście zgadzam się, jeśli chodzi o pomoc joomla bo nie po to włożyliście w to tyle pracy, żeby samemu to czytać. Co do samych tych "banalnych wiadomości" i obciążenia serwera, to można by te banalne pytania kasować, powiadamiając o tym użytkownika i już jeden problem rozwiązany.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Z nagłówkami już sobie poradziłem - robi się to z poziomu: PA -> Rozszerzenia -> Moduły.

    Nie wiem jeszcze gdzie ukryty jest string "Welcome to the Frontpage", który wyświetlany jest w dwóch miejscach: i w pasku tytułu przeglądarki, oraz na stronie głównej.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Czy słyszałeś coś przyszły administratorze o wyszukiwarkach? Czy wiesz może, po co one są? Czy widzisz na górze w pasku menu słowo Szukaj? Czy naprawdę 9 na 10 nowych użytkowników forum poświęconego stronom internetowym to ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia, jak się korzysta z forum? Po co się zabierać za zarządzanie witryną, jak się nie umie korzystać z przeglądarki?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dobra, poradziłem sobie ;-)

    http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=19613

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Widzisz, jakie proste Zanim zadasz kolejne pytania, sprawdź, czy nie ma na nie odpowiedzi.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •