Problem z plikami instalacyjnymi
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem z plikami instalacyjnymi

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    12-08-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z plikami instalacyjnymi

    Witam!
    Założyłem sobie niedawno konto na koon.pl. Używając fantastico z cpanela wrzuciłem sobie Joomla 1.5.3, instalacja przebiegła pomyślnie. Teoretycznie wszystko jest w porządku, u mnie na komputerze po usunięciu folderu instalacyjnego strona działa tak jak trzeba. Jednak po podaniu znajomej linku do strony powiedziała, że widzi komunikat, że folder z plikami instalacyjnymi nie jest usunięty i żeeby go usunąć (co zostało zrobione wcześniej przeze mnie). Sprawdzałem u siebie, w IE 7 i FF działa bez problemu.
    Chcąc zobaczyć o co chodzi udałem się do browsershots i rzeczywiście, na 48 przeglądarek komunikat pojawia się w Iceweasel, SeaMonkey, Konqueror 3.5, Firefox 2.0.0.14, Opera 9.51, Firefox 3.0.1. A poza tym we wszystkich innych strona ładuje się jak trzeba. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
    Link do strony: patrykwalkowicz.koon.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Mi na Konqueror 3.5.9 i firefoxie 3.0.1 śmiga jak powinno

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Po co instalujesz 1.5.3 jak już jest 1.5.5???? Tak bardzo lubisz starocie? ;)

  5. #4
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    nie instalować skryptów przez to badziewie ! raz ! zawsze nieaktualne, dwa - nie ma nad tym kontroli, czy - ULTIMO ! fantastico lubi dodawać sobie puste pliki .htaccess których nie zobaczysz instalując coś z automatu. baa nie zobaczysz ich nawet wchodząc do serwera ftp poprzez klienta ftp chyba że wymusisz to na nim ...

    i tu może ( choć nie musi , być agresor pogrzebany ). proponuję sprawdzić !

    looool !

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    12-08-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    fantastico lubi dodawać sobie puste pliki .htaccess których nie zobaczysz instalując coś z automatu. baa nie zobaczysz ich nawet wchodząc do serwera ftp poprzez klienta ftp chyba że wymusisz to na nim ...

    i tu może ( choć nie musi , być agresor pogrzebany ). proponuję sprawdzić !
    Przez ftp nie widzę pustych plików .httaccess. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym wymuszaniem, byłbym wdzięczny, gdybyś wytłumaczył.

  7. #6
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    fantastico podczas instalacji dodaje pliki .htaccess, które są puste ale istnieją. tworzy go w wiekszości folderów. stąd twoja znajoma mogła widzieć instalatora, ponieważ całkowicie folder instalacyjny mógł nie zostać usunięty, wlaśnie przez ukryty plik .htraccess

    należy w kliencie ftp ustawić aby pokazywał niewidoczne pliki ! i usunąc je a potem niepotrzebny folder w kórym się one znajdowały !

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •