SWF zamias bannera JPG - Strona 2
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 72

Temat: SWF zamias bannera JPG

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    31-05-2006
    Skąd
    piękne Kaszuby
    Wpisy
    229
    Punkty
    14

    Domyślny

    Szukajka na forum: jak wstawić flasha
    (adres bezwzględny do swf-a, z http://)

    W nowszych wersjach Joomli trzeba pogmerać w uprawnieniach grup.

    A najlepiej pogmerać na tym nieocenionym forum !
    ;-)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12

    Domyślny

    Łapcie to:
    "Flash Gordon"
    bo pewnikiem tutaj jest rozwiązanie naszego problemu
    ja już gmeram w hateemelu i na razie jest pierwszy efekt.... białe tło ale się nie zniechęcam i kombinuję.
    Strasznie ciężko znaleźć na tym forum jakąkolwiek poradę.
    Niestety najczęściej się spotykam z odpowiedziami modów, adminów i innych zaawansowanych joomlastycznie osób "zobacz w pomoc joomla", "sprawdź na stronie joomla.demo". Nie sztuką jest odesłać do źródła informacji ale wyjaśnić lub pomóc rozwiązać problem, a to nie każdy potrafi.
    Taka dygresja na koniec

    "jak wychodzisz na pole
    to uważaj na osty"

  4. #13

    Domyślny

    Gdyby "elita" założyła swój "hate club" pewnie rozwijałby się dynamiczniej niż sama joomla.. ;)
    Niestety tak się dzieje jak jest monopol..
    Ja ostatnio przeglądam inne fora webmasterskie i zgłębiam tutoriale jommli które nabyłem tutaj www.tutoria.pl
    A co do problemu.. temat wiecznie żywy.. w końcu ktoś rozwiąże

  5. #14

    Domyślny

    ja najwięcej dowiedziałem się na www.joomla.org ale trzeba angielski trochę kumać, a kuma go nie każdy. niestety strona www.joomla.pl nie jest klarowna ani przejrzysta. dalej mam problem z faviconem i tytułem strony - nie widać na przekierowanej stronie.
    Wracając do swf'a to KLIK i znalazłem poradę ale też nic nie dała

    "jak wychodzisz na pole
    to uważaj na osty"

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A mnie, jeśli tego jeszcze nie zauważyłeś, irytuje takie niepotrzebne bleblanie.
    Nie dość że nic nie wnosi, to jeszcze kupy się nie trzyma.
    Co ma favicon do joomla.pl i tematu tego wątku? A także: po co komu takie, np.
    znalazłem KLIK poradę, ale nic nie dała,
    podobnie zresztą, jak nic Ci nie dała poprzednia, równie olśniewająca, i jak Ci nic nie dało korzystanie niewątpliwie z lepszego forum oficjalnego, bo współtworzonego przez ludzi z całego świata.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Ech...

    Cytat Wysłane przez jaguar Zobacz wiadomość
    dalej mam problem z faviconem
    Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "favicon", drugi post, odpowiedź jakiegoś mONdrali, temat rozwiązany.
    A niżej jeszcze więcej odpowiedzi...


    edit: wpisz w szukajkę "flash", post dziesiąty (to chyba niezbyt daleko, a po drodze też ciekawie).

    I co, pozwolę sobie zapytać?

  8. #17

    Domyślny

    Podpowiedź z dwunastego postu nie pomogła, a z dziesiątego nie ma związku z moim problemem.
    Do każdego docierają inne metody tłumaczenia. Jednym trzeba opowiedzieć a innym narysować, a zamieściłem odnośniki do innych porad, bo jeśli mnie nie pomogły to może ktoś inny rozwiąże swój problem.
    Nie śmiecę więcej. Kiedy dojdę co i jak to napiszę lub narysuję

    "jak wychodzisz na pole
    to uważaj na osty"

  9. #18

    Domyślny

    Napiszę step by step jak zamieściłem plik swf w templatce.
    1. Wszedłem w folder zawierający obrazki: nazwa templatki/images i sprawdziłem rozmiar obrazka, który chciałem podmienić np. 950 x 120.
    2. Otworzyłem program do tworzenia animacji flash - w moim przypadku jest to Macromedia Flash MX i ustawiłem wymiary dokumentu 950 x 120: Create New ---> Flash Document ---> klikamy prawym przyciskiem myszy na nasze pole obrazka i wybieramy "Document Properties" ---> zmieniamy Dimensions.
    3. Tworzymy animację, zapisujemy ją i publikujemy: Shift + F12. Standardowo Flash publikuje animacje jako html i swf, a jeśli nie to wybieramy opcję, żeby tak robił Ctrl + Shift + F12. Proponuję nadawać proste nazwy bez spacji "dziwnych znaków": NIE "mój pierwszy flesz #(&$#/", TAK "swftst1".
    4. Kopiujemy za pomocą klienta FTP naszego swf np. swtst1.swf do katalogu z obrazkami templatki: public_html/templates/nazwa templatki/images.
    5. Otwieramy opublikowany html za pomocą edytora html np. Dreamweaver'a i kopiujemy fragment od <object> do </object> do notatnika.
    Kod wygląda tak:
    <object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" width="938" height="116" id="swftst1" align="middle">
    <param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" />
    <param name="movie" value="swftst1.swf" /><param name="quality" value="high" /><param name="bgcolor" value="#aed7f2" /><embed src="templates/siteground-j15-59/images/swftst1.swf" quality="high" bgcolor="#aed7f2" width="938" height="116" name="swftst1" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" />
    </object>

    Ten kod wymaga drobnej korekty, z którą się trochę mocowalem i jest dokładniej opisana w tym wątku.
    6. Poprawiamy kod dopisując dokładne ścieżki plików:
    <param name="movie" value="swftst1.swf" />
    zmieniamy na:
    <param name="movie" value="templates/nazwa templatki/images/
    swftst1.swf" />.
    7. Uruchamiamy przeglądarkę, logujemy się do Panely Administratora i przechodzimy do: Rozszerzenia ---> Szablony ---> nazwa templatki ---> Edit HTML.
    8. W kodzie templatki znajdujemy miejsce, w którym znajduje się obrazek, który chcemy podmienić na swf, do tego musimy wiedzieć czym nasz obrazek miał się "zajmować". Ja zmieniłem topmenu_bg.png.
    *Do czego "sluży" nasz obrazek można sprawdzić otwierając template.css i sprawdzając do czego np. topmenu_bg.png jest przypisany - u mnie było to "pillmenu".
    9. Wstawiamy kod naszego swftst1.swf zamiast np. topmenu_bg.png,
    czyli wybrany fragment kodu:
    div class="pill_m">
    <div id="pillmenu">
    <table cellpadding="0" cellspacing="0" style="margin: 0 auto;">
    <tr>
    <td style="text-align: center; vertical-align: auto;">
    <jdoc:include type="modules" name="user3" />
    <div class="clr"></div>
    </td>

    </tr>
    </table>
    </div>
    </div>

    Zmieniamy na:

    <div class="pill_m">
    <div id="pillmenu">
    <table cellpadding="0" cellspacing="0" style="margin: 0 auto;">
    <tr>
    <object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" width="950" height="120" id="bannertopready" align="middle">
    <param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" />
    <param name="movie" value="templates/siteground-j15-59/images/bannertopready.swf" /><param name="quality" value="high" /><param name="bgcolor" value="#aed7f2" /><embed src="templates/siteground-j15-59/images/bannertopready.swf" quality="high" bgcolor="#aed7f2" width="950" height="120" name="bannertopready" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" />
    </object>

    </tr>
    </table>
    </div>
    </div>
    10.Zapisujemy zmiany
    * Przed dokonywaniem jakichkolwiek zmian skopiuj cały kod html twojej templatki do notatnika i zapisz, ponieważ w ten sposób będziesz mógł przywrócić poprzedni wygląd jeśli coś się źle potoczy.
    11. Czas zmienić css'a wchodząc w "nazwa templatki ---> Edit CSS ---> template.css".
    Znajdujemy plik do zmiany czyli np. topmenu_bg.png i wstawiamy źródło swftst1.swf, a ponieważ swf'a skopiowaliśmy do folderu z obrazkami, to wystarczy zmienić nazwę pliku z topmenu_bg.png na swftst.swf.
    12. Jeśli na stronie będzie wywalać swf'a to zmodyfikuj w Edit CSS odpowiednio wybrane parametry np. margin, width etc.

    *Zaznaczam, że nie jestem expertem flash'a, html'a, css'a i jesli skorzystasz z zamieszczonej pomocy, to tylko na własną odpowiedzialność.

    Powodzenia

    "jak wychodzisz na pole
    to uważaj na osty"

  10. #19

    Domyślny

    PS. jeśli jestes zainteresowany wyglądem swf'a Kliknij tutaj

    "jak wychodzisz na pole
    to uważaj na osty"

  11. #20
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Pod FF rozwala Twój układ strony.

    edit/ IE7 też, 1024/768

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •