Zmiana wyglądu szablonu
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Zmiana wyglądu szablonu

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-06-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    9

    Domyślny Zmiana wyglądu szablonu

    Mam taką templatkę do zrobienia - strony ogólnie dostępne będą w układzie trzy kolumnowym ale po zalogowaniu się admina - pojawia się panel administratora i tam jest układ dwu - kolumnowy. Jak to zrobić? Czy pisać drugą templatkę dla panelu administratora czy jest jakiś sposób aby to zrobić inaczej

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    mam taką fazę, jak patrze przez okno malucha to widzę dwa fotele z przodu jak już się w niego wbije, to widzę tylko jeden !

    możesz na tu wszystkim przybyłym wyjaśnić jakim to cudem, po zalogowaniu się superredaktora / admina w serwisie pojawić mu się ma CP ?

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-06-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    9

    Domyślny dziękuję za opowiedź

    czasami zdaję mi się że sporo ludzi wypowiada się na forum tylko dla zabawy, aby podenerwować innych ludzi albo poprawić swoje 'ego'. Na wielu innych forach zdarzało mi się czytać takie odpowiedzi, które pasowały by do każdego pytania - nie wiadomo dlaczego gościu się wypowiadał. A tak nawiasem mówiąc chodziło mi oczywiście o panel administratora strony (napisany przeze mnie) a nie o panel administratora joomli. Zastanawiam się nad sensem istnienia forum, gdy jest tak wielu gburów (w tym momencie nie chodzi mi już o tylko tą odpowiedź na tym forum)

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    gcwirko:
    jako że mam spore doświadczenie w odpowiadaniu na takie pytania a natura nie poskromiła mi umiejętności łagodzenia konfliktów mogę się obiektywnie wypowiedzieć.

    O co Ci chodzi?
    używasz pojęcia panel administracyjny jako panel administracyjny Joomla oraz jako swój Panel ( nazywajmy go dalej PanelX). Jak mniemam PanelX jest dostępny z poziomu frontendu ( bo inaczej nie rozumiem sensu jego istnienia ). Jeśli jest tak to powinieneś sprawdzić czy panelX ma odpowiedni itemID i czy na pewno do tego itemid przypisane są odpowiednie ustawienia modułu (innymi słowy sprawdz czy wszystkie moduły które wyświetlają sie na innych stronach są przypisane do PaneluX).

    Generalnie jeśli nie chcesz uzyskiwać takich odpowiedzi jak icka radzę Ci dokładniej opisywać problem ( jak najlepiej opisać problem masz napisane w regulaminie forum).

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-06-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    9

    Domyślny dzięki

    Mam jeszcze małe doświadczenie ale sorki że może ktoś mnie źle zrozumiał. Jednak na innych postach ktoś pisał bardzo zrozumiale a dostawał głupią odpowiedź. Ale można chyba trochę grzeczniej, trochę zrozumienia dla początkujących. Chyba już nie pamiętają ci 'doświadczeni' swoich problemów. Chyba można jednak było grzeczniej, skoro ty napisałeś normalnie, że ciężko mnie zrozumieć.Pozdrawiam

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    czyli napisz normalnie o co chodzi ? opisz mega dokładnie problem

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-06-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    9

    Domyślny

    Dzięki crazyluki ale chyba wyjaśniłeś mi w poprzednim poście jak to zrobić. Spróbuję wykorzystać też componenet mulisites - a o to że jest strona frontend - ogólnie dostępna która składa się z trzech kolumn (lewej, mainbody, prawej) oraz druga frontend - dla administratora strony (który nie ma pojęcia ze strona jest tworzona w joomli) - która składa się z dwóch kolumn - mainbody oraz prawej. Mam nadzieję że teraz dobrze wyjaśniłam

  9. #8
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    dla administratora strony (który nie ma pojęcia ze strona jest tworzona w joomli) - która składa się z dwóch kolumn - mainbody oraz prawej. Mam nadzieję że teraz dobrze wyjaśniłam
    pozwolę wtrącić się w to sielskie tet-a-tet ... i zapytać bardzo uprzejmie. gdzie ten administrator się uchował, że nie ma pojęcia na jakim systemie pracuje ? i jakim cudem ... cokolwiek tym administruje ... "nie mając pojęcia"

    :confused:

  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    gcwirko oraz icek_klezmer:

    od teraz koniec debilnej dyskusji, inaczej zamknę temat.

    gcwirko:

    Napisz dokładnie co zrobiłeś i co chcesz osiągnąć. Tylko nie owijaj w bawełne i nie staraj się czegoś ukryć. w nosie mam że ukrywasz przed zleceniodawcą że strona będzie na Joomla!. Nie napiszesz pewnie adresu więc i zleceniodawca się nie dowie.

    I zaręczam Cię że icek i ja zrobiliśmy więcej stron na J! zarobkowo niż Ty ...

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-06-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    9

    Domyślny Wierze Ci

    Na pewno napisaliście więcej stron ode mnie ale wkurza mnie jak ktoś się bezczelnie odzywa, ale ok ja nie mam zamiaru kontynuować tej dyskusji. Teraz przechodzę do rzeczy: jest taki problem: 90% całego portalu ma być ma mieć układ trzy -kolumnowy ale po zalogowaniu się (tylko administrator strony będzie miał możliwość zalogowania) przechodzi do układu dwu-kolumnowego - i tu moje pytanie - czy najprostsze to skorzystać z komponentu multisite czy jest jakaś inna droga. Sory ale jaśniej chyba nie potrafię. Chyba tylko mogę przesłać zrzuty tych stron

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •