komunikat 404 - Błąd Nie znaleziono komponentu
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 27

Temat: komunikat 404 - Błąd Nie znaleziono komponentu

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-07-2008
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny komunikat 404 - Błąd Nie znaleziono komponentu

    Witam

    Po wpisaniu adresu strony ukazuje mi się komunikat 404 - Błąd Nie znaleziono komponentu. Mogę natomiast zalogować się do Zaplecza Joomla.
    W zapleczu mogę dokonywać zmian, w menu Rozszerzenia wybrałem inny szablon kliknąłem na Podgląd i jest ten sam komunikat. Sprawdziłem przez FTP moje konto i wszystkie szablony są dostępne.
    Wcześniej chciałem zainstalować swMenuFree ale się nie udało.
    Co zrobić aby strona się ponownie wyświetlała?

    Dziękuję za odpowiedź

  2. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-07-2008
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Znalazłem przyczynę katalog components miał zmienione prawa na 744, zmieniłem na 755 i teraz stronka sie wyświetla.

  3. #3

    Domyślny

    Mam podobny problem z tym że w katalogu components mam poprawnie ustawione atrybuty na 745, błąd wyświetla się jedynie podczas próby wejścia na gł. stronę, do PA i na podstrony wchodzi normalnie.
    Tutaj znajduje się screen błędu. Prosił bym o pomoc, co zrobić w tej sytuacji. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez Nelchael20 : 17-09-2008 19:20

  4. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-07-2008
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Prawa mam ustawione na 755, a Ty podajesz 745

  5. #5

    Domyślny

    Przepraszam za tą literówkę;) oczywiście atrybuty również mam ustawione na 755, mimo to stronka nadal nie działa, jeśli ktoś orientuje się w czym może tkwić problem to prosił bym o pomoc, bo sam pojęcia nie mam co z tym zrobić.

  6. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-05-2009
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny 404 - Nie znaleziono komponentu

    Ponawiam pytanie wie ktoś jak to naprawić ??? ten sam problem co u kolegi wyżej

  7. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-05-2009
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    wszystkie prawa do katalogów na 755 jak koledzy wyżej a do plików 644 w folderze głównym ??Mam tak ustawione przynajmniej Po zmianie templatki dalej nie pokazuje się strona startowa. PA wchodzi normalnie, artykuły i komponenty działają poprawnie, aha mam joomle 1.5.10 pl komponenty to easybook, easycaptcha mod f2caccordion oraz mody podstawowe stało to się chyba bo włączeniu modu footer niewiem dokładnie ponieważ "dopieszczałem" witryne i poprostu wyłanczałem to co było mi niepotrzebne. Nie wiem o jeszcze mogę podać. emm wszystkie wersje komponentów i modów są najnowsze.
    Ostanio edytowane przez rafalmuniak : 04-07-2009 14:55

  8. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21594
    w FAQ są odnośniki do materiałów na temat praw dostępu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-05-2009
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Opis problemu:
    strona startowa nie ładuje się

    Wiadomość z Log/Error:
    404 - Nie znaleziono komponentu
    Podjęte działania w celu eliminacji problemu:
    napisałem do administratora serwera ale nie odpowiada już tydzień

    Wiadomość diagnostyczna
    Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.10 Production/Stable [ Wohmamni ] 27-March-2009 23:00 GMT
    configuration.php: Niezapisywalny (Tryb: 444 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
    Architektura/Platforma: Linux 2.6.18.8 ( i686) | Strona Serwer: Apache/2 ( sptuszyma.pl ) | PHP Wersja: 5.2.9
    PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
    mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
    MySQL Wersja: 5.0.75-log ( sql.sptuszyma.nazwa.pl via TCP/IP )


    Wiadomość diagnostyczna
    Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.10 Production/Stable [ Wohmamni ] 27-March-2009 23:00 GMT
    configuration.php: Niezapisywalny (Tryb: 444 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
    Architektura/Platforma: Linux 2.6.18.8 ( i686) | Strona Serwer: Apache/2 ( sptuszyma.pl ) | PHP Wersja: 5.2.9
    PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
    mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
    MySQL Wersja: 5.0.75-log ( sql.sptuszyma.nazwa.pl via TCP/IP )

    Informacje rozszerzone:
    SEF: Wyłączone (bez mod_Rewrite) | FTP Layer: Wyłączone | htaccess: Nie zaimplementowano
    PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)
    PHP Środowisko: API: cgi-fcgi | MySQLi: Tak | Max. Memory: 64M | Max. Upload Size: 64M | Max. Post Size: 64M | Max. Input Time: 600 | Zend Wersja: 2.2.0
    Wyłączone Funkcje:
    MySQL Klient: 5.0.45 ( latin2 )



  10. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)
    Powtarzam: pisaliśmy na ten temat wielokrotnie i wystarczająco jasno. Powtarzanie w kole Macieju tego samego innymi słowami dla kolejnego pytacza, który nie doczytał, do czego jest odsyłany, mija się z celem!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •