komunikat 404 - Błąd Nie znaleziono komponentu
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 27

Temat: komunikat 404 - Błąd Nie znaleziono komponentu

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-07-2008
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny komunikat 404 - Błąd Nie znaleziono komponentu

    Witam

    Po wpisaniu adresu strony ukazuje mi się komunikat 404 - Błąd Nie znaleziono komponentu. Mogę natomiast zalogować się do Zaplecza Joomla.
    W zapleczu mogę dokonywać zmian, w menu Rozszerzenia wybrałem inny szablon kliknąłem na Podgląd i jest ten sam komunikat. Sprawdziłem przez FTP moje konto i wszystkie szablony są dostępne.
    Wcześniej chciałem zainstalować swMenuFree ale się nie udało.
    Co zrobić aby strona się ponownie wyświetlała?

    Dziękuję za odpowiedź

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-07-2008
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Znalazłem przyczynę katalog components miał zmienione prawa na 744, zmieniłem na 755 i teraz stronka sie wyświetla.

  4. #3

    Domyślny

    Mam podobny problem z tym że w katalogu components mam poprawnie ustawione atrybuty na 745, błąd wyświetla się jedynie podczas próby wejścia na gł. stronę, do PA i na podstrony wchodzi normalnie.
    Tutaj znajduje się screen błędu. Prosił bym o pomoc, co zrobić w tej sytuacji. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez Nelchael20 : 17-09-2008 19:20

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-07-2008
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Prawa mam ustawione na 755, a Ty podajesz 745

  6. #5

    Domyślny

    Przepraszam za tą literówkę;) oczywiście atrybuty również mam ustawione na 755, mimo to stronka nadal nie działa, jeśli ktoś orientuje się w czym może tkwić problem to prosił bym o pomoc, bo sam pojęcia nie mam co z tym zrobić.

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-05-2009
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny 404 - Nie znaleziono komponentu

    Ponawiam pytanie wie ktoś jak to naprawić ??? ten sam problem co u kolegi wyżej

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Opisywane dziesiątki razy - sygnalizowane także i powyżej. Proszę doczytać informacje na temat praw do plików i katalogów, posprawdzać u siebie, wykorzystać opisane sposoby naprawy błędu, a jeśli nie przyniesie skutku, opisać problem, podając dane, na podstawie których można cokolwiek diagnozować oraz informacje na temat wykonanych działań!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-05-2009
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    wszystkie prawa do katalogów na 755 jak koledzy wyżej a do plików 644 w folderze głównym ??Mam tak ustawione przynajmniej Po zmianie templatki dalej nie pokazuje się strona startowa. PA wchodzi normalnie, artykuły i komponenty działają poprawnie, aha mam joomle 1.5.10 pl komponenty to easybook, easycaptcha mod f2caccordion oraz mody podstawowe stało to się chyba bo włączeniu modu footer niewiem dokładnie ponieważ "dopieszczałem" witryne i poprostu wyłanczałem to co było mi niepotrzebne. Nie wiem o jeszcze mogę podać. emm wszystkie wersje komponentów i modów są najnowsze.
    Ostanio edytowane przez rafalmuniak : 04-07-2009 14:55

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21594
    w FAQ są odnośniki do materiałów na temat praw dostępu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-05-2009
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Opis problemu:
    strona startowa nie ładuje się

    Wiadomość z Log/Error:
    404 - Nie znaleziono komponentu
    Podjęte działania w celu eliminacji problemu:
    napisałem do administratora serwera ale nie odpowiada już tydzień

    Wiadomość diagnostyczna
    Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.10 Production/Stable [ Wohmamni ] 27-March-2009 23:00 GMT
    configuration.php: Niezapisywalny (Tryb: 444 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
    Architektura/Platforma: Linux 2.6.18.8 ( i686) | Strona Serwer: Apache/2 ( sptuszyma.pl ) | PHP Wersja: 5.2.9
    PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
    mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
    MySQL Wersja: 5.0.75-log ( sql.sptuszyma.nazwa.pl via TCP/IP )


    Wiadomość diagnostyczna
    Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.10 Production/Stable [ Wohmamni ] 27-March-2009 23:00 GMT
    configuration.php: Niezapisywalny (Tryb: 444 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
    Architektura/Platforma: Linux 2.6.18.8 ( i686) | Strona Serwer: Apache/2 ( sptuszyma.pl ) | PHP Wersja: 5.2.9
    PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
    mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
    MySQL Wersja: 5.0.75-log ( sql.sptuszyma.nazwa.pl via TCP/IP )

    Informacje rozszerzone:
    SEF: Wyłączone (bez mod_Rewrite) | FTP Layer: Wyłączone | htaccess: Nie zaimplementowano
    PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)
    PHP Środowisko: API: cgi-fcgi | MySQLi: Tak | Max. Memory: 64M | Max. Upload Size: 64M | Max. Post Size: 64M | Max. Input Time: 600 | Zend Wersja: 2.2.0
    Wyłączone Funkcje:
    MySQL Klient: 5.0.45 ( latin2 )



Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •