[Fireboard] Problem z wgraniem avataru
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: [Fireboard] Problem z wgraniem avataru

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    17-08-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny [Fireboard] Problem z wgraniem avataru

    Witam.

    Joomla 1.5.5 + najnowszy Fireboard. Całość postawiona na home.pl. Przy próbie wgrania avatarka pojawia się poniższy komunikat.

    Kod:
    Warning:  move_uploaded_file(//images/fbfiles/avatars/62.png) [function.move-uploaded-file]: failed to open stream: No such file or directory in /components/com_fireboard/template/default/plugin/myprofile/myprofile_avatar_upload.php on line 469
    
    Warning:  move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to move '/tmp/phpc0Ucwn' to '//images/fbfiles/avatars/62.png' in /components/com_fireboard/template/default/plugin/myprofile/myprofile_avatar_upload.php on line 469
    An error occured when uploading your Avatar. Please try again or notify your system administrator
    Warning:  imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '//images/fbfiles/avatars/s_62.png' for writing: No such file or directory in /components/com_fireboard/template/default/plugin/myprofile/myprofile_avatar_upload.php on line 479
    
    Warning:  copy(//images/fbfiles/avatars/62.png) [function.copy]: failed to open stream: No such file or directory in /components/com_fireboard/template/default/plugin/myprofile/myprofile_avatar_upload.php on line 501
     Your avatar has been uploaded...
    Dla pewności wszystkie foldery w com_fireboard mają prawa ustawione na 777. Niestety nie odniosło to żadnych skutków.

    Szukałem rozwiązania i zobaczyłem, że na niektórych forach problem poruszany był już nawet 2 lata temu, niestety do dzisiaj nie ma żadnej odpowiedzi/solucji jak się z tym uporać.

    Byłbym szalenie wdzięczny za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Witam

    Sprawdź czy w katalogu images masz podkatalogi fbfiles i avatars, jeśli nie masz załóż, jeśli masz sprawdź chmod'y ...

    Masz jeden z częściej występujących błędów -No such file or directory in - tłumacząc z ichniejszego na nasz brakuje ci jakiegoś pliku lub katalogu i jeśli się nie mylę to chodzi o katalogi o których napisałem wyżej ...

    Pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    17-08-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam tak:

    images/fbfiles/avatars/gallery
    images/fbfiles/category_images
    images/fbfiles/files
    images/fbfiles/images


    Co jeszcze zauważyłem. Nie można wybrać avatarka z galerii.

    Chmody na 777.


    Już raz odinstalowałem FB zainstalowałem ponownie, ale problem nie zniknął.

  5. #4
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Witam

    Zastanawiają mnie jeszcze te dwa // przed images, -
    //images
    - nie pamiętam czy w fireboard były jakieś ścieżki w konfiguracji, jeśli są i jeśli, któraś zaczyna się od /images spróbuj zmienić na images

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    17-08-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety nie znalazłem nic takiego w konfiguracji.


    Co ciekawe. W konfiguracji avatarów przy pytaniu o użyciu galerii avatorów mamy taki opis i taką ścieżkę do plików:
    Kod:
    Set to "Yes" if you want registered users to be able to choose an avatar from a Gallery you provide (components/com_fireboard/avatars/gallery).
    Umieściłem folder w podanej lokalizacji, ale nie przyniosło to żadnego efektu.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    17-08-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    ROZWIĄZANIE

    Dla potomnych:
    Należy utworzyć w głównym katalogu joomli "/" w katalogu "/images" katalog "fbfiles/avatars"

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •