komentarze i ich wyswiwetlanie na stronie
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: komentarze i ich wyswiwetlanie na stronie

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    12-08-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    5

    Domyślny komentarze i ich wyswietlanie na stronie

    Witam, odrazu znaczam ze jestem początkujący z joomla.

    Mam problem z komentarzami do joomli, korzystałem z kilku systemów komentarzy, joomlacomment.3.26, yvComment (component, module, plugin), easycomments 1.1.0 , mxcomments oraz jeszcze kilka w wszystkich dzieje sie to samo... nie wyświetla pod newsami oraz na stronie głownej komentarzy, niemozna pisać, nic sie nie zmienia. wszystko jest niby uruchomione ale na stronie nic nie widac ... mam joomle 1.5.6.

    Czy przy tych systemach trzeba edytować kod strony/stylu? nic nigdzie neimoge wyczytac na ten temat ... mozliwe ze jest problem z tym ze niemoge odinstalować wczesneijszych systemów komentarzy jak instaluje kolejne ... jkak chce odinstalować wyswietla mi sie cos takiego
    Kod:
    Plugin Uninstall: Manifest File invalid or not found
    i niewiem co zrobic. Znalazłem szczatkowe informacje na ten temat - "baza" - tylko tyle i niewiem gdzie oraz jak to zrobić...

    Prosze o pomoc
    Ostanio edytowane przez michal3148 : 19-08-2008 17:24

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    a czy instalując każdy system komentarzy uruchomiłeś BOTA/PLUGIN odpowiedzialny za wyświetlanie komponentu komentarzy pod artykułami?

    wejdz w baze (phpmyadmin), tam masz tabele plugins i poszukaj tego co chcesz usunac

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    12-08-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    5

    Domyślny

    tak uruchamiałem .. oczywiście...

    Akurat nie mam PMA, a moze byc to przyczyną?

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    a czy zaznaczałeś w jakich kategoriach mają być wyświetlane komentarze?
    nie wierze ze zaden system komentarzy Ci nei dzialal

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    12-08-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    5

    Domyślny

    nom tez mnie to dziwi... kategorie były wybrane ...

    Moze coś z stylem?

    dobra zaraz wyczyszczę bazę a ty mi powiec krok po kroku jak zainstalować ... albo ja napisze i powiesz czy coś źle ... panel admina>Extension>install/uninstall>Upload Package File>upload file and install ... chyba błedów nierobie ...

    Jeszcze mozecie jakiś polecić dobry system komentarzy? taki co na 100% działa na J1.5.6?

    Może w PHP mam coś wyłączone. co joomla wymaga? gdzie znajdę taka rozpiskę.

    ///Baza juz czysta. Czekam na poradę jaki system komentarzy instalować... co powinnien działać na 100%
    Ostanio edytowane przez michal3148 : 19-08-2008 17:11

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    Jom Comment komercyjny ale mogę szczerze polecić

    yvComment: na pewno działa dobrze z joomla 1.5.6 (widziałem w akcji)

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    12-08-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    5

    Domyślny

    yvComment po ponownej instalacji nie działa ... wywaliło jedynie błąd z językiem ze plik już istnieje... ale zainstalowało. Sprawdziłem także ustawienia php5 wszystko jest tak jak w pomocy ... jakieś rady? może źle się zainstalowała joomla, lub zle zainstalował sie update ...

  9. #8
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    Sprawdź czy odpowiednie boty są opublikowane i odpowiednio skonfigurowane (po tym co i jak piszesz przypuszczam że tak, ale sprawdź na spokojnie) Spróbuj zmienić szatę graficzną np. na beez i zobacz czy tu nie leży problem.
    Zobacz czy jakiś skrypt się nie konfliktuje ze skryptami komentarzy (po zmianie szaty wyłącz wszystkie moduły).
    Jeśli to nie pomoże zainstaluj "na boku" świeżego, czystego Joomla! i kometarze - jeśli zadziałają szukaj przez analogię, jeśli nie szukaj problemu z pomocą administratora serwera. Pamiętaj że wymagania Joomla! to jedno a wymagania rozszerzeń to drugie.
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    12-08-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    5

    Domyślny

    Instalacja ponowna joomli i nic nowego, cały czas to samo. Zainstalowałem także po yvcomments, easy comments z 1.0.x ale, tez nie chodzi ... jakieś jeszcze pomysły lub koncepcje

    A administrator serwera gdzie by miał szukać pomocy? Bo administartor to ja.
    Ostanio edytowane przez michal3148 : 20-08-2008 13:28

  11. #10
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    W takim wypadku będziesz musiał skorzystać z pomocy specjalisty, zapewne nie za darmo. Wszystkie standardowe możliwości wydają się wyczerpane.
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •