Błąd przy zapisywaniu artykułów
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Błąd przy zapisywaniu artykułów

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    19-02-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    150
    Punkty
    13

    Domyślny Błąd przy zapisywaniu artykułów

    Witam!

    Kiedy chcę dodać nowy artykuł wszystko pięknie gra, lecz, gdy klikam "Zapisz" wyskakuje pusta strona, a artykułu nie ma. Aha, atak Turków mnie nie ominął lecz problem wyniknął przed tym atakiem. Co może być nie tak?
    Pozdrawiam
    Szibena

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Szibena: I tobie trza przypominać że my tu krótką pamięć mamy i nie kojarzymy co to za Joomla jest u ciebie. ;) Co to byla za Joomla? Wiesz juz przez co mialas "odwiedziny"?

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    19-02-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    150
    Punkty
    13

    Domyślny

    Wybacz mi Była Joomla! 1.5.4, potem Joomla! 1.5.5 i teraz jest Joomla! 1.5.6. Na tych wersjach nie mogłem zapisywać artykułów.

    Co do odwiedzin to sam nie wiem. Najwidoczniej dobry człowiek jestem, bo tylko dobrych napadają, nie złych ;).


    -----------------------------------

    Znalazłem podobny wątek na angielskojęzycznym forum J!. Użytkownik również spotkał się z podobnym problemem do mojego. Jak dobrze zrozumiałem niektóre pliki były uszkodzone i na niektórych J!, przeważnie z VM, nie dało się zapisywać artykułów. Należy w takiej sytuacji użyć komponentu JoomlaPack zgrać swoją stronę, zainstalować najnowszą J! (nie aktualizować!) i wgrać nową wszystkie pliki na nową J!. Innymi słowy reinstalacja Joomla! Zaraz zabieram się do pracy.
    Ostanio edytowane przez Szibena : 22-08-2008 23:53
    Pozdrawiam
    Szibena

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Szibena Zobacz wiadomość
    Zaraz zabieram się do pracy.
    Jesli to jest jakies rozwiazanie to napiszu tutaj jaki jest koncowy efekt. Niech zostanie dla potomnosci. ;)

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    19-02-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    150
    Punkty
    13

    Domyślny

    Wypróbowałem to na swoim prywatnym serwerze, a w nocy będę wgrywał J! na swojej stronie i stwierdzam, że wszystko działa jak należy! Trzeba postępować zgodnie z wytycznymi, które można znaleźć na pomoc.joomla.pl i powinno być OK. Aha warto jednak zgrać wszystkie pliki, które dodaliśmy do J! z wyjątkiem modułów, pluginów i komponentów, czyli np. zdjęcia. Jeśli natomiast chodzi o moduły, pluginy i komponenty to warto przed nową instalacją pościągać pliki instalacyjne dodatków. Po zainstalowaniu nowej J! z wykorzystaniej JoomlaPack, przynajmniej u mnie, zostały tylko informacje o komponencie (np. klkając w PA na Komponenty>Virtemart, wyświetlały się wszystkie foldery, lecz po kliknięciu w odnośnik wyskakiwał błąd 404). W takiej sytuacji trzeba zainstalować dodatek jeszcze raz. Uwaga! Nie chodzi tu o reinstalacje, lecz o nadpisanie plików, nie trzeba nic robić (usuwać dodatki, tworzyć foldery itd.) oprócz ponownej instalacji dodatków. Jeśli usuniemy dodatki, usuniemy również wszystkie dane z bazy danych, czyli np. będziemy mieli Virtuemart, ale nie będziemy mieć produktów, kosztów wysyłek itd, czysty sklep. Aha no i oczywiście tworzony/edytowany artykuł można zapisać.

    Mam nadzieje, że wyczerpałem temat i rozwiałem wątpliwości.
    Ostanio edytowane przez Szibena : 23-08-2008 15:36
    Pozdrawiam
    Szibena

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Szibena Zobacz wiadomość
    Trzeba postępować zgodnie z wytycznymi, które można znaleźć na pomoc.joomla.pl i powinno być OK.
    Nareszcie dosadnie określiłes co należy zrobić. Ten cytat powinien być naszym forumowym mottem. ;)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •