Błąd podczas migracji z 1.0.15 do 1.5.6
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 25

Temat: Błąd podczas migracji z 1.0.15 do 1.5.6

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    12-11-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Błąd podczas migracji z 1.0.15 do 1.5.6

    Witam, mam problem z migracją. Wykonuje zrzut bazy za pomocą Migratora 1.0 w wersji ISO-8859-2 i wszystko przebiega bez problemowo – zero błędów i informacja o prawidłowym wykonaniu zrzutu. Pobieram ją na hdd, przerzucam pliki Joomla 1.5.6 na serwer, tworze nową bazę danych i rozpoczynam instalacje. W 6 kroku wybieram wczytanie danych z pliku w standardzie ISO-8859-2 i wybieram ze swojego hdd zrzut z Migratora. Chwile pomyśli i wyskakuje mi następujący błąd:

    Kod:
    Error at the line 592: INSERT INTO jos_menu (`id`,`menutype`,`name`,`link`,`type`,`published`,`parent`,`componentid`,`sublevel`,`ordering`,`checked_out`,`checked_out_time`,`pollid`,`browserNav`,`access`,`utaccess`,`params`,`alias`) VALUES ( '1','mainmenu','Strona G��wna','index.php?option=com_frontpage','components','1','0','10','0','20','0','0000-00-00 00:00:00','0','0','0','3','menu_image=-1\npageclass_sfx=\nback_button=0\npage_title=Witamy na stronie startowej\nshow_page_title=0\nnum_columns=1\nnum_leading_articles=1\nnum_intro_articles=4\nnum_links=0\norderby_pri=\norderby_sec=rdate\nshow_pagination=2\nshow_pagination_results=1\nimage=1\nshow_section=0\nsection_num_links=0\nshow_category=0\ncategory_num_links=0\nshow_title=1\nlink_titles=\nshow_readmore=\nshow_vote=\nshow_author=\nshow_create_show_date=\nshow_modify_show_date=0\nshow_pdf_icon=0\nshow_print_icon=0\nshow_email_icon=0\nunpublished=0\nshow_title=1\n','strona-gs-mainmenu-1');
    
    Query:INSERT INTO jos_menu (`id`,`menutype`,`name`,`link`,`type`,`published`,`parent`,`componentid`,`sublevel`,`ordering`,`checked_out`,`checked_out_time`,`pollid`,`browserNav`,`access`,`utaccess`,`params`,`alias`) VALUES ( '1','mainmenu','Strona G³ówna','index.php?option=com_frontpage','components','1','0','10','0','20','0','0000-00-00 00:00:00','0','0','0','3','menu_image=-1\npageclass_sfx=\nback_button=0\npage_title=Witamy na stronie startowej\nshow_page_title=0\nnum_columns=1\nnum_leading_articles=1\nnum_intro_articles=4\nnum_links=0\norderby_pri=\norderby_sec=rdate\nshow_pagination=2\nshow_pagination_results=1\nimage=1\nshow_section=0\nsection_num_links=0\nshow_category=0\ncategory_num_links=0\nshow_title=1\nlink_titles=\nshow_readmore=\nshow_vote=\nshow_author=\nshow_create_show_date=\nshow_modify_show_date=0\nshow_pdf_icon=0\nshow_print_icon=0\nshow_email_icon=0\nunpublished=0\nshow_title=1\n','strona-gs-mainmenu-1');
    
    MySQL: Duplicate entry '1' for key 1
    Naturalnie strona nie działa i nie wiem co mam z tym fantem zrobić. Z góry dzięki za pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Witam

    MySQL: Duplicate entry '1' for key 1
    Zdublowany wpis "numer 1 dla klucza 1" - chodzi o to, że próbujesz wczytać to :

    Kod:
    VALUES ( '1','mainmenu','Strona Główna','index.php? ... itd ...
    jak w/w wpis już jest w założonej przez ciebie nowej bazie ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    12-11-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmm to co mam zrobić skoro ja nic tutaj ręcznie nie wczytywałem tylko przez migrator?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No rzeczywiście. Ciekawe pytanie - co też należy zrobić z nadmiarową informacją w pliku zrzutu bazy danych. Może wysłać do jakiegoś specjalisty, żeby ją usunął? W minutkę zrobię Ci to za dwie stówy!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    12-11-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    To po co jest to forum skoro poprosić o pomoc to taki wielki problem? Odpisać głupotę możesz, a taki problem zamiast głupoty wstawić coś co by pomogło? No ale wielkie dzięki…

  7. #6
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez eXoduse Zobacz wiadomość
    To po co jest to forum skoro poprosić o pomoc to taki wielki problem? Odpisać głupotę możesz, a taki problem zamiast głupoty wstawić coś co by pomogło? No ale wielkie dzięki…
    Witam

    Po co te nerwy, przecież tak naprawdę już napisałem ci co powinieneś zrobić ... znasz obsługę notatnika ? notepada ? itp edytuj twój zrzut bazy wywal to co masz już w nowej bazie i po kłopocie, alternatywa to wywalenie zduplikowanych wpisów z nowej bazy ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    12-11-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Reasumując wywalę tą linie 592 i wszystko będzie OK.?

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To tak trudno zrozumieć? Nie żartuj! I wyluzuj!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    najłatwiej będzie jak wywalisz wszystko co już masz w bazie danych a potem dopiero importuj

    generalnie przedtem zrób backup wszystkiego

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-04-2007
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam ten sam problem, importuje do całkowicie czystej bazy danych a joomla 1.0.13 do 1.5.6. W czasie instalacji joomli 156 jest wczytaj z pliku migracyjnego i gdy próbuję to wczytać wywala właśnie ten błąd, nie wiem jak może dublować się wpis którego niema? Bo baza jest czysta, czy ktoś mógł by nam pomóc.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •