Błąd podczas migracji z 1.0.15 do 1.5.6 - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 25

Temat: Błąd podczas migracji z 1.0.15 do 1.5.6

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Aw czym pomóc? W sprawdzeniu pliku migracyjnego sql? Jeśli to naprawdę takie trudne, zgodnie z tym, co już pisałem - sprawdzę na zlecenie. Podwyższam wszakże stawkę, każda rozpoczęta godzina 300 PLN? Odpowiada? Usunięcie tej usterki to wczytanie pliku do edytora, odszukanie tej lini i usunięcie. 5 minut! z chlebkiem!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec tkotwa awatar
    Dołączył
    16-07-2008
    Skąd
    Nad Morzem
    Wpisy
    110
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    Aaa ktoś może mi pomoc robię to samo ale mam inny bład


    Error at the line 10: INSERT INTO josjos_migrationjos_backlinks VALUES(1,"Strona G³ówna","index.php?option=comjos_frontpage&Itemi d=1","index.php?option=comjos_frontpage&Itemid=1", "");
    Query:INSERT INTO josjos_migrationjos_backlinks VALUES(1,"Strona G³ówna","index.php?option=comjos_frontpage&I temid=1","index.php?option=comjos_frontpage&Itemid =1","");

    MySQL: Table 'us.josjos_migrationjos_backlinks' doesn't exist
    Zatrzymał mnie błąd

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wygląda na to, że popełniasz jakiś błąd przy określaniu przyrostka nazw tabel - robi Cisię podwójny josjos
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Bywalec tkotwa awatar
    Dołączył
    16-07-2008
    Skąd
    Nad Morzem
    Wpisy
    110
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Wygląda na to, że popełniasz jakiś błąd przy określaniu przyrostka nazw tabel - robi Cisię podwójny josjos
    Co możesz mi poradzić ???

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    25-09-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam problem:
    1. Wykonuje migracje do 1.5.6 z mambo 4.5.4
    2. Mam kopie bazy i plikow przez zabawa
    3. Mam plik do migracji
    4. Podczas instalacji wpisuje all ok do bazy, okreslam sobie prefix na jakis nowy pozniej licencje akceptuje ftp tez (czyli dalej dalej w instalacji) dochodze do 6 kroku wrzucam ten plik z migracji daje dobry prefix (czyli taki jaki byl na mambo) nie zaznaczam: "migracja z joomli 1.0" bo to przeciez nie bylo z joomli daje dalej i blad...
    i Co dalej? usuwam dana linie wyskakuje kolejna itd itd zabawa w kulko?

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-06-2009
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny Taki sam problem, większa baza, brak duplikatów

    Witam,
    Ja mam taki sam problem, stymże moja baza do migracji jest znacznie większa (50MB), mam zainstalowane forum fireboard, i ciągle wywala mi taki komunikat, mimo iż w bazie wcale nie mam podwójnych Insertów o takich samych wartościach.

    Nie dokonca wiem co mam zrobic bo babram się z tą bazą już jakiś czas, generalnie jest ona z kodowaniem utf-8, jednak w komunikacie błędu pokazuje mi:

    Kod:
    Error at the line 27546: INSERT INTO jos_components  (`id`,`name`,`link`,`menuid`,`parent`,`admin_menu_link`,`admin_menu_alt`,`option`,`ordering`,`admin_menu_img`,`iscore`,`params`)  VALUES ( '1','Banery','','0','0','','Zarz±dzaj  banerami','com_banners','0','js/ThemeOffice/menus.png','0','');
     Query:INSERT INTO jos_components  (`id`,`name`,`link`,`menuid`,`parent`,`admin_menu_link`,`admin_menu_alt`,`option`,`ordering`,`admin_menu_img`,`iscore`,`params`)  VALUES ( '1','Banery','','0','0','','Zarz±dzaj  banerami','com_banners','0','js/ThemeOffice/menus.png','0','');
    
     MySQL: Duplicate entry '1' for key 1
    Mimo iz wybieram kodowanie utf-8, z innymi jest zreszta tak samo....

    Bardzo proszę o pomoc, baaardzo dlugo się męcze już z tą migracją, może jest na nią jakaś ręczna metoda ? Ręcznie wrzucac polecenia do bazy danych dla poszczególnych modułów bądź komponentów ?

  8. #17
    Bywalec tkotwa awatar
    Dołączył
    16-07-2008
    Skąd
    Nad Morzem
    Wpisy
    110
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    Ja znalazłem inny sposób ale mogą pewne rzeczy nie działać.
    Po pierwsze eksportuje całą bazę SQL do pliku
    Później instaluje na na nowo całą joomle i na konec wywalam baze ktorą joomla zainstalowała podczas instalacji i importuje wyeksportowane wcześniej tabele.
    Działą na pewno ale mogą pewnie funkcje nie działać np dodatki.

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-06-2009
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Co masz na mysli pisząć wywalam ? kasujesz wszystkie tabele ? i do czystej importujesz ?

  10. #19
    Bywalec tkotwa awatar
    Dołączył
    16-07-2008
    Skąd
    Nad Morzem
    Wpisy
    110
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak kasuje wszystkie tabele (tylko tabele!!) a później daje import tabeli
    Ale mogą się pojawiać błędy przy edytowaniu artykułów bo jak tak miałem i musiałem tworzyć na nowo.
    Ta metoda nie jest dobra na migracje, lecz na przeniesienie bazy na inny serwer. Trzeba próbować. Joomla 1.0.15 a 1.5.6 z tego co pamiętam ma trochę inna strukturę samych tabeli i dla tego mogą być problemy w migracji.
    Jeśli nie masz tego dużo to pomyśl czy nie lepiej zainstalować nową Joomle i metoda kopiuj wklej nie będzie tobie szybciej przenieść. Dodatki to na pewno trzeba na nowo instalować.

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-06-2009
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    No właśnie mam tego 50 MB ;( Nie rozumiem czemu wywala mi ten błąd skoro migrator na mój gust i z tego co sprawdzalam poprawnie wypluł mi baze danych.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •