Tworzenie i obsługa tabel
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Tworzenie i obsługa tabel

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-03-2007
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny Tworzenie i obsługa tabel

    Witam.

    Szukam rozszerzenia, które umożliwiłoby mi z poziomu administratora tworzyć tabele na podstawie których tworzyłbym tabele widoczne na stronie www.

    Np. tworzę tabelę z różnymi zmiennymi. Oznaczam wiersze A,B,C... i Kolumny 1,2,3. W ten sposób mamy komórki A1, A2, A3, B1 itd. W tej tabeli mam liczby jak i znaki (słowa, zdania itp.). Na pewno będę musiał określić w komórce typ zmiennej ale nie o to chodzi.

    Ma sobie taką tabelę stworzoną i teraz na jej podstawie chcę stworzyć tabelę widoczną dla użytkownika serwisu.

    W tej tabeli będę chciał sumować liczby, sprawdzać czy wartości lub ciąg znaków się zgadza czy nie. Jeżeli mam FALSE bądź TRUE to wstawiam np. pewną liczbę lub wykonuję operację na innych wartościach. No cokolwiek co jest możliwe do zrobienia.

    Dodatkowo bym chciał żeby w tabeli widocznej na stronie dane zmieniały się dynamicznie tzn. jeżeli z poziomu administratora zmienię jakieś dane w głównej tabeli to wartości w tabeli widocznej na stronie też się zmienią.

    Czy jest wogóle takie rozszerzenie umożliwiające takie prace a jeżeli nie to czy znalazłby się ktoś kto by to zrobił i za ile?

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Idealny przepis na wlasny komponent. Cos takiego na 99% nie istnieje takze pozostaje Ci tylko stworzenie takiego komponentu od podstaw.

    BTW: Do czego on Ci będzie potrzebny? ;)

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-03-2007
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny

    Heh. Gdybym wiedział jak się do tego zabrać to pewnie bym ruszył ten komponent. Szukałem nawet jakiegoś poradnika, który by mi w tym pomógł albo jakiś przykład który pokaże jak pokolei robi się taki komponent.

    Nawet byłbym gotowy to komuś zlecić jeżeli byłby to w stanie zrobić. Zależałoby to też od ceny.

    Robię sobie ostatnio symulacje głównie toto i multi lotek. Robię to wszystko w pliku excela ale chciałbym też wyniki móc pokazać na stronie tyle że nie chcę udstępniać plików tylko wyświetlić wyniki. Jakby była możliwość odczytywania odpowiednich komórek z pliku *.xls to na początek by wystarczyło chociaż z czasem i tak wolałbym żeby w pełni to działało na bazie SQL i PHP.

    ....Widzę że jednak będę musiał dalej szukać. Znalazłem taki komponent do pokazywania PHP w artykule. Jeżeli zrobię sobie tabelę w bazie danych i do tego plik PHP który będzie mi czytał z tej tabeli a potem wstawię to do artykułu to będzie mi widziało tą tabelę na stronie? W sumie to tak na piechotę ale widzę że z excela nie odczytam a i komponentu który by sprostał moim potrzebom też w najbliższym czasie nie będzie. Zanim ja sobie go zrobię to minie jeszcze dużo czasu.
    Ostanio edytowane przez alvi : 25-08-2008 16:12 Powód: Brak odpowiedzi.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •