Problem - nowy item w menu - Joomla-PL
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Problem - nowy item w menu - Joomla-PL

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    15-11-2005
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Problem - nowy item w menu - Joomla-PL

    Witam.

    Joomla! 1.0.1 Stable [ Sunburst ] 21-Sep-2005 16:30 UTC
    PHP ver. 4.3.4

    Przechodzę (w panelu admina) do: Menu -> mainmenu
    i tu chcę dodać nowy item (New) i już wtedy wywala:

    Warning: menuitem(/var/www/html/joomla/administrator/components/com_menus/content_category/content_category.class.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/joomla/includes/joomla.php on line 4052

    Warning: menuitem(): Failed opening '/var/www/html/joomla/administrator/components/com_menus/content_category/content_category.class.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php/:/usr/share/pear/') in /var/www/html/joomla/includes/joomla.php on line 4052

    Warning: menuitem(/var/www/html/joomla/administrator/components/com_menus/submit_content/submit_content.menu.html.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/joomla/includes/joomla.php on line 4053

    Warning: menuitem(): Failed opening '/var/www/html/joomla/administrator/components/com_menus/submit_content/submit_content.menu.html.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php/:/usr/share/pear/') in /var/www/html/joomla/includes/joomla.php on line 4053

    Warning: file_get_contents(/var/www/html/joomla/administrator/components/com_menus/component_item_link/component_item_link.xml): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/joomla/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1066

    co prawda dodanie "Blog - artykuł z sekcji" (Blog - Content Section) przejdzie dalej i doda ale już "Tabela - artykuły z kategorii" zupełnie się wysypuje po naciśnięciu "Next"

    W eng. wersji chodzi wszystko ok (tzn. na tym serwerze)

    W czym tkwi błąd?

    pozdrawiam
    c3po

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-11-2005
    Wpisy
    36
    Punkty
    15

    Domyślny

    Mogę się mylić, ale to wygląda jakbyś miał pomieszane pliki joomli ze sobą - tzn stara wersja z nową, albo niedokładnie uploadnięte.

  4. #3

    Domyślny

    najlepiej usuń wszystko i zainstaluj całą wersję 1.03... chyba że strona jest już bardzo rozwinięta to szkoda kasować :/

    nie wiem czy zadziałą bo nie próbowałem tego ale nie da się nadpisać plików??? jak nie to zrób kopię bazy i wgraj ją potem do czystej kopii

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    15-11-2005
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Rlyeh
    Mogę się mylić, ale to wygląda jakbyś miał pomieszane pliki joomli ze sobą - tzn stara wersja z nową, albo niedokładnie uploadnięte.
    Niestety to nie to. Dla pewności sciągnąłem jeszcze raz Joomla! 1.0.3 Stable [ JoomlaPL.com ] 14-Oct-2005 rozpakowałem do nowego katalogu, podpiąłem pod nowo utworzoną bazę danych a problem ten sam.

    pozdrawiam
    c3po

  6. #5

    Domyślny

    a na jakim serwerze masz postawioną joomlę???

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    15-11-2005
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sterydziomal
    a na jakim serwerze masz postawioną joomlę???
    PHP built On: Linux 2.6.3-7mdk #1 Wed Mar 17 15:56:42 CET 2004 i686
    Database Version: 4.0.18
    PHP Version: 4.3.4
    Web Server: Apache-AdvancedExtranetServer
    WebServer to PHP interface: apache2handler
    Joomla! Version: Joomla! 1.0.3 Stable [ Sunlight ] 14-Oct-2005 10:00 UTC
    Tymczasem zrobiłem tak: wgrałem stable 1.0.3 angielską, do tego dorzuciłem "polskie" pliki z /language/ (z wersji polskiej) i jakoś hula. Jakoś. ;)

    pozdrawiam
    c3po

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    Sprawdź nazwy plików w podanych niżej katalogach, bo w jednej z wcześniejszych paczek przyplątały się tam jakieś niepotrzebne cyferki:

    administrator/components/com_menus/content_category/content_category.class.php000644

    administrator/components/com_menus/submit_content/submit_content.menu.html.php000644

    administrator/components/com_menus/component_item_link/component_item_link.xml000644

    Należy oczywiście usunąć to 000644

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    15-11-2005
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Joomla User
    Sprawdź nazwy plików w podanych niżej katalogach(...)
    BINGO!
    Dzięki Ci Joomla User

    pozdrawiam
    c3po

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •