Problem z wyświetlaniem artykułów
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Problem z wyświetlaniem artykułów

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-02-2006
    Skąd
    Manchester
    Wpisy
    82
    Punkty
    11

    Domyślny Problem z wyświetlaniem artykułów

    Może wyjaśnię to na przykładzie, będzie mi prościej. Mianowicie na mojej stronie znajduje się zakładka nowości gdzie znajdują się odnośniki do najnowszych artykułów. Niektóre z nich otwierają się na górze zaraz pod bannerem, a niektóre pod spodem pod wszystkimi odonośnikami. Co zrobić aby sie wszystkie otwierały zaraz pod bannerem bi już mi pomysłów brakuje. Prawdę mówiąz to sprawdzałem juz zarówno ustawienia samych artykułów jak i kategorii do której należą i ustawienia sa takie same jak się wydaje. Co jeszcze mogę zmienić ? aby to zobrazować o co mi chodzi to na dole zamieszczam 2a linki. Pierwszy do tego źle wyświetlającego się i drugi do dobrze się wyświetlającego.

    Źle wyświetlający się
    Dobrze wyświetlający się
    www.linkorn.pl/?p=8 System wymiany linków stałych Linkorn
    www.linkiseo.pl/?p=136 Automatyczna dodawarka do katalogów
    http://www.linux-serwer.info SEO i Pozycjonowanie, Linux, marketing internetowy

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-05-2006
    Wpisy
    28
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam ten sam problem i z chęcią poczejkakm na dobra rade jak sie z tym uporac

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To nie ustawwienia kategorii, tylko ustawienia modułów - prawa strona: Umieść na stronach/w pozycjach menu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    @Zwiastun

    tutaj jest inny bajer, czesc artow z listy mod_latestnews gasi moduly a czesc nie, tak jakby niektore aktywowaly sie ... doopa nie wiem jak to nazwac ale mam pomysl

    sprawdz czy to nie jest tak ze te co sie zle wyswietlaja to masz oznaczone do publikacji na stronie startowej :cool: , widze ze na startowej masz 1 art ale to moze byc tylko wyswietlanie 1 wstepu i 0 .. i 0 linkow czyli ten zle wyswietlany artykul teoretycznie figuruje jako na startowej wiec aktywuje sie przez startowa i nie gasi modulow na pozycjach: banner, user6, user1, user2, user5, right. To chyba jedyna przyczyna dla ktorej wszystkie zle startuja z ID=1
    taki figiel

    [/size]

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-02-2006
    Skąd
    Manchester
    Wpisy
    82
    Punkty
    11

    Domyślny

    Tylko ten jeden artykuł co się wyświetla na stronie startowej ma zaznaczoną opcję aby się tak właśnie wyświetlał reszta ustawien dla postów jest identyczna. Ten artykuł jak tez kilka innych nie mających zaznaczonej opcji do wyświetlania na stronie głównej wyswietla się ok. a reszta nie wyswietla się ok więc to nie to jest tego przyczyną. to tak jakby jakaś funkcja sama sobie losowo dobierała któren ma gasi moduły a który nie. Jeżeli chodzi o to że wspomniałem wcześniej o kategoriach artykułów. Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności wszystki artykuły które gaszą powyższe moduły należą do jednej i tej samej kategorii, tylko jak patrzyłem w ustawieniach kategorii to są one identyczne :o Naprawdę brak mi pomysłów jaka jest przyczyna takiego stanu.

    W sumię to mam jeszzce takie pytanie. Czy możliwe jest że tą kategorię z której sie oki wyświetlają artykuły joomla traktuje w jakiś sposób nadrzędnie i by wssystko było oki to powinienem w niej jakieś podkategorie potworzyc i dopiero w nich zawrzec artykuły a nie jk mam teraz ze wszystkie sa na najwyzszym poziomie bez podkategorii ?? Kategoria z której artykuły się ok wyswietlaja ma id1 a więc jest to pierwsza założona kategoria patrząc po id

    Przed chwilą zrobiłem jeszcze mały teścik, mianowicie przeniosłem artykół z kategorii w której sie źle wyświetlał do kategorii w której są artykuły prawidłowo się wyświetlające. Wynik? Artykuł przeniesiony zaczął sie wyświetla prawidłowo, więc na 100% jest to wina kategorii a nie samych artykułów. Ustawienia wszystkich kategorii są takie same jak wspomniałem wcześniej.
    Ostanio edytowane przez gielo : 04-05-2006 21:48
    www.linkorn.pl/?p=8 System wymiany linków stałych Linkorn
    www.linkiseo.pl/?p=136 Automatyczna dodawarka do katalogów
    http://www.linux-serwer.info SEO i Pozycjonowanie, Linux, marketing internetowy

  7. #6
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    joomla, jeszcze od czasow mambo ma klopoty czasem z poprawnym przekazywaniem numeru ID ...
    zmien nazwe kategorii na xxx.old stworz kopie, przenies artykuly do kopii kategorii, popraw linki, wrzuc stara do kosza bez czyszczenia - chodzi mi o to zeby arty znalazly sie w kategorii o innym ID, i sprawdz czy dziala

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-02-2006
    Skąd
    Manchester
    Wpisy
    82
    Punkty
    11

    Domyślny

    Już próbowałem i nie działa. Działa tylko dla kategorii która była utworzona jako pierwsza i ma id1 reszta nie działa.
    Ostanio edytowane przez gielo : 04-05-2006 22:20
    www.linkorn.pl/?p=8 System wymiany linków stałych Linkorn
    www.linkiseo.pl/?p=136 Automatyczna dodawarka do katalogów
    http://www.linux-serwer.info SEO i Pozycjonowanie, Linux, marketing internetowy

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-02-2006
    Skąd
    Manchester
    Wpisy
    82
    Punkty
    11

    Domyślny

    Kurcze ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić :confused:
    www.linkorn.pl/?p=8 System wymiany linków stałych Linkorn
    www.linkiseo.pl/?p=136 Automatyczna dodawarka do katalogów
    http://www.linux-serwer.info SEO i Pozycjonowanie, Linux, marketing internetowy

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •