Projekt oparty na joomla
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Projekt oparty na joomla

  1. #1
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny Projekt oparty na joomla

    Planuję uruchomić stronę na bazie Joomla, która umożliwiałaby dostęp dla zarejestrowanego użytkownika do stron o innym szablonie, wyglądzie oraz każdy zarejestrowany użytkownik miałby dostęp do innej struktury menu przy czym inni zarejestrowani użytkownicy nie mogliby widzieć tego szablonu innego użytkownika i danych tam zawartych. Nie wiem czy dość jasno opisałem koncepcję. Jakich komponentów należy użyć do takiego projektu? Jeżeli to oczywiście jest możliwe.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny community builder

    http://joomlapolis.com

    //edit niby po co to wkleiłeś w takim formacie?
    Ostanio edytowane przez crazyluki : 26-08-2008 16:37

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    sylwekb: Napisz jasno o co Ci chodzi, bo nic a nic nie rozumiem z tego co napisales;)

  5. #4
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Jeszcze raz bo może naplątałem trochę
    1. W ramach strony Joomla, podstrony dla zarejestrowanych przy czym
    a) Każda ma posiadać inny szablon (wygląd, grafika itp)
    b) Każdy zarejestrowany miałby inne menu (linki)
    c) Zarejestrowani nie mogliby widzieć wzajemnie przygotowanych dla nich treści, tekstów, oferty, grafiki, formularze itp
    Chodzi mi o to czy taką koncepcję da się zrobić Joomlą czy trzeba doinstalować jakieś komponenty. W standarcie jest tak, że wszyscy zarejestrowani mają taki sam szablon, wygląd, dane itp
    Mam nadzieję, że tym razem trochę jaśniej się wyraziłem.
    Ostanio edytowane przez sylwekb : 26-08-2008 16:35

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    ma posiadać inny szablon

    jak ten szablon ma sie niby dla niego robić? dla każdego użytkownika będziesz robił szablon?

    każdemu użytkownik dasz dostęp do panelu admina by mogli sobie linki zmieniać? dla każdego przypiszesz nowy moduł( np moduł menu) który będzie powiązany z jego menu?



    łatwiej będzia jak napiszesz co chcesz osiągnąć. daje głowę że albo sam się zapętliłeś (co często się zdarza) albo my Cię nie rozumiemy.

  7. #6
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Chodzi o to, że ma być to strona z podstronami dla stałych klientów, przy czym, po zalogowaniu do swojego profilu mieliby możliwość zamawiania różnych produktów, pobierania cenników, ofert specjalnie przygotowanych, przy czym ceny też mieliby różni zarejestrowani inne, nie mogąc wzajemnie podglądać. Jeśli chodzi o te rózne szablony to w sumie ograniczyłyby się może do loga klienta, firmy. Właśnie zastanawiam się jak to rozwiązać technicznie bo szef naciska. Wiem, że nie da się generować dynamicznie szablonów, że trzeba to ręcznie robić.

  8. #7
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    sylwekb niby z joomla! obyty a zadaje pytania na poziomie przedszkola.

    oczywiście da się tylko cóż to za pokraka będzie ?

    każdy szablon to jednak waży. pewnie udałoby się każdemu użytkownikowi przypisać szablon, pod warunkiem, że każdy z użytkowników dostanie własny odnośnik do komponentu strony domowej (oczywiście odpublikowany od frontendu, po przypisaniu odnośnika) można by tu było zastosować nawet jedną kopię modułu logowania. problem z menu ... co jeśli tych niby stałych klientów jest 200 ? wyobrażasz sobie jak będzie wyglądała bza danych ? jak ona zareaguje. sorry ale ja nie !

    jest jeszcze kilka aspektów czysto administracyjnych ... chociażby z zapanowaniem nad pozycjami modułów, które chciałbyś wyświetlić wybranemu użytkownikowi / użytkownikom.

    ja miewam problemy przy 5 grupach a co dopiero przy każdym z osobna.

    dla mnie bezsens i porażka na dzień dobry, ale każdemu wg. potrzeb.

  9. #8
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Bardzo dobrze to ująłeś, że pokraka to będzie, tak samo myślę tylko dla spokojności sumienia pozwoliłem sobie zamieścić tą koncepcję na forum, Trzeba będzie to rozwiązać inaczej. Jeszcze nie wiem jak.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •