Instalacja/tworzenie modułów
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Instalacja/tworzenie modułów

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    25-02-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Instalacja/tworzenie modułów

    Witam,
    Chcę napisać własny moduł ale nie mogę zacząć od jakiegoś prostego wzoru. Poczytałem trochę:
    http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/628/30/
    oraz Hello Worldy na http://help.joomla.org/content/category/12/114/157/
    I niestety coś nie wychodzi jak w panelu Rozszerzenia/instalator użyje [Wczytaj paczkę] to dostaje komunikat
    "Wczytywanie nie udało się, ponieważ rozszerzenie PHP: Zlib jest niedostępne. Jest ono wymagane do poprawnej pracy instalatora." (to błąd serwera na którym mam joomle ?? (jest to boo.pl)
    jak wpisze adres do zip-a w polu [Instaluj z Sieci]
    "Prawdopodobnie Twoje rozszerzenie zostało napisane dla starszej wersji Joomla!. Pomocne może być włączenie dodatku System - Spuścizna (Legacy Plugin)"
    Więc może dane artykuły nie są aktualne :/ gdzie znalazłbym dobre bądź chociaż jakiś wzorcowy moduł.

    inne dane być może potrzebne:
    PHP uruchomione w: Linux izyda.boo.pl 2.6.25.4-0 #1 SMP Tue May 20 22:18:46 UTC 2008 x86_64
    Wersja bazy danych: 4.1.22-log
    Metoda porównywania bazy danych: utf8_general_ci
    Wersja PHP: 4.4.8
    Serwer WWW: InfomexWebServer/2.3
    PHP działa na: cgi-fcgi
    Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.6 Production/Stable [ Vusani ] 12-August-2008 22:00 GMT

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    A co to ma byc za wlasny moduł??? W Joomla masz opcje tworzenia wlasnych modułów więc w czym problem?

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    25-02-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    W tym że chce z tej możliwości skożystać, czytałeś to co napisałem ?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To zacznij może od rzeczy prostszych? Najprostsza, jaką znam - umiejętność czytania - najlepiej ze zrozumieniem. Na pewno zrozumiałeś wszystko, czego się tam dowiedziałeś? Na pewno tej wersji Joomla! dotyczą materiały, do której je zastosowałeś?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    25-02-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy są inne poradniki? Ja nie znalazłem, to jedyne co udało mi się wysupłać. Ja rozumiem są dziesiątki postów na ten temat, setki poradników i tutoriali to się ludzie czepiają że im się forum zaśmieca. A tu mało materiałów i ludzie mało rozmowni na te tematy :/

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    19-08-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam taki sam problem jak autor wątku, z tym że nie instaluję modułu własnej roboty. Na innym serwerze wszystko pięknie się zainstalowało, a na tym, na którym mi zależy - oczywiście pojawia się błąd podany przez kolegę. Pomożecie? ;-)

    EDIT:
    Pogooglowałem i znalazłem ten temat, który mnie pomógł moduł zainstalować. Co prawda moduł nie działa, ale zdążyłem zauważyć, że nie tylko ja mam z nim problem. Pozdrawiam ;-).
    Ostanio edytowane przez konikpolny : 01-09-2008 18:15

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •