Zdjęcia w artykułach
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Zdjęcia w artykułach

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    28-08-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Zdjęcia w artykułach

    Od razu mówię że z Joomla nie miałem zbyt dużo do czynienia ;) Kiedyś używałem Mambo no ale to było dawno temu;)

    Mam pewien problem, potrzebuje uzyskać taki efekt otwierania zdjęć z miniaturek:
    http://www.jaga.org.pl/index.php?opt...d=47&Itemid=39

    Przerzucam pewną strone firmową na Joomla 1.5 (z wersje 1.0.11) i musze jakoś uporać się ze zdjęciami


    Ogólnie zauważyłem że Joomla to całkiem przyjazny CMS dlatego też za jakiś czas zapewne zabiorę się za darmowy hosting właśnie tego systemu zarządzania treścią

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
    Michał Kryński

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Mich@ł Zobacz wiadomość
    Od razu mówię że z Joomla nie miałem zbyt dużo do czynienia ;) Kiedyś używałem Mambo no ale to było dawno temu;)

    Mam pewien problem, potrzebuje uzyskać taki efekt otwierania zdjęć z miniaturek:
    http://www.jaga.org.pl/index.php?opt...d=47&Itemid=39

    Przerzucam pewną strone firmową na Joomla 1.5 (z wersje 1.0.11) i musze jakoś uporać się ze zdjęciami


    Ogólnie zauważyłem że Joomla to całkiem przyjazny CMS dlatego też za jakiś czas zapewne zabiorę się za darmowy hosting właśnie tego systemu zarządzania treścią

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
    Michał Kryński

    Witam

    Jogadgets lub multithumb (osobiście preferuję ten), i jeszcze kilka innych na extensions.joomla.org

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  4. #3

    Domyślny

    Możesz także spróbować z dodatkiem produkcji rockettheme.com: "ROKBOX",
    który można pobrać stąd:
    http://www.rocketwerx.com/products/rokbox/download
    Tyle tylko, że jego funkcjonalność sięga też plików audio i video.

    Albo możesz sprawdzić jeszcze coś takiego jak :YOOeffect, a demo i dodatek jest tutaj:
    http://tools.yootheme.com/yootools/f...ooeffects.html

    Oba dodatki działają z wersją joomla 1.5

    Pozdrawiam serdecznie

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    28-08-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za pomoc Wybrałem multithumb jednakże mam pewien problem z instalacją. Nie wiem czemu ale w paczce nie ma żadnego pliku z instrukcją instalacji

    Jak wyczytałem na Googlach multithumb jest "Botem" a więc powinien się dać zainstalować z poziomu PA Joomli tyle że tak nie jest ;)

    Wchodzę do Rozszerzenia=> Instalartor => wybieram paczkę z tym "Botem" i mam komunikat:

    Prawdopodobnie Twoje rozszerzenie zostało napisane dla starszej wersji Joomla!. Pomocne może być włączenie dodatku System - Spuścizna (Legacy Plugin)
    Jednakże instaluje najnowszą wersje 2.0

    Mógłbym prosić o jakaś podpowiedź ;)

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Masz komplet informacji:
    a) zwyczaju zamieszczania instrukcji instalacji w pakietach instalacyjnych w społeczności Joomla nie ma, chyba, że projektant musi przekazać uwagi dotyczące niestandardowych zachowań
    b) Dla J! 1.5 nie ma wielkiego znaczenia, jaki typ rozszerzenia instalujesz - instalator rozpoznaje, czy to komponent, moduł, szablon, itd. oraz rozpoznaje, czy instalowana wersja jest dostosowana do 1.5, aczkolwiek "musi wziąć pod uwagę" i inne przyczyny, dla których instalacja się nie udaje - w tym przypadku komunikuje, że prawdopodobnie nie jest to dodatek natywny i sugeruje włączenie trybu zgodności wstecznej (dodatek System Legacy - Spuścizna). Po prostu włącz i spróbuj ponownie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    28-08-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Faktycznie pomogło ;) Zainstalować się zainstalowało ale na stronie głownej był error ;) po długich i ciężkich bojach dałem sobie spokój z tym dodatkiem i skorzystałem z YOOeffect i jest idealny

    Dodatkowo dużym plusem jest filmik jak to obsługiwać.

    No nic dziękuje za pomoc, zaraz zabieram się za kolejny bój a konkretnie przerabianie szablonu

  8. #7
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Mich@ł Zobacz wiadomość
    Faktycznie pomogło ;) Zainstalować się zainstalowało ale na stronie głownej był error ;) po długich i ciężkich bojach dałem sobie spokój z tym dodatkiem i skorzystałem z YOOeffect i jest idealny

    Dodatkowo dużym plusem jest filmik jak to obsługiwać.

    No nic dziękuje za pomoc, zaraz zabieram się za kolejny bój a konkretnie przerabianie szablonu
    Witam

    Jak YOOeffect ci działa i jesteś zadowolony to jest ok, jednak gwoli informacji dla joomli 1.5 multithumb też już jest działający w wersji natywnej ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •