problem z polskimi znakami
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: problem z polskimi znakami

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-09-2008
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny problem z polskimi znakami

    Witam
    Zainstalowałem moduł imieniny i nie wyświetla mi polskich znaków, jak to ugryźć - dopiero zaczynam walkę z Joomla 1.5.6 Poza tym zauważyłem, że wiele modułów nie chce mi działać, ale nie wywalają błędów np licznik odwiedzin analogowy zegar. Czy ktoś mi coś sensownego podpowie?
    Pozdrawiam serdecznie :confused:

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Witam

    Zainstalowałem moduł imieniny i nie wyświetla mi polskich znaków, jak to ugryźć - dopiero zaczynam walkę z Joomla 1.5.6
    Sprawdzić kodowanie modułu i templatki ... nie muszę chyba pisać, że powinny być zgodne ... co do innych problemów sprawdź uprawnienia plików i katalogów oraz zgodność parametrów hostingu i wymagań joomla ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-09-2008
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale czy mam to sprawdzić w pliku index.php?

  5. #4
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jerry123 Zobacz wiadomość
    Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale czy mam to sprawdzić w pliku index.php?
    Witam

    Każdy moduł ma plik xml tam masz najczęściej kodowanie, a kodowanie templatki sprawdzisz np. wyświetlając źródło strony ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-09-2008
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    Kodowanie templatki sprawdzone przez widok źródło jest charset=utf8, a moduł imieniny sprawdzone w pliku xml ma kodowanie iso8859-2 tylko teraz jak i gdzie to zmienić (w templatce, czy w tym module)?
    Dzięki za pomoc i pozdrawiam

  7. #6
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jerry123 Zobacz wiadomość
    Kodowanie templatki sprawdzone przez widok źródło jest charset=utf8, a moduł imieniny sprawdzone w pliku xml ma kodowanie iso8859-2 tylko teraz jak i gdzie to zmienić (w templatce, czy w tym module)?
    Dzięki za pomoc i pozdrawiam
    Witam

    Ja bym trzymał się utf-8 i przekodował moduł ... nie zapominaj, że to nie jest tylko zmiana w pliku xml modułu ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-05-2007
    Skąd
    Opole
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    ł ... nie zapominaj, że to nie jest tylko zmiana w pliku xml modułu ...

    A gdzie jeszcze bo mam ten sam problem. Zmieniłem kodowanie w xml-u i nic. Potem próbowałem instalować od nowa ten moduł z już zmienionym na utf-8 xml-em i wtedy wywala, że nie może znaleźć pliku xml. Instalacja oryginalnego modułu bez problemu (oczywiście brak polskich znaków). W pliku .php nie widzę nigdzie wiersza związanego z kodowaniem więc gdzie to jeszcze zmienić ?

  9. #8
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Marcoo Zobacz wiadomość
    ł ... nie zapominaj, że to nie jest tylko zmiana w pliku xml modułu ...

    A gdzie jeszcze bo mam ten sam problem. Zmieniłem kodowanie w xml-u i nic. Potem próbowałem instalować od nowa ten moduł z już zmienionym na utf-8 xml-em i wtedy wywala, że nie może znaleźć pliku xml. Instalacja oryginalnego modułu bez problemu (oczywiście brak polskich znaków). W pliku .php nie widzę nigdzie wiersza związanego z kodowaniem więc gdzie to jeszcze zmienić ?
    Witam

    Mając na myśli, że nie tylko plik xml chodziło mi np. o pliki php z polskim langiem - gdzieś przecież w module siedzą polskie tłumaczenia, jeśli to joomla 1.5 to powinien to być plik z rozszerzeniem ini (dla wersji native modułu)

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-09-2008
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam ponownie
    Dzięki za pomoc, faktycznie okazało się, że moduły chyba są do starszej wersji Joomla bo nie wyświetalają się prawidłowo ogonki. Ściagnąłem przez ftp wszystkie pliki (php i xml) z folderu danego modułu na serwerze potem Gżegżółka i po konwersji na utf8 podmieniłem te pliki na serwerze. Wszystko śmiga, ale problem jest z niektórymi modułami np. zegar analogowy bo nie wyświetlają się na templatce pliki we flashu.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc, człowiek uczy się jednak przez całe życie ;)
    Pozdrawiam

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-09-2008
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny Problem a templatce

    Witam. Zaczynam działać w Joomli i jstem narazie mało pojetny więć proszę o wyrozumiałość. U mnie problem ten objawia się krzaczkami ale widzę, że jest to problem w kodzie templatki. Nie wiem co mogę zmienić żeby poprawne było kodowanie. Umieszczę tu fragment kodu i proszę o jakieś wyjaśnienie co gdzie i jak :


    <?php defined( "_VALID_MOS" ) or die( "Direct Access to this location is not allowed." );$iso = split( '=', _ISO );echo '<?xml version="1.0" encoding="'. $iso[1] .'"?' .'>';?>
    <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//PL" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
    <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
    <head>
    <?php mosShowHead(); ?>
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;><?php echo _ISO8859-2 ; ?>" />
    <?php if ( $my->id ) { initEditor(); } ?>
    <link rel="alternate" title="<?php echo $mosConfig_sitename; ?>" href="<?php echo $GLOBALS['mosConfig_live_site']; ?>/index2.php?option=com_rss&no_html=1" type="application/rss+xml" />

    Proszę o pomoc, z góry dziekuję. PS. przy innych templatkach ten problem nie wystepuje.
    Ostanio edytowane przez JJ79 : 11-09-2008 19:53

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •