Virtuemart 1.0.5 - problem z kodowaniem
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Virtuemart 1.0.5 - problem z kodowaniem

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2006
    Wpisy
    141
    Punkty
    22

    Domyślny Virtuemart 1.0.5 - problem z kodowaniem

    Czesc czy ktos juz instalowal nowego Vm ? U mnie po upgradzie jest mala kiszka, nie pojawia sie menu VM po kliknieciu w komponenty/VM. Napisałem na forum VM oficjalnie (http://virtuemart.net/index.php?opti...topic=18124.0), niestety Soeren dał mi kilka wskazówek , ktore nie pomogly. Doszedlem do tego że po zmianie globalnych ustawien na angielski, problemów nie ma, działa wszystko jak trzeba. W tym problemie chodzi o kodowanie, nowy 1.0.5 ma problemy z iso-8859-2, automatycznie zmienia na iso-8859-1. I tu powstaje problem, w konfiguracji sa bledy, no i to cholerne menu dodatkowe po wejsciu w VM.

    Moze jakies sugestie?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    10-05-2006
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    jesli to nadal aktualne, to właśnie w tym linku co podawałeś masz odpowiedź na swój problem

    1. można wyłączyć warning w php.ini
    2. w /administrator/components/com_virtuemart/header.php i /administrator/components/com_virtuemart/classes/htmlTools.class.php zmienić htmlentities na @htmlentities

    jeśli dalej w menu głównym macie krzaki to poszukajcie w /administrator/components/com_virtuemart/header.php na koncu p-liku wpisu $menu_code = htmlentities ... i go zakomentujcie
    Ostanio edytowane przez AdamN : 05-06-2006 16:51

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2006
    Wpisy
    141
    Punkty
    22

    Domyślny

    wiem że sa odpowiedzi, Soeren mi pomogl Poradzilem sobie, aczkolwiek same menu ma krzaki, zmienilem kodowanie pliku jezykowego dla opisow menu z iso-8559-2 na iso-8559-1 i jest spoko, ale to półśrodek
    Ostanio edytowane przez bruno : 10-05-2006 17:41

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    13-05-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny witam

    zainstalowałem sobie ten komponent vm i mam ten sam problem, co ww opisany. powiedz mi w którym miejscu zmieniłes kodowanie?? prosze podaj mi ściezke dostępu z gory dzieki

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2006
    Wpisy
    141
    Punkty
    22

    Domyślny

    Czytaj uważnie, w 1 wątku masz link

    w ktorym to wszystko jest napisane ze szczegółami. Co należy zmienić, itd.
    cześć

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    29-03-2006
    Wpisy
    173
    Punkty
    15

    Domyślny

    Hej! Witam.. Ja uporałem sie z belką główną ale wszędzie jest mnóstwo błędów z kodowaniem i "warning" Czy to się da tak zrobic zeby wszystko chodziło jak należy w menu głównym też mam krzaki.. Czytałem ten temat na virtuemart.net .. No ale widać moja znajomość ang jest niewystarczająca.. Po polsku bym miał problemy ;) Doradzcie coś bo na forum nie ma jasno rozwiązanego tego problemu

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2006
    Wpisy
    141
    Punkty
    22

    Domyślny

    Musisz wyłączyc powiadamianie o bledach w Witryna/Konfiguracja/Server
    u mnie dziala na domyslne. Ale Soren radzil zeby zaznaczyc na brak. Nie wiem co za czort ale bledy wystapily u mnie tylko jak robilem upgrade do 1.05.
    W przypadku nowej instalacji musialem zmienic tylko kodowanie i bledow nie widac.
    Pozdrawiam

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    29-03-2006
    Wpisy
    173
    Punkty
    15

    Domyślny

    Moment ja jestem zieloniutki.. kodowanie gdzie zmienić.. W całej witrynie? W virtue mart czy gdzie... MOże konkretnie namiar na plik konfiguracyjny lub dział w panelu ?

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2006
    Wpisy
    141
    Punkty
    22

    Domyślny

    zrob jak ci pisale, chodzi o konfiguracje joomla a nie VM

    pzdr

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    29-03-2006
    Wpisy
    173
    Punkty
    15

    Domyślny

    No a minusy idace za tym? Zmieniłem (j! 1.0.8)

    Powiadamianie o błędach: brak

    I to niczego nie zmienia :/ Czy chodzi o te pliki htaccess? czy jakośc tak? No i dlaczego to półśrodek coś sie nadal sypie? Może lepiej zostawić to jak jest?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •