Jak wyświetlić newsy z rss na własnej stronie?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Jak wyświetlić newsy z rss na własnej stronie?

  1. #1

    Domyślny Jak wyświetlić newsy z rss na własnej stronie?

    Witam,
    mam pytanie odnosnie RSS-ów, wiem jak wyświetlić kanał na stronie, wszystko się ładnie pokazuje, ale po kliknięciu w temat wiadomości (lub link "więcej") automatycznie jestem przenoszony na stronę źródłową. Wiem, że można zrobić tak, aby news wyświetlał się na mojej stronie, czy pomoże mi ktoś to zrobić?
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam,
    tigerrr123

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Komponent Spinacz RSS
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3

    Domyślny

    Za pomocą spinacza skonfigurowałem wyświetlanie wiadomości z tych kanałów. Wiadomości się wyświetlają, tzn. wyświetlają się skróty wiadomości, a po kliknięciu na "więcej" jestem przekierowywany na stronę źródłową, czego chciałbym uniknąć. Moje pytanie dotyczy możliwości wyświetlania wiadomości z tych kanałów na mojej stronie.

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    poszukaj na forum - było na ten temat już wałkowane.

    generalnie jaki jest sens kopiowania wiadomości?
    nie dość że internauta nie znajdzie u Ciebie nic ciekawego to jeszcze Ty bedziesz musiał wszędzie zostawiać stopki typu pobrano z wiadomosci.wp.pl i tak dalej...

  6. #5

    Domyślny

    Dzięki crazyluki za odpowiedź.
    Oczywiście staram się szanować czas moderatorów i użytkowników, więc najpierw szukałem na Forum, ale nie mogłem znaleźć, dlatego pytam w nowym temacie.
    Oczywiście tematów i postów jest sporo, mogłem coś przeoczyć, jestem tylko człowiekiem
    Jeżeli możesz, jeśli nie sprawi Ci to zbyt wiele trudności, to proszę napisz, gdzie to było, i już się odczepiam;) Jeśli nie, to będę grzebał w Forum od początku.
    A o sensie możemy nie rozmawiać, ponieważ tworzę to co tworzę w celach naukowych- chcę się tego nauczyć, niekoniecznie muszę z tego korzystać; właściwie to nawet podzielam Twoje zdanie;), ale i tak chcę to zrobić.
    Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc, zaznaczam, że moje prośby to tylko prośby.
    Pozdrawiam serdecznie,
    tigerrr123
    ps. jeśli jestem zbyt upierdliwy to proszę daj mi znać;)

  7. #6

    Domyślny

    Tak dla wyjaśnienia wstawię 2 obrazki ilustrujace o co mi chodzi, może niejasno się wyrażam.
    Na pierwszym widać pobrane nagłówki RSS na mojej stronie:

    Na drugim obrazku widać co się dzieje kiedy kliknę w zaznaczony nagłówek:




    Wiadomości z nagłówka otwierają się na oryginalnej stronie źródłowej.
    A ja chciałbym żeby otwierały się na mojej stronie, dokładnie w miejscu gdzie są nagłówki. Tyle gwoli wyjaśnienia.
    Dzięki z góry,
    pozdrawiam,
    tigerrr123

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    hmmm
    Zapewne zobaczyłeś rzecz także od drugiej strony - udostępniającego wiadomości. A jeśli tak, to wiesz, że o tym, czy w kanale zostanie wyświetlony cały tekst, czy tylko kawałek (nagłówek, skrót, zapowiedź), decyduje przede wszystkim dostawca informacji. Ten nagłówek jest dokładnie po to, żeby przeniósł na stronę udostępniającą!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8

    Domyślny

    ooo.. widzę że wchodzimy tu w kwestie uczciwości, np. mam fajny darmowy hosting, bez reklam, wyskakujących okienek, banerów itp, ale w podziękowaniu dla dostawcy hostingu umieściłem jego baner na swojej stronie. Tutaj jest sytuacja podobna, nie jest moim zamiarem udawanie, że sam redaguję najnowsze newsy z kraju i ze świata, jeżeli uda mi się zrobić to co zamierzam (a wiem że się da, widziałem takie strony), to na pewno zostawię nad listą wiadomości logo z linkiem do strony udostępniającego, ale niekoniecznie chciałbym, żeby każdy nagłówek był linkiem..
    generalnie rozumiem cały zamysł, i się z Tobą zgadzam, ale...;)

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nic nie pisałem o uczciwości... Pokazuję tylko mechanizm. Po prostu tak to działa. I pewno słusznie. Duplikowanie treści nie ma sensu, a jeśli ktoś udostępnia info na określonych zasadach, to tych zasad wypada się trzymać. To, ze pozwalam pobierać nagłówki wiadomości nie oznacza wcale, że pozwalam pobierać i publikować cale wiadomości. I moje zezwolenie kosztuje - "płaci" się za nie odwiedzinami witryny!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10

    Domyślny

    Ja chciałem się tylko dowiedzieć, jak to zrobić...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •