Zmiana koloru tła
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Zmiana koloru tła

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-03-2006
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny Zmiana koloru tła

    Witam! Czy ktoś z szanownego grona mógłby pomóc mi w zmianie koloru tła zaznaczonego w załączniku. Prosiłbym o informacje, gdzie to znaleść. Z góry dziekuje... Pozdrawiam
    Attached Images Attached Images

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-03-2006
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    dziękuje za info...a moge prosić więcej szczegółów, w którym miejscu bo mam kolor wybrany z palety i nie wiem czy moge operać tylko nazwami typu black, white czy moge numerami??

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    grzesta zadajesz pytania prowokujące do zignorowania Cię - dowiedz się podstawowych informacji na temat szablonów w joomla, dowiedz się, co to jest css i gdzie on jest w szablonie joomla.
    http://www.pomoc.joomla.pl/content/section/13/46/
    Do testowania zmian możesz skorzystać z Fireburga.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    23-05-2012
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    widzę że brak tu tolerancji dla nowych i nie zorientowanych. Po to jest forum aby się pytać nawet o rzeczy bardzo oczywiste. kto pyta ten nie wie. A widzę że tutaj bardzo mocno rozwinięci unoszą się bardzo. jest to nie smaczne. A tak wracając do tematu to ja również mam problem ze zmianą tła chciałbym zmienić tło na jakieś inne np na zdjęcie, czy da radę się to zrobić to w jaki sposób. Proszę o pomoc, jestem laikiem informatycznym Pozdrawiam Misza

  7. #6
    Bywalec Craft awatar
    Dołączył
    17-07-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    119
    Punkty
    20

    Domyślny

    1. Firefox
    2. https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/firebug/
    3. Wejdź na stronę
    4. PPM->zbadaj element
    5. Znajdź klasę odpowiadającą za kolor tła, obok będzie nazwa pliku, w którym się znajduje
    6. Zmieniaj i baw się do woli

    Prędzej czy później i tak będziesz musiał to poznać

  8. #7
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Misza
    "Ładnie zaczynasz"
    Gdybyś nie był laikiem to byś wiedział że aby określić fizycznie gdzie i jak należy zmienić parametry tła na oczekiwane potrzebny jest kod css szablonu - ponieważ możliwości jest wiele.
    Mogę ci napisać:
    zmień sobie background body i będzie to prawda
    kolor np czarny #000000 i będzie to prawda
    ale i tak nic dalej nie wiesz
    Napiszesz że jesteś laikiem i co - zwalnia cię to od myślenia, nauki a upoważnia do arogancji i krytyki?
    Dobry post w takim temacie powinien zawierać:
    a. link do strony
    b. wyraźne wskazanie jak ma się zmienić tło (czy inny kolor, czy obraz itp)
    Więc zanim po raz kolejny pozwolisz sobie na przytyczki - zerknij w lusterko.
    Pzdr

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    23-05-2012
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    no tak. lubię szczerość i krytykę bo się uczę, lecz powiem że nie mam zamiaru wszczynać jakichkolwiek potyczek, nie takie były moje zamierzenie. Lecz jak widzę wywyższanie się nad innymi mniej doświadczonymi to mnie to troszkę irytuje.
    Jestem na etapie czytania o tworzeniu strony w css, lecz powiem że nic z tego nie rozumiem . Staram się zrozumieć ale określenia jakie są w poradniku są dość regułkowe i bez doświadczenia informatycznego nie do zrozumienia dla mnie. Widzisz szanowny moderatorze, że Craft odpowiedział mi w miarę moich oczekiwań, a Ty namaszczasz mnie że próbuję wprowadzić nie zdrową atmosferę. Nie lubię jak się ludziska wywyższają i chyba dlatego się tak zirytowałem, przepraszam za swoje zachowanie.
    Dziękuję za każdą pomoc którą otrzymam od was i postaram się nie wypowiadać się w sposób wzbudzający dwuznaczne odczucia. Dziękuję i pozdrawiam.

  10. #9
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @miszawowa - zgadza się Craft napisał ok
    - i mam nadzieję że ci to pomoże (???)
    - masz również rację co do poradników - są pisane w 99 % fatalnie
    - napisałem również co post w tym zagadnieniu powinien zawierać (wymogi) - więc może napiszesz?
    Pzdr

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    23-05-2012
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    taką stronę chciałbym w jakiś sposób urozmaicić, lecz się troszeczkę zapędziłem w dostosowaniu kolorystyki i sam się zastanawiam w którym miejscu mam zmienić tło na zdjęcie? Może ktoś pomoże mi w zlokalizowaniu tego problemu. Dziękuję i pozdrawiam Misza.
    http://www.wedkarskirelaks.pl/index.php/start

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •