Instalacja modułów
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Instalacja modułów

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-05-2006
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny Instalacja modułów

    Szukałem w waszym FAQ szukałem na głównym FAQ i nic nie ma. Pewnie proste pytanie i prosta odpowiedź na nie będzie. Zapewne mnie zbesztacie za to, że pytam o takie coś, ale zaryzykuję.

    Jak instalować moduły? Ściągnąłem z joomla.org moduł do wyświetlania reklamy adsense: mod_adsense_joomlaspan_2.0_ClickSafe

    Ten mod pozwala na wyświetlanie reklam AdSense i blokuje możliwość klikania na nią przez dane IP czyli w tym wypadku przeze mnie.

    /Proszę o instrukcję krok po kroku/

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Bardzo proszę, instrukcja krok, po kroku:
    1. Wchodzisz do administracji swojego serwisu
    2. Rozglądasz się po napisach - twoim celem jest znalezienie takiego fragmentu administracji Joomla!, który mógłby być mniej więcej związany z Instalacją dodatków - czyli komponentów, modułów i botów. W tym wypadku: z instalacją modułów.
    3. Nie udało się znaleźć? - Klikasz na ikonkę Pomoc w prawym górnym rogu ekranu, uważnie studiujesz obrazki i tekst, starasz się czytać ze zrozumieniem, a nie tak jak na lekcjach w szkole.
    4. Już wiesz gdzie kliknąć, żeby instalować moduł - klikasz, otwiera się ekran.
    5. Rozglądasz się po ekranie, czytasz napisy, podpowiedzi. Nie kumasz? - klikasz na ikonkę Pomoc w prawym, górnym rogu ekranu ...
    6. Już wiesz? Przypomniałeś sobie również, gdzie paczkę z modułem wcześniej zapisałeś na dysku? No to hajda - klikasz [Przeglądaj], znajdujesz tą paczkę, klikasz [Wgraj plik i instaluj], czytasz uważnie napisy po instalacji (ze zrozumieniem), klikasz Dalej.
    7. Otwierasz sobie świeżo zainstalowany moduł, żeby go pooglądać od strony ustawień konfiguracyjnych, no i żeby go opublikować we właściwym miejscu.
    8. W razie problemów z działaniem tego konkretnego modułu - czytasz jeszcze raz jak w pkt.7, na swoim komputerze podglądasz paczkę z tym modułem - może jest instrukcja? - zaglądasz na stronę producenta modułu, szukasz na forach ...

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-05-2006
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML.

    Co jest nie tak

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-05-2006
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    (wczesniej wycieto ...naście postów z jałową dyskusją o niechciejstwie i tłumaczeniu krok po kroku rzeczy, które sa w instrukcji (Ryb))

    Grzecznie pytam o co Ci chodzi... Po to jest to forum chyba tak? Nie macie zamiaru odpowiadać na pytania to k*** zamknijcie ten dział tylko zróbcie POCHWAŁY DLA WSZECHWIEDZĄCYCH
    Testuję po prostu tego CMS`a i chce sprawdzić jego możliwości. Skoro nie odpowiada Ci to, że wogóle o coś pytam to moge już tego nie robić. Zapytam się na innym forum gdzie na pewno udzielą mi odpowiedzi na to pytanie. Czy nigdy nie miałeś z niczym problemu? Nigdy nikt nie udzielił Ci pomocy w nurtującym Cię temacie? Jeżeli nie to przykro mi naprawde.

  6. #5
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    1. Grzecznie ? Wymaganie zeby ktos Ci tlumaczyl rzeczy ktore masz pod reka a nie czytasz z lenistwa nie jest grzeczne
    2. K*** rowniez nie jest grzeczne
    3. Pochwały juz zrobilismy ale pewnie nei chciało Ci sie przejrzec serwisu
    4. "Wogole o cos pytam" to nie to samo co "nie chce mi sie" i o ile pierwsze jest wskazane na forum to z drugim bedziesz mial zawsze problem
    5. "Zapytam sie na innym forum" - dobrze, tak zrob, obraź sie i specjalnie nam na złośc popytaj gdzie indziej, bedziemy zazdrosni ze poszedles do konkurencju i zasypiemy Cie mailami z prosba o powrot
    6. "Na pewno udziela odpowiedzi" bo w przeciwienstwie do nas wiedza a my to lamki jestesmy , ajjj jak nam glupio teraz :/
    7. Czy ja nigdy nie mialem z niczym problemu, ojj czesto mialem, najwiekszy mialem na poczatku jak mi sie nie chcialo czytac instrukcji, ale z wiekiem minelo ...
    8. Naprawde nie wiem, czemu ma Ci być przykro ...

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-05-2006
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dobra przepraszam poniosło mnie. Jestem straszny leń przyznam, ale przecież zrobiłem wszystko według waszych poleceń ale nie działa. Coś jest nie tak z tym ściągnietym modem?

  8. #7
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    uff, juz sie balem ze bede musial _zaczac_ byc niegrzeczny (nie powiem peace bo brzmi jak PiS) ;)

    jezeli przez instalatora modulow w panelu nie da sie zainstalowac paczki zip zawierajacej pliki php, oraz xml (paczke taka sie sciaga pobierajac modul to znaczy najczesciej ze masz cos nei tak na serwerze, sprawdz czy nie ma safe mode (admin menu -> system)

    bede w nocy ...

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-05-2006
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    A więc tak (wiem, że tak się zdania nie zaczyna ). Sprawdzałem dwoma sposobami, czyli korzystając z Wczytaj i zainstaluj oraz sprawdzałem czy po wgraniu na serwer będzie to samo. Okazuje się, że w obu przypadkach nie udaje się wgrać modułu.

    Safe Mode: ON

  10. #9
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    No i tu masz problem ...
    Dwie możliwości:
    a) zmień serwer
    b) naucz się korzystać z Joomla! (w tym instalacja dodatków) na serwerze z SafeMode ON

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-05-2006
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Generalnie myślałem, że SAFE MODE ON to zaleta Czyli istnieje możliwość wgrywania modułów z włączonym safe modem? Pewnie będzie to wymagało ręcznej ingerencji w bazie danych.

    A czy SafeMode patch mi pomoże?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •