Google Narzędzia dla webmasterów
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Google Narzędzia dla webmasterów

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    07-05-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Google Narzędzia dla webmasterów

    Witam serdecznie użytkowników. Zwracam się do was z problemem na który starałem się znaleźć odpowiedź lecz nic nie znalazłem.

    Tak więc mój problem polega na tym, że w Narzędziach dla webmasterów google pojawiają mi się błędy przy analizie treści serwisu w następujący sposób:

    Podwójne meta-opisy 248
    Podwójne tagi tytułowe 168


    Nie mam pojęcia jak się tego pozbyć może ktoś z was miał z tym do czynienia z góry dziękuję za odpowiedź.


  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-02-2008
    Skąd
    Śląsk
    Wpisy
    29
    Punkty
    15

    Domyślny podwójne tagi tytułowe

    Czy ktoś wie z czego wynika podwójne indeksowanie jednego artykułu? Przykład:
    /matura-pisemna/czytanie-ze-zrozumieniem/91-wspoczesno/110-urodzeni-pechowcy.html‎
    /index.php?option=com_content&view=article&id=110:urodzeni-pechowcy&catid=91:wspoczesno&Itemid=105‎
    na mój chłopski rozum pokazuje, żeby odciąć botowi z google dostęp do katalogu komponenty w pliku robot.txt. Czy to rozwiąże ten problem? Może są lepsze wyjścia?


  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-12-2008
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Również to mam. Podwójne meta-opisy. Wynika to z tego, że joomla! 1.5 przyjmuje metadane dla stron sekcji i kategorii takie same jak w ustawieniach globalnych dla strony głównej. Dla artykułu można ustawić indywidualne metadane, niestety dla sekcji i kategorii nie ma takiej możliwości co mnie bardzo wkurza, bo sekcje mojej strony głównej obejmują dość różną tematykę, a przypisywanie im metaopisów i słów kluczowych jak dla strony głównej jest nieco nie na miejscu. Niestety już pytałem o to na tym forum i pytanie pozostało bez odpowiedzi, mianowicie - Jak ustawić metadane: opis strony i słowa kluczowe dla sekcji i kategorii?

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-02-2008
    Skąd
    Śląsk
    Wpisy
    29
    Punkty
    15

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez grzegorz1973 Zobacz wiadomość
    Również to mam. Podwójne meta-opisy. Wynika to z tego, że joomla! 1.5 przyjmuje metadane dla stron sekcji i kategorii takie same jak w ustawieniach globalnych dla strony głównej. Dla artykułu można ustawić indywidualne metadane, niestety dla sekcji i kategorii nie ma takiej możliwości co mnie bardzo wkurza, bo sekcje mojej strony głównej obejmują dość różną tematykę, a przypisywanie im metaopisów i słów kluczowych jak dla strony głównej jest nieco nie na miejscu. Niestety już pytałem o to na tym forum i pytanie pozostało bez odpowiedzi, mianowicie - Jak ustawić metadane: opis strony i słowa kluczowe dla sekcji i kategorii?
    dzięki wreszcie zrozumiałem mechanizm.
    Na forum joomli jeden użytkownik opisał, że ten problem rozwiązał mu komponent 404SEF, ale ponieważ jeszcze nie odpowiedział na pytanie o sekcje i kategorie, a ja nie korzystam z niego, ni mogę potwierdzić tej informacji.


    _________________________________________
    http://xn--jzyk-polski-rrb.pl


  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-12-2008
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wydaje mi się, że 404SEF służy zupełnie do czego innego. Mianowicie do tworzenia przyjaznych adresów zamiast tych z parametrami. W joomla 1.5.x w zasadzie nie jest już potrzebny bo ma ona wbudowany mechanizm przyjaznych adresów, u mnie przynajmniej działa ok.
    W kwestii metadanych dla sekcji i kategorii nadal cisza. Nie wiem czy zauważyłeś, ale pytałem o to na oddzielnym wątku http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=24473 i tam proponuję toczyć dalej dyskusję na ten temat. Niestety nadal tam cisza, chyba nikt nie wie jak to obejść.

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-09-2010
    Wpisy
    72
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rozwiązał ktoś już ten problem??

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •