Phoca Gellery błąd z bazą danych
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 50

Temat: Phoca Gellery błąd z bazą danych

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-04-2008
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny Phoca Gellery błąd z bazą danych

    • Error Saving Phoca Gallery Categories



    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/bardakon/public_html/babia157/administrator/components/com_phocagallery/helpers/phocagallery.php on line 1248

    I przez to nie mogę dodać zadnej kategorii. A zawsze pokazuje się taki błąd:

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/bardakon/public_html/babia157/administrator/components/com_phocagallery/helpers/phocagallery.php on line 1248

    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/bardakon/public_html/babia157/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 342

    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/bardakon/public_html/babia157/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 342

    Co mogę zrobić, czego potrzebujecie żeby spróbować mi pomóc?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    23-08-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Błąd MySQL

    Witam.
    Mam podobny problem. Aby go rozwiązać prawdopodobnie trzeba mieć bazę w wersji MySQL powyżej 4.1. W moim przypadku na serwerze lokalnym działa.

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    zastosuj to [PRZECZYTAJ TO] Pomocnik pisania postów i wklej tutaj wynik (diagnostyka rozszerzona)

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-04-2008
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rozwiązałem problem.
    Trzeba utworzyć samodzielnie dwa wpisy w bazie danych.
    Musisz sprawdzić w phpMyAdmin czy w bazie danych masz wpisy:


    jos_phocagallery
    jos_phocagallery_categories
    jos_phocagallery_comments
    jos_phocagallery_user_category
    jos_phocagallery_votes
    jos_phocagallery_votes_statistics

    a tych dwóch pierwszych pewnie nie masz i tu jest problem.
    Ściągasz na dysk instalkę phoca gallery
    znajdujesz plik install.bac (czy bak?)
    i tam wszędzie zamiast #__phocagallery i #__phocagallery_categories wpisujesz jos_phocagallery_categories
    i inportujesz ten plik do bazy danych przez tego php my admina.

    Tworzy ci brakujące "wpisy" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) a zbędne zaczynające się od #__ usuwasz. i działa
    przeglądając bazę zobaczysz czy wpisy się zaczynają od jos_ czy czegoś innego, to ustawiasz przy instalce bodajże.
    Ostanio edytowane przez bardakon : 23-09-2008 16:49

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    22-10-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Działa, potwierdzam!
    Dzięki

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-02-2009
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam, ja natomiast mam taki błąd:
    Komponent Instaluj: DB function failed with error number 2006
    MySQL server has gone away SQL=INSERT INTO jos_components VALUES( 0, 'Phoca Gallery', 'option=com_phocagallery', 0, 0, 'option=com_phocagallery', 'Phoca Gallery', 'com_phocagallery', 0, 'components/com_phocagallery/assets/images/icon-16-menu.png', 0, '', 1 )
    SQL = INSERT INTO jos_components VALUES( 0, 'Phoca Gallery', 'option=com_phocagallery', 0, 0, 'option=com_phocagallery', 'Phoca Gallery', 'com_phocagallery', 0, 'components/com_phocagallery/assets/images/icon-16-menu.png', 0, '', 1 )Usunięcie zaznaczonych plików jest niemożliwe.: 'uninstall.phocagallery.php'Usunięcie zaznaczonych plików jest niemożliwe.: 'install.phocagallery.php'Skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.JInstaller::install: Nie udało się skopiować: /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/tmp/install_49dc741323715/phocagallery.xml to /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/administrator/components/com_phocagallery/phocagallery.xmlKomponent Instaluj: Nie można skopiować pliku instalacyjnegoError Loading ModulesMySQL server has gone away SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM jos_modules AS m LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 2 AND m.client_id = 1 ORDER BY position, ordering
    Próbowałem ręcznie stworzyć tabele w bazie danych, i zmieniać plik install.bak i nic :/ Jakieś propozycje?

  8. #7
    Bywalec tkotwa awatar
    Dołączył
    16-07-2008
    Skąd
    Nad Morzem
    Wpisy
    110
    Punkty
    10
    Cytat Wysłane przez bardakon Zobacz wiadomość
    Rozwiązałem problem.
    Trzeba utworzyć samodzielnie dwa wpisy w bazie danych.
    Musisz sprawdzić w phpMyAdmin czy w bazie danych masz wpisy:


    jos_phocagallery
    jos_phocagallery_categories
    jos_phocagallery_comments
    jos_phocagallery_user_category
    jos_phocagallery_votes
    jos_phocagallery_votes_statistics

    a tych dwóch pierwszych pewnie nie masz i tu jest problem.
    Ściągasz na dysk instalkę phoca gallery
    znajdujesz plik install.bac (czy bak?)
    i tam wszędzie zamiast #__phocagallery i #__phocagallery_categories wpisujesz jos_phocagallery_categories
    i inportujesz ten plik do bazy danych przez tego php my admina.

    Tworzy ci brakujące "wpisy" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) a zbędne zaczynające się od #__ usuwasz. i działa
    przeglądając bazę zobaczysz czy wpisy się zaczynają od jos_ czy czegoś innego, to ustawiasz przy instalce bodajże.
    Super działa a juz sie wkurzałem że znowu coś u mnie !!!!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    02-11-2009
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Miałem ten sam problem.
    Banalne rozwiązanie.
    Trzeba wyłączyć funkcję FTP w panelu konfiguracyjnym w zakładce SERWER
    "Wlącz FTP" trzeba ustawić na "NIE"
    Przynajmniej u mnie dopiero wtedy zadziałało, a męczyłem się z tym kilka dni

  10. #9
    Bywalec tkotwa awatar
    Dołączył
    16-07-2008
    Skąd
    Nad Morzem
    Wpisy
    110
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zyzolek Zobacz wiadomość
    Miałem ten sam problem.
    Banalne rozwiązanie.
    Trzeba wyłączyć funkcję FTP w panelu konfiguracyjnym w zakładce SERWER
    "Wlącz FTP" trzeba ustawić na "NIE"
    Przynajmniej u mnie dopiero wtedy zadziałało, a męczyłem się z tym kilka dni
    U mnie było wyłączone FTP ale do kazdego problemu trzeba podchodzic osobno Grunt ze kazdy opisuje swoje uwagi hehehe

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    23-12-2008
    Wpisy
    120
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam!
    Zainstalowałem phoca gallery wersja:
    com_phocagallery_v2.6.0_alpha4.zip

    Mam problem z utoworzeniem kategorii. Baza danych jest ok a mimio to mam takie błedy, po wejściu d menu kategori wyskakuje mi bład:
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /homez.139/lugalpro/www/administrator/components/com_phocagallery/models/phocagallerycs.php on line 126


    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /homez.139/lugalpro/www/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344

    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /homez.139/lugalpro/www/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /homez.139/lugalpro/www/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/render/renderadmin.php on line 65
    Users:

    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /homez.139/lugalpro/www/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344

    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /homez.139/lugalpro/www/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344

    Jak wspominałem baza danych wygląda mi na w porządku



Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •