Phoca Gellery błąd z bazą danych - Strona 3
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 50

Temat: Phoca Gellery błąd z bazą danych

  1. #21
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Myślę, że problem związany jest również z wersją. Dodanie wpisów do bazy pomagało w wersji np. 2.5.8. Ty masz nowszą i w dodatku alfa.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec
    Dołączył
    23-12-2008
    Wpisy
    120
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wielkie dzięki, sprawa rozwiązana, rzeczywiście był problem z wersją phoca gallery. Jeszcze raz dzięki za życzliwość i poświęcony mi czas.

  4. #23
    Nowicjusz Maidenman awatar
    Dołączył
    27-08-2008
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie akurat w przypadku kiedy pojawia się komunikat podobny do tego:

    Komponent Zainstaluj: DB function failed with error number 2006
    MySQL server has gone away SQL=INSERT INTO bppr_components VALUES( 0, 'NAZWA KOMPONENTU', 'option=com_NAZWA KOMPONENTU', 0, 0, 'option=com_NAZWA KOMPONENTU', 'NAZWA KOMPONENTU', 'com_NAZWA KOMPONENTU', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '', 1 )
    SQL = INSERT INTO bppr_components VALUES( 0, 'NAZWA KOMPONENTU', 'option=com_NAZWA KOMPONENTU, 0, 0, 'option=com_NAZWA KOMPONENTU', 'NAZWA KOMPONENTU', 'com_NAZWA KOMPONENTU', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '', 1 )JFTP::delete: Bad response
    JFTP::delete: Bad response
    Error Loading ModulesMySQL server has gone away SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM bppr_modules AS m LEFT JOIN bppr_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 2 AND m.client_id = 1 ORDER BY position, ordering

    Zawsze działa wyłączenie obsługi FTP w konfiguracji systemu w PA Dziwi mnie tylko to, że dzieje się tak nawet na nowo-postawionej Joomli w wersji 1.5.14 i 1.5.15. Po wyłączeniu FTP problemy ustają. Dla porównania na Joomli 1.5.9 takich problemów nigdy nie miałem...

  5. #24

    Domyślny com_phocagallery_v2.6.0_alpha4

    Dołączam Ci mój poprawiony plik install do wersji com_phocagallery_v2.6.0_alpha4, czyli takiej, jaką masz Ty.
    Wykonaj kroki podane wcześniej i mam nadzieję, że Ci to rozwiąże problemy...
    - mi rozwiązało.
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez Ciupaga : 05-12-2009 19:37

  6. #25
    Debiutant
    Dołączył
    15-01-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez bardakon Zobacz wiadomość
    Rozwiązałem problem.
    Trzeba utworzyć samodzielnie dwa wpisy w bazie danych.
    Musisz sprawdzić w phpMyAdmin czy w bazie danych masz wpisy:


    jos_phocagallery
    jos_phocagallery_categories
    jos_phocagallery_comments
    jos_phocagallery_user_category
    jos_phocagallery_votes
    jos_phocagallery_votes_statistics

    a tych dwóch pierwszych pewnie nie masz i tu jest problem.
    Ściągasz na dysk instalkę phoca gallery
    znajdujesz plik install.bac (czy bak?)
    i tam wszędzie zamiast #__phocagallery i #__phocagallery_categories wpisujesz jos_phocagallery_categories
    i inportujesz ten plik do bazy danych przez tego php my admina.

    Tworzy ci brakujące "wpisy" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) a zbędne zaczynające się od #__ usuwasz. i działa
    przeglądając bazę zobaczysz czy wpisy się zaczynają od jos_ czy czegoś innego, to ustawiasz przy instalce bodajże.
    Wielkie dzięki. Doskonała rada. Działa. jest 3 rano. idę spać

  7. #26
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-10-2006
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Panowie, mam problem po instalacji najnowszej Phoca 2.6.1 na szblonie building_15 na J 1.5.15 gdy chce dodac nowa kategorie pokazuje mi sie komunikat: Error Saving Phoca Gallery Categories
    Nie wiem jak sobie z tym poradzić :/ W bazie po instalacji nie stworzyły mi sie tabele ale po wpisaniu jak wyżej podajecie wszystko jest jak nalezy. czy ten sposób działa w tej wersji Phoca?
    Strona www.cebos.com.pl

    A i zauwazyłem że wybierając rodzaj menu jako "Phoca Gallery Category List Layout" wszystko sie zapisuje jak trzeba ale na stronie nie pojawiaja sie żadne kategorie :/ Natomiast gdy wybieram "Phoca Gallery Category Layout" zdjęcia sie pokazuja jak widac na stronie.
    Ostanio edytowane przez cebos : 07-01-2010 13:10

  8. #27
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-10-2006
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Panowie, mam problem po instalacji najnowszej Phoca 2.6.1 na szblonie building_15 na J 1.5.15 gdy chce dodac nowa kategorie pokazuje mi sie komunikat: Error Saving Phoca Gallery Categories
    Nie wiem jak sobie z tym poradzić :/ W bazie po instalacji nie stworzyły mi sie tabele ale po wpisaniu jak wyżej podajecie wszystko jest jak nalezy. czy ten sposób działa w tej wersji Phoca?
    Strona www.cebos.com.pl

    A i zauwazyłem że wybierając rodzaj menu jako "Phoca Gallery Category List Layout" wszystko sie zapisuje jak trzeba ale na stronie nie pojawiaja sie żadne kategorie :/ Natomiast gdy wybieram "Phoca Gallery Category Layout" zdjęcia sie pokazuja jak widac na stronie.
    Czy ktos może mi podpowiedziec czemu tak sie dzieje albo gdzie moze leżeć prztego przyczyna? ??

  9. #28
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re

    Phoca jest już w wersji 2.6.2.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  10. #29
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-07-2009
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.
    Zainstalowałem komponent, ale w phpMyAdmin nie ma żadnej tabeli odnośnie phocagallery. Czy mam ją dopisać ręczni, czy w czym jest problem?
    Pozdrawiam.

  11. #30
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Cały ten watek właśnie o tym traktuje!
    Podczas instalacji nie są dodawane tabele do bazy danych.
    Musisz odnaleźć w tym wątku opis co należy zrobić z plikiem install.bak i zastosować się do tej porady.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •