Prosty katalog produktów joomla 1.5.x - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 24

Temat: Prosty katalog produktów joomla 1.5.x

  1. #11
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    prosty katalog + koszyk + polskie płatności + zewnętrzna administracja - bez ingerencji w PA strony, do tego działanie bez bazy danych

    Qiuck Cart - http://opensolution.org/ - demo na stronie
    Znany mnie sklep działający pod QC -

    Kod:
    http://kanu.kqs.pl/index.php
    to prosty efekt co można z tym robić, zatem podpięcie templatki to kwestia kilku - do kilkunastu (dla laika) godzin pracy.

    wpięty we wrapera ze zintgerowaną szatą jest dobrą alternatywą nie obciążającą systemu.

    strona korporacyjna http://kanu.com.pl wykonana na Joomla !

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    zewnętrzna administracja - bez ingerencji w PA strony, do tego działanie bez bazy danych
    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    wpięty we wrapera ze zintgerowaną szatą jest dobrą alternatywą nie obciążającą systemu.

    Te dwie wypowiedzi się chyba trochę wykluczają

  4. #13
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Dlaczego? Skoro masz to we wrapperze to PA też masz we wrapperze i nie wymaga używania PA joomli

  5. #14
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez vego007 Zobacz wiadomość
    Dlaczego? Skoro masz to we wrapperze to PA też masz we wrapperze i nie wymaga używania PA joomli
    No właśnie dlatego. Czyli musisz mieć Joomla z własnymi ustawieniami, zarządzeniem użyszkodnikami, parserem itd + sklep podpięty poprzez iframe z własnymi ustawieniami, zarządzeniem użyszkodnikami, parserem itd. Czyli uruchamiasz 2 różne skrypty które w około 40% wykonują równocześnie identyczne zadania.

    To tak jakbyś wrzucił malucha na ciężarówkę i twierdził że masz ekonomiczny samochód bo maluch mało pali

    Poza tym baza danych oparta na plikach wymaga zawsze znacznie więcej zasobów niż prawdziwa baza danych.

  6. #15
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez neo_fox Zobacz wiadomość
    To tak jakbyś wrzucił malucha na ciężarówkę i twierdził że masz ekonomiczny samochód bo maluch mało pali
    Napewno mniej spali niż maluch jadący za tą ciężarówką

    To jest przykład rozwiązania problemu. Moim zdaniem dość dobry. Wszystko jest zintegrowane i działa zgodnie z przeznaczeniem. Poza tym zawsze to jakaś alternatywa i dobrze jak ludzie wiedzą, że możliwości joomla! nie kończą się tylko na niej.

  7. #16
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    jeżeli serwis jest częścią integralną a administrator nie chce dawać praw dostępu do PA Joomla, intergracja z zewnętrznym systemem jest tym czego ten administrator potrzebuje.

    zatem sprawa nie jest aż tak skomplikowana. zakładając że serwis jest częścią integralną. administrator koszyka nie wchodzi w droge adminowi całego serwisu.

    Poza tym baza danych oparta na plikach wymaga zawsze znacznie więcej zasobów niż prawdziwa baza danych.
    zawsze można zacząć rozmawiać o stworzeniu zupełnie nowego framework'a. nie jest to natomiast istotą tego tematu. zapytano o możliwość a ta została wskazana, mam nadzieję skutecznie.

    lepiej pomyśl nad integracją sobi z joomunity.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 10-10-2008 14:53

  8. #17
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    jeżeli serwis jest częścią integralną a administrator nie chce dawać praw dostępu do PA Joomla, intergracja z zewnętrznym systemem jest tym czego ten administrator potrzebuje.

    zatem sprawa nie jest aż tak skomplikowana. zakładając że serwis jest częścią integralną. administrator koszyka nie wchodzi w droge adminowi całego serwisu.
    Nie bardzo rozumie co ma piernik do wiatraka? Ja mówię o wydajności i trwonieniu zasobów a Ty o uprawnieniach użytkowników.
    Pomijając fakt że taki scenariusz można zrealizować także bez gwałcenia Joomla poprzez jakiś inny skrypt.

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    zawsze można zacząć rozmawiać o stworzeniu zupełnie nowego framework'a. nie jest to natomiast istotą tego tematu. zapytano o możliwość a ta została wskazana, mam nadzieję skutecznie.
    I znowu; co ma piernik do wiatraka? Ja mówię że bazy danych oparte na plikach są niewydajne a Ty o pisaniu nowego Framework'a.


    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    lepiej pomyśl nad integracją sobi z joomunity.
    Po pierwsze nie wiem nawet co to jest. Sorry ale nie znam wszystkich dodatków do Joomla, Mambo, MiaCMS i Elxis. Poza tym to trochę bezczelne z Twojej strony mówić co ja mam robić. Jak na razie mam na głowie SOBI2 i 8 bezpłatnych dodatków do tego komponentu, pisanie dokumentacji do owych i wsparcie techniczne dla nich (rzecz jasna zupełnie za darmo). I wszytko w wolnym czasie. Dodatkowo prowadzę własną firmę i studiuję. Nie pytaj mnie nawet kiedy ostatnio czytałem jakąś (nietechniczną) książkę. Więc jeśli chcesz napisać jakąś wtyczkę do integracji SOBI2 z czymkolwiek to się nie krępuj, ale nie wymagaj proszę ode mnie że ja to zrobię.

  9. #18
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    a ja odpowiedziałem na pytanie użytkownika, który pytał o "prosty katalog produktów", "bez ingerencji osób 3 w panel administratora Joomla". wskazany przez niego system to albo quick cart albo qiuck cms - który również został przeze mnie wskazany.

    być może masz problem z interpretacją treści pytań. to nie moja jednak sprawa.

    niczego nie ujmuję Twojemu komponentowi, ale pytający nie prosił o zaawansowany system e commerce" - i funkcje jakie się w nim znajdują.

    nie rozumiem zatem dlaczego się ciskasz

    zawsze można zrobić katalog 10 produktów na oprogramowaniu dla hipermarketu, i wtedy będziemy mieli wallmarkt w budce z warzywami. zapewne będzie to bardziej wydajne dla systemu.

    pomyśl wg mnie nie równa się zrób. to tak w ramach interpretacji treści również.

    oczywiście przepraszam szanownego Pana, za bezczelne sugestie.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 10-10-2008 15:40

  10. #19
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    No skoro Twoim zdaniem gwałcenie Joomla poprzez integrowanie na chamca jakiegoś innego skryptu jest łatwiejsze niż instalacja komponentu typu SOBI2, MosetsTree, Classified Ads, czy chociażby nawet AlphaContent.

    Ja nie wiem czy na to zwróciłeś uwagę optymista nie pytał o sklep internetowy a jedynie o katalog produktów

    Potrzebuję galerii produktów, która wyświetlałaby mi produkty z opisem ich cech. Potrzebujuę też dać możliwość wstawiania nowych produktów osobie innej ale aby ona nie miała możliwości ingerowania w inne sprawy strony a tylko dodawania produktów i ich opisu
    Te wyżej wymienione komponenty spełniają te wymagania w stu procentach.
    Ty natomiast polecasz instalację, integracje i zarządzanie dodatkowym skryptem który jest z założenia sklepem internetowym i nazywasz to prostszym rozwiązaniem niż instalacja komponentu do Joomla który jest w pełni z Joomla zintegrowany.
    Nie wiem, może dopada mnie schizofrenia, ale mnie się wydaję że to lekka przesada ..

  11. #20
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    vego, plusem rozwiązania, które podałem Ci jest to, że w przyszłości możesz faktycznie wciskając jeden guzik mieć w każdej chwili z tego sklep z dedykowanym polskim systemem płatności za 50 złotych + to o czym w rozmowie z Panem Radkiem wyszło. jeśli masz jakieś daleko idące plany na przyszłość z tym związane.

    i nie rozmaiamy tu o wyższosci mapy google nad koszykiem produktów jako czymś dodatkowym o znaczeniu istotnym dla katalogu produktów.

    w przypadku samego katalogu, nie musisz poniewierać kodem Joomla!, bo jak wskazał Pan Radek, wszysto masz w komponentach wymienionych w poprzednim post'cie.

    oczywiście wybór nalezy tylko i wyłacznie do użytkownika systemu.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •