Jak spolonizować Joomla 1.5?
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Jak spolonizować Joomla 1.5?

  1. #1
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny Jak spolonizować Joomla 1.5?

    Ogólne


    W Joomla 1.5 cały interfejs użytkownika może być zlokalizowany. Lokalizacja obejmuje instalację, zaplecze i stronę frontową.
    Źródłowe wydanie Joomla 1.5 jest wydawane z możliwością wyboru wielu języków podczas instalacji, ale język inny niż angielski (standardowy) dla witryny i zaplecza administracyjnego trzeba dodać po instalacji. Łącza do pakietów językowych znajdują się poniżej.
    Zespoły tłumaczy Joomla 1.5 mogą również wydawać w pełni zlokalizowane pakiety instalacyjne, z etykietami i komunikatami językowymi witryny i zaplecza oraz przykładami w języku ojczystym. Zlokalizowane wersje można znaleźć na stronach zespołów projektu pod adresem JoomlaCode.
    Jak zainstalować pakiet językowy?
    • Najpierw pobierz pakiet językowy (uwaga: w przypadku wersji do 1.5.5 włącznie potrzebne były dwa pakiety! - witryny i zaplecza) w języku, który potrzebujesz
    • Zainstaluj pakiet, korzystając z menu Rozszerzenia->Instalatory [Extensions->Instalation].
    • Wybierz w menu zaplecza pozycję Rozszerzenia -> Języki [Extensions->Languages], w menu lokalnym wybierz pozycję Witryna lub Zaplecze, a następnie ustal język domyślny, korzystając z przycisku w pasku narzędzi.
    Jak ustalić język?
    • Język domyślny można ustalać niezależnie od siebie dla witryny i dla zaplecza
    • Ponadto użytkownicy mogą definiować preferowany przez siebie język witryny i zaplecza. Możliwość ta jest dostępna po zalogowaniu się
    • Podczas logowania się na zaplecze język może być ustalany dla każdej sesji.
    Gdzie znajdę pakiety językowe i wydania zlokalizowane?

    Prosimy, weź pod uwagę, że Joomla 1.5 jest nowym projektem i pakiety językowe dla tej wersji mogą być jeszcze niedostępne.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    30-11-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam!

    Usiłuję zainstalować spolszczenie do wersji 1.5.8. Po kliknięciu na "Upload file & install" wyskakuje komunikat:

    • JFolder::create: Infinite loop detected
    • Warning! Failed to move file.
    • Unknown Archive Type
    Co z tym fantem począć?

    Pozdrawiam.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    08-02-2009
    Wpisy
    1
    Punkty
    10
    Witam,

    Spolonizowałem Joomla zgodnie z zaleceniami i nadal mam problem...

    Polega na tym, że strony wyświetlają mi się bez polskich znaków, zamiast nich są krzaczki.

    Przeczytałem wszystkie posty na forum oraz tematy pomocy i nie znalazłem rozwiązania. W tym momencie nie wiem już co mam zrobić.

    Korzystam z templatki gridded-red pochodzącej ze strony http://www.freecmstemplates.com/

    Bardzo liczę na pomoc forumowiczów.

    Pozdrawiam, jar

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    21-10-2009
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Pakiet językowy dla Joomla 1.5.14

    Cześć,
    Jestem nowym użytkownikiem (dużo powiedziane, raczej eksperymentatorem) Joomli. Usiłuję zainstalować język polski dla wersji 1.5.14. Z instrukcji wynika, że powinien wczytać plik instalacyjny. Ale który z plików w folderze z łatką jest instalacyjny? System nie chce wczytać żadnego. Może chodzi o to, że (zgodnie z opisem w pliku.xml) jest to łatka dla wersji 1.5.13? A może o to, że pracuję na MacBooku?
    Pozdrawiam
    Piotr

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    15-05-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Problem aktualizacji spolszczenia do 1.5.18

    Witam mam problem zainstalowałem joomla 1.5.18 ale instalując spolsszenie z 1.5.18 to występuje błąd;
    JFolder:: pliki: Ścieżka nie wskazuje na prawidłowy folder lub folder został usunięty.
    JFolder:: folder: ścieżka nie wskazuje na prawidłowy folder lub folder został usunięty.
    JFolder:: pliki: Ścieżka nie wskazuje na prawidłowy folder lub folder został usunięty.
    Błąd! Nie można znaleźć Joomla! Plik instalacyjny XML w pakiecie.
    Nie mam pojęcia o co kaman,bardzo dziękuje za pomoc.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    15-05-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    witam zainstalowałem joomla 1.5.18 niestety instalacja spolszczenia nie dobiega do konca ponieważ występuje bład;
    JFolder:: pliki: Ścieżka nie wskazuje na prawidłowy folder lub folder został usunięty.
    JFolder:: folder: ścieżka nie wskazuje na prawidłowy folder lub folder został usunięty.
    JFolder:: pliki: Ścieżka nie wskazuje na prawidłowy folder lub folder został usunięty.
    Błąd! Nie można znaleźć Joomla! Plik instalacyjny XML w pakiecie.
    Nie mam pojęcia o co chodzi,dziki z pomoc

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •