Witam,
a co jeśli modyfikuję orygianlne treści w sposób mnie więcej taki:

Author: Jan Kowalski & modified by Marian Wiśniewski
Zawsze zostawiam info o autorze pierwotnym, jednak modyfikuję jego komentarz oryginalny z notami prawnymi. Dopiero dzisiaj przeczytałem ten temat, z którego wynikałoby, że mogę dopisać info tylko pod komentarzem oryginalnym. Czy to poważne naruszenie?

Mam jeszcze pytanie do takiego przypadku:

Istnieje projekt: Joomla + VirtueMart + aplikacja własna zintegrowana z Joomla i VM + inne darmowe oraz płatne komponenty.
Całość została tak dostoswana, że tworzy aplikację dla firm z pewnej branży. W stopce na zapleczu zostawiłem tekst 'Powered by Joomla!' i to chyba jedyna pozostałość w systemie, która wskazuje na to, że system oparty jest właśnie na Joomla.
Wiem, że nie mogę zabronić kopiować częsci opartej na Joomla - jednak będę zabezpieczał i blokował aplikację własną przed kopiowaniem.

Kopia całości jest sprzedawana zainteresowanym firmom (które nie mają prawa kopiować mojej własnej aplikacji).
Do tego momentu wydaję mi się, że wszystko jest w porządku. Jednak cały projekt otrzymał nazwę 'XYZ 1.0.1' i pod taką nazwą promuję go w Internecie.

Czy nadanie nazwy dla całego projektu narusza licencje Joomla? Bardzo proszę o komentarz i zwrócenie mi uwagi, czy naruszam w jakiś sposób licencję Joomla.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.