Coś a'la JUGA
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Coś a'la JUGA

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    28-12-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Coś a'la JUGA

    Chciałbym uzyskać taki efekt:
    Klient loguje się i widzi w menu użytkownika link do strony/artykułu, który jest widoczny i dostępny tylko dla niego.

    Po lekturze forum jedynym panaceum wydaje się być JUGA, jednak jak na moją kieszeń i minimalne wykorzystanie komponentu, cena jest nie do zaakceptowania

    Wymyśliłem sobie alternatywę, jednak nie wiem czy jest to możliwe (i bezpieczne) w Joomla, a rozchodzi mi się o coś takiego:

    Zrobić niezależną stronę, do której umieściłbym linka w menu użytkownika. Strona po załadowaniu sprawdziłaby nazwę użytkownika i przekierowała na określoną podstronę?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    28-12-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Po części sobie już odpowiedziałem na zadane pytanie.

    Znalazłem bota (RD Add PHP), który umożliwi mi wstawienie do artykułu kodu php, który zostanie wykonany.

    Oczywiście, zgodnie z zasadą, że im dalej w las tym więcej drzew, pojawia się pytanie: "jaki kod wstawić?" o tyle trudne, że w życiu ledwo liznąłem php, o sql nawet nie wspomnę

    Tak czy siak nadal mam nadzieję na waszą pomoc drodzy forumowicze a w międzyczasie próbuję sam rozwalić ten problem

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    28-12-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Trochę czasu minęło, ale udało się w końcu znaleźć rozwiązanie. Napiszę, może komuś się przyda.

    Przy pomocy bota rdaddphp wstawiam do artykułu taki kod:

    <? $session =& JFactory::getSession();
    $user = $session->get("user");
    $name = $user->username;
    $id = $user->id;
    if ($name = login_klienta)
    $nowy_adres = "adres artykułu z szczegółami zlecenia danego klienta";
    Header("HTTP/1.1");
    Header("Location: ".$nowy_adres);
    ?>

    Niestety każdego nowego użytkownika będzie trzeba tu dodać ręcznie, co może być nieco uciążliwe, jednak nie wymyśliłem nic lepszego.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Zrób sobie do tego proste GUI, do przypisywania klientom adresów, zapisuj dane klienta i adres w bazie a później sprawdzaj co to za klient się zalogował, pobierz adres z bazy i przekieruj gdzie trzeba.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •