Pozyje Menu w 1.08
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Pozyje Menu w 1.08

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    06-05-2006
    Wpisy
    182
    Punkty
    122

    Domyślny Pozyje Menu w 1.08

    Czyw Joomla! 1.0.8 zlikwidowano : odsyłacz do URL ?
    czy za tą pozycję odpowiada jakiś moduł dodatek ?
    Jak zrobić element menu jako odnośnik do innej strony ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    niczego nie likwidowano, cała wersja 1.0.x ma taki sam uklad jest normalnie w menu przy dodawaniu linkow pozycja odsylacz url albo link do komponentu wrapper i od czasow mambo 4.5.1 (wczesniejszego nie pamietam) chyba nic w tej kwestii sie nie zmienilo

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    06-05-2006
    Wpisy
    182
    Punkty
    122

    Domyślny

    Czyli mam problem.
    Instalacja przebiegła poprawnie. jommla 1.0.8 Pl (stąd)


    Informacje o systemie PHP działa na:: Linux server 2.6.16.5-na-1.1 #3 SMP Fri Apr 14 14:39:21 CEST 2006 i686 Wersja MySQL:: 4.1.13a-log Wersja PHP:: 4.3.11 Serwer WWW:: Apache/2 Interfejs serwera PHP:: cgi-fcgi Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC Przeglądarka:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.3) Gecko/20060426 Firefox/1.5.0.3 Istotne ustawienia PHP:: Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wyłączone) Open basedir [Katalog bazowy]:: Brak Display Errors (Pokaż błędy):: ON (włączone) Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (włączone) File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (włączone) Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (włączone) Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: ON (włączone) Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wyłączone) Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /tmp Session auto start [Automatyczny start sesji]:: 0 Obsługa XML:: Tak Obsługa Zlib:: Tak Wyłączone funkcje:: Brak Edytor WYSIWYG:: Bez edytora WYSIWYG

    PHP Version 4.3.11


    System Linux server 2.4 i686 Build Date May 9 2006 17:59:40 Configure Command no value Server API CGI/FastCGI Virtual Directory Support disabled Configuration File (php.ini) Path /etc/php/php.ini PHP API 20020918 PHP Extension 20020429 Zend Extension 20021010 Debug Build no Thread Safety disabled Registered PHP Streams php, http, ftp, https, ftps, compress.bzip2, compress.zlib

    http://www.profil.nazwa.pl/joomla

    A nie mogę dodac w menu odnośników do URL ani Wrappera

    Instalka na nowo ? Czy jeszcze szukać w jakichś ustawieniach?
    Ostanio edytowane przez fanti : 15-05-2006 12:10

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    A na czym polega problem z dodawanie? Czy masz jakiś komunikat?

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    06-05-2006
    Wpisy
    182
    Punkty
    122

    Domyślny

    Brak pozycji nie ma jej w ogóle w odnośnikach do menu

  7. #6
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Możesz zrobić screen jak to wygląda.

  8. #7
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    oo dziwne bo na nazwa.pl standardowo dają php 5, ale register_globals powinieneś wyłączyć

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    06-05-2006
    Wpisy
    182
    Punkty
    122

    Domyślny

    Już miałem dać screena, ale znalazłem rozwiązanie:

    Jak kopiowałem instalkę Joomla! do katalogu na FTP, nie zostały skopiowane wszystkie katalogi z katalogu administrator/components/co_menus/..
    I zauważyłem, że brakuje ich trochę. Połaczenie z FTP się rwało i pewnie dlatego nie zauważyłem, że nie wszystko się skopiowało.
    Przepraszam wszystkich za ten alarm jaki podniosłem .

    Ale, to znaczy, że nawet jeśli instalacja nie pokaże rzadnych błędów - to jeszcze nie znaczy, że jest wszystko ok. Joomla! nie sprawdza czy cała paczka jest w katalogu do instalacji. Może taki test byłby wskazany?

    Rozwiązaniem jest po części component joomlaXplorer - pozwala na rozpakowanie instalki w katalogu na serwerze - i trwa to kilkadziesiąt sekund, ale trzeba mieć joomla zaintalowaną w innym katalogu.

    Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie problemem.

    PS. Czy powinienem włączyć na serwerze PHP ver.5 ? To mogę zmienić w panelu administracyjnym Konta na serwerze.

  10. #9
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    nie wlaczaj, dopiero Joomla 1.5 bedzie dobrze na nim pracowac a teraz to kupa problemow jest, wylacz tylko register_globals w pliku htaccess (na serw. pomocy jest opis)

  11. #10
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    co do testu na obecnosc wszystkich plikow to robota jest potrojnie upierdliwa: a) kazda podwersja moze miec inna ilosc plikow b)trzebaby wpisac tyle ifów ile jest plików c) trzeba porównac wielkości plików (znac ich rozmiar)
    szczerze to nie wiem jak sobie poradzic z porownywaniem plikow zdalnych i lokalnych tym bardziej ze widows inaczej rozmiary liczy, wpisywanie ifa na kazdy plik to onanizm informatyczny ;) - jedyne o co warto sie pokusic to o rekursywne sprawdzenie katalogu Joomla czy nie ma plikow o zerowej dlugosci, poniewaz zerwany transfer ftp potrafi takie zostawic co bardzo myli, nie raz sie przejechalem z 5 krotnym uploadem bez nadpisywania jak mi zera pozostawial.

    Rozwiazaniem najlepszym byłoby zrobienie prostego skryptu rozpakowujacego paczke na serwerze o co juz pare osob pytalo...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •