Rozbicie komponentów na niezależne instalacje
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Rozbicie komponentów na niezależne instalacje

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-06-2006
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny Rozbicie komponentów na niezależne instalacje

    Zastanawialam sie czy kontynuowac poprzedni watek:
    Link: Watek: Walidacja HTML, ale stwierdzilam, ze moj post, owszem w nawiazaniu do poprzedniego, dotyczy jednak konkretnej kwestii i konkretnej Joomli (1.5), no i podpasowal mi w tym dziale...

    Otoz zaczelam sie zastanawiac nad migracja z J1.0 na J1.5. Chcialabym zrobic to w mozliwie maksymalnie optymalny sposob . W watku, o ktorym wspomnialam powyzej icek_klezmer sugeruje:
    już teraz pomyśl nad rozbiciem komponentów na niezależne instalacje
    Brzmi ciekawie, poszperalam po internecie, ale niestety dalej nie rozumiem o co chodzi..

    PS. Nie podaje informacji na temat serwera itp. gdyz pracuje aktualnie na locahost.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dość interesujące zagadnienie. Również przyłączam się do pytania, tyle że nie wiem czy taka informacja przyda się osobom pracującym od początku na J1.5 tak jak np. ja.

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    icek chyba sam nie wiedział o co mu chodzi i jest to raczej skrót myślowy- raczej nikomu się to nie przyda...

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-06-2006
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sluchajcie, przysnila mi sie dzis w nocy (powaznie mowie!) pewna opcja i tak sie zastaawiam, czy ma sens..
    Byc moze ickowi chodzilo o cos takiego:
    mamy strone www.strona.com, w folderze glownym (root) tworzymy dwa podfoldery: jeden np "adsmanager", a drugi "sobi" i wrzucamy do obydwu pliki z paczki Joomli. Instalujemy na oddzielnych instalacjach dane komponenty i rozdzielmy baze danych, dla admanager byloby to np. sqlxxxx_1, a dla sobi sqlxxxx_2.. W ten sposob link to zawartosci admanagera bedzie www.strona.com/adsmanager a do zasobow sobi www.strona.com/sobi.
    Jedyna rzecz nad ktora sie zastanawiam, to czy to paradoksalnie zamiast optymalizowac, nie obciazy dodatkowo serwera?? (dwie paczki Joomli w jednym folderze). Hm... co o tym myslicie?

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jak dla mnie takie rozwiązanie jest zupełnie zbędne i komplikujące tylko robote, ponieważ adresy w tej postaci można uzyskać za pomocą komponentu SEF404, oraz również dzięki wbudowanej translacji w J1.5. Po za tym wydaje mi sie ze serwer będzie trochę bardziej obciązony po zainstalowaniu kilka instancji Joomla, do tego pochłonie to więcej miejsca na dysku.

  7. #6
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez crazyluki Zobacz wiadomość
    icek chyba sam nie wiedział o co mu chodzi i jest to raczej skrót myślowy- raczej nikomu się to nie przyda...
    icek doskonale wiedział o co mu chodzi.

    w przypadku kraksy wskazany. w razie czego kraksa pytaj na PW albo mailem, wysyłam ci na pw.

    co ciekawe, niemiecki duet seelenkrieger / alienuser (Lars Helmuth Probst (Alienuser) & Marcel Schulz (Seelenkrieger)pracują nad super pomostem pomiędzy instalacjami niezależnymi joomla. jest to dodatek pisany dla komponentu joomunity, jednak zastosowanie będzie miał w szczególności łaczenia niezaleznych od siebie instalacji. kilka dni temu wysłałem im ostateczny plan rozwoju tego modułu + komponentu. sądzę, że chłopaki dadzą radę.

    przykład mozna zobaczyć na tej stronie : http://www.ilch-support.de/ po lewej stronie "Community Login", który jest modułowo punktem wyjścia. dodanie do tego biblioteki highslide, pozwoli umieszczać go w dowolnym miejscu strony, implementować w nim inne moduły funkcjonalne, poszczególnych komponentów. nie zmienia to jego zastosowania. będzie miał charakter czysto informacyjny per. użytkownik i jego aktywność. co w przypadku systemów społecznościowych i / lub transkacyjnych jest niezwykle istotne. szczególnie w tak dużym projekcie jak twój.

    dosyć ciekawa alternatywa, budowana w oparciu o bibliotekę higslide (przykład można zobaczyć w templatce ja teline II.

    kraksa, jeśli jakieś pytania, pytaj będziemy budować! ale tylko mailem. tutaj rzadko przychodzę ... i moderatorzy już mi wypisywać życiorysy zaczynają

    w przypadku przyjaznych linków, w joomla linii 1.5.x nie ma potrzeby instalowania dodatkowych składników. jest implementowany Joomla! SEF..

    trochę lepiej będzie to wyglądało w Joomla 1.6.x
    Ostanio edytowane przez kurtz : 07-10-2008 15:40

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •