"Czytaj całość" dla zarejestrowanych lub inaczej - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 33

Temat: "Czytaj całość" dla zarejestrowanych lub inaczej

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To Remository dostosowane do J! 1.5? Jeśli tak, niestety trzeba wyszukać i poprawić odwołanie do komponentu. W J! 1.5 nie ma komponentu com_registration. Funkcje obsluguje com_user
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Wspomniany odnośnik funkcjonował jeszcze w Remository - wersja 3.43. Zauważyłem, że używasz u siebie wersję 3.45, w której również znajduje się to niewłaściwe przekierowanie. Wydaje mi się, że mógłbyś pobrać nową wersję tego komponentu, oznaczoną numerem 3.52.8 i sprawdzić, czy przekierowanie do rejestracji będzie kierować na prawidłowy adres. Podana przeze mnie wersja jest również "spolszczona". Również na stronie joomlapl.com znajdziesz poprawioną i spolszczoną wersję Remository 3.52.6, która jak sądzę też będzie spełniać Twoje oczekiwania.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 07-01-2010 18:03

  4. #13
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    ReMOSitory - Joomla/MamboOpenSource 4.5+ Repozytorium plików 3.45.Podaje adres strony

    www.adam-kleszewski.ayz.pl/psychologia .Podobny bład przy ustawianiu prawa dostępu do artykułów który opisałem w innym poście cyt.np.Arty lansowane ->wykaz artykułów->nie mozliwe(bład 404)->weż się w garśc(bład 404)

    Te same arty u góry przegladane jako pozycje sekcji Artykuły lansowane ->
    Lansowane->niemożliwe(zaloguj się aby ...)działa itp.
    Ostanio edytowane przez Tor_ : 07-01-2010 23:50

  5. #14
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    ok.spróbuje zmienić remository

  6. #15
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    Alex51.Piękne dzięki za dobra poradę zmieniłem wersje remositorów.I jest ok.W prawdzie ostatni wyraz zarejestruj nie jest już przekiertowaniem do rejestracji.Ale to nawet i lepiej.W tamtym przypadku miałem ciagłe uwagi że ludzie laduja na pustej stronie zamiast się logować.I nie bardzo wiedziałem co z tym zrobić
    Pozostaje tylko problem praw dostępu do artykułów na zalogowanych i nie zalogowanych.W joomla 1.x Wystarczyło jedno ustawienie i wszystko chodziło a tutaj .Utawienie prawa do artykułu na zarejestrowanie i przezuca do pustej strony .Ale w wykazie artykułów wg.sekcji jest wszystko ok.
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za pomoc

  7. #16
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Tor_ Zobacz wiadomość
    Alex51.Piękne dzięki za dobra poradę zmieniłem wersje remositorów.I jest ok.W prawdzie ostatni wyraz zarejestruj nie jest już przekiertowaniem do rejestracji.Ale to nawet i lepiej.W tamtym przypadku miałem ciagłe uwagi że ludzie laduja na pustej stronie zamiast się logować.I nie bardzo wiedziałem co z tym zrobić
    Widocznie autorzy komponentu uznali, że jest to wygodniejszą formą, skoro można mieć ustawiony moduł logowania w pozycji left, widoczny, jak u Ciebie w komponencie Remository. W takiej sytuacji przekierowanie jest zbędne, bo możliwość logowania lub rejestrowania się jest od razu dostępna.
    Pozostaje tylko problem praw dostępu do artykułów na zalogowanych i nie zalogowanych.W joomla 1.x Wystarczyło jedno ustawienie i wszystko chodziło a tutaj .Utawienie prawa do artykułu na zarejestrowanie i przezuca do pustej strony .Ale w wykazie artykułów wg.sekcji jest wszystko ok.
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za pomoc
    W tym przypadku nie bardzo rozumiem w czym jest problem.
    Zauważyłem jedynie, że niewłaściwie działa moduł nowości - Ostatnio napisane.
    Nie jest wskazane, aby pokazywać w nim artykuły niedostępne dla osób niezarejestrowanych.

  8. #17
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    Chodzi O menu Arty lansowane.Na próbę ustawiłem 2 ostatnie z prawem dla zarejestrowanych -"nie mozliwe" i "weż się w garść" I po kliknieciu na nie przekierowuje nie do tych właśnie artykułu tylko do pustej strony.To sie nie dzieje kiedy jest ustawione prawo dostepu dla wszystkich.Ale pozycja (u góry strony na belce o tej samej nazwie Artykuły lansowane )Pokazana jako przeglądanie LISTY artykułów wg.SEKCJI pokazuje artykuły ustawione z prawem tylko dla zarejestrowanych w liscie i z boku jest komunikat zaloguj się albo zarejestruj.Czyli wszystko działa poprawnie

    Pytanie dlaczego w menu bocznym gdzie te same artykuły maja zwykłe połaczenie tylko do pojedyńczego artykułu to nie działa.(Ustawienie tylko dla zarejestrowanych przekierowuje na pusta stronę ...A publiczne działa normalnie)

    Ostatnio napisane działa poprawnie .Nie ustalałem tam prawa tylko dal zarejestrowanych .Chyba że byłby to artykuł zamieszczony pózniej w dziale artów lansowanych.Ale te ustawienia dla zarejestrowanych to tylko próba chciałem sprawdzić czy to działa i okazuje sie że u mnie przekierowuje na pusta stronę
    Ostanio edytowane przez Tor_ : 08-01-2010 10:12

  9. #18
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    ok. Zrozumiałem o co chodzi ustawiłem Article Submission Layout.Zamiast dotychczasowego Standard Article Layout.I teraz z prawem dla zalogowanych nie przekierowuje do pustej strony .Tylko wywala komunikat You are not authorised to view this resource. Lepsze to niz tamto.Może kiedys dojdę jak to sie robi żeby odrazy kierowało do logowania albo rejestracji.Wiem że pytanie które postawiłem pewnie co niektórych rozbawiło do łez .Ale kto pyta ten nie bładzi.Pozdrawiam

  10. #19
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    Mam proste pytanie
    Jeżeli ustawiam w konkretnym artykule poziom dostepu "dla zalogowanych"
    (łacze do pojedyńczego artykułu typu Standard Article Layout) to po kliknieciu na odnosnik w menu przekierowuje na pusta strone bład 404.A powinno do logowania l rejestracji) Z czego to wynika ?Kiedy jest ustawione na poziom dostępu publiczny wszystko działa dobrze

  11. #20
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    Chciąłem tak zrobic aby odwiedzajacy musiął sie zarejestrować żeby przeczytać konkretny artykuł i żeby po kliknieciu na artykuł tam go własnie przekierowało

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •