Seo url - bez ID i nie tylko
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Seo url - bez ID i nie tylko

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-10-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Seo url - bez ID i nie tylko

    Witam,

    Czy da się skonfigurować stronę tak, żeby w adresie nie było żadnych numerów ID ?

    Np.
    /oferta/laptopy/siemens_cxx.html
    /oferta/miksery/xxy.html
    /o_nas/kontakt

    Zakłdam, że byłyby to sekcje ?
    Czy potrzebować będę do tego sh404ref ?

    Obecnie używam do jednej strony sh404ref, nie potrafię zrobić urli bez ID.
    Mam /5-aktualnosci/ itp. Nie korzystam z żadnych rewriteów, zaś w panelu sh404ref mam niby "Disabled".

    Proszę o opinie.

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A to tak trudno sprawdzić samemu? A skoro trudno, to może po prostu nie ma się co tykać Joomla.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    06-10-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeżeli przeczytałbyś całego posta, widziałbyś, że miałem do czynienia z modułem sh404ref i jak to wynikło z tego postu nie byłem z niego zadowolony.

    Nad Joomlą przesiedziałem wiele godzin i próbowałem kilku rozwiązań.
    Oczekiwałem odpowiedzi że sie nie da - co zakończyłoby moje poszukiwania.
    Człowiek czasami się myli przekonaniem, że rozwiązanie nie istnieje.

    Pisałem, że sh404ref u mnie zachowuje się błędnie.
    Właśnie po to jest to forum, żeby drugiemu pomóc i powiedzieć, aby nie korzystał z modułu X bo zawiera błędy, lub po prostu poinformować, że czegoś za pomocą danego narzędzie nie zrobi.

    Co do mojego problemu, nie znalazłem nigdzie *jasnej* odpowiedzi na moje pytanie.

    Zlikwiduj to forum, nie ma ono sensu, bo przecież jest google i można samemu sprawdzić rozwiązania.

    Wybacz ton, ale Twoja odpowiedź nie wniosła nic do dyskusji, zatem nie powinieneś się udzielać szanowny Panie Administratorze.

    Niestety zaobserwować można w Polsce coraz większą niechęć wśród grup, gdzie coraz bardziej następują odpowiedzi w stylu "sprawdź sam", "użyj google", albo po prostu schodzi się z tematu.

    Nie tędy droga.
    Pozostaje drupal+taxonomy, albo po prostu Django.

    Myślę, że najlepiej będzie, gdy przeczytasz moją odpowiedź i skasujesz ten wątek, co by nie rozpoczynać niepotrzebnej dyskusji.

    Mimo to pozdrawiam.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rtm Zobacz wiadomość
    Jeżeli przeczytałbyś całego posta...


    Zlikwiduj to forum, nie ma ono sensu, bo przecież jest google i można samemu sprawdzić rozwiązania.

    Wybacz ton, ale Twoja odpowiedź nie wniosła nic do dyskusji, zatem nie powinieneś się udzielać szanowny Panie Administratorze.

    Niestety zaobserwować można w Polsce....
    Wybacz, ale takich mądrali, którym nie staje kultury i formułują pozornie grzeczne uwagi, jak Twoja, jest tutaj ciągle pełno!
    1. Może się zdarzyć, że coś przeczytam nieuważnie, Twoją wiadomość akurat przeczytałem.
    2. Pytałeś, "Czy da się skonfigurować stronę tak, żeby w adresie nie było żadnych numerów ID?", na co uzyskałeś odpowiedź pytaniem, czy nie prościej to sprawdzić samemu - sprawdzenie polega na włączeniu maksymalnie 3 ustawień w konfiguracji witryny, wszystkie w jednym miejscu. Pomijam, że na temat prostych adresów jest co najmniej kilka wątków.
    3. Nie pytałeś, jak sobie poradzić z sh404ref.

    Zanim zaczniesz czynić gdziekolwiek i komukolwiek pouczenia, przypomnij sobie, że to Ty prosisz o uwagę, której Ci inni udzielają, że to Ty korzystasz
    z miejsca, którego Ci inni udzielają, a nade wszystko upewnij się, że wiesz czego chcesz. Pomijam, ze w takiej kwestii do administratora wypada napisać na PW.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •