Znika menu po lewej stronie po kliknięciu na produkt w vm
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Znika menu po lewej stronie po kliknięciu na produkt w vm

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-07-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny (Rozwiązane) Znika menu po lewej stronie po kliknięciu na produkt w vm

    Witam wszystkich,

    Mam problem z j1.5.7 i vm 1.1.2 i proszę o pomoc - mój budujący się własnymi siłami sklep (księgarnia) działa w ten sposób że książeczki są podzielone wiekiem dziecka np 0-2 lat , 3-6 lat itp.

    W każdej z takich kategorii wiekowych znajdują się odpowiednie kategorie dla danego wieku np. edukacja, książki zabawki itp. (wszystko to jest za pomocą linków powiązane z kategoriami w virtuemart)

    Zrobiłem sobie tak, że w górnym menu wybiera się kategorię wiekową a jak się ją wybierze, to po lewej stronie wyskakuje menu z odpowiednimi kategoriami dla danego wieku (wiadomo inne są kategorie dla dzieci 0 - 2 lat inne dla 3 - 6 lat) Ten efekt osiągnąłem tworząc w joomla odpowiednio moduł dla każdej kategorii wiekowej i potem selektywnie zaznaczyłem dla jakich podkategorii w menu wiek ma się dane menu wyświetlać.

    Problem pojawia się w momencie kliknięcia na jakąś już konkretną książeczkę w danej kategorii, gdyż wtedy boczne menu z wyborem kategorii znika i wyświtalają sie tylko te menu które mają ustawione jako pozycje, że zawsze są widoczne.

    Proszę czy spotkał sie już ktoś z czymś takim, ew ma jakąś propozycję rozwiązania

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
    Maciej Kóska

    ps.
    proszę tylko dać znać i dam link do strony będzie można zobaczyć jak to wygląda
    Ostanio edytowane przez grv : 12-10-2008 23:52

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Nie lepiej od razu dać linka? Wizualizacja problemu jest często kluczem do jego rozwiązania

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    14-07-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    Przepraszam od razu powinienem był to zrobić...tylko w czasie pisania na forum wrzucałem aktualną wersję strony na serwer

    Link do strony to www.uagatki.pl (jest jeszcze wielce nie skończona ale robię co mogę)

    Problem można zauważyć przechodząc od górnego menu wybierając np książki i kategorię 0-2 lat (kategorie i układ są jeszcze nie kompletne, dlatego podam przykład) powinno się pokazać menu po lewej stronie z podkategoriami), można kliknąć np pierwszą kategorię a potem jakąś pozycję książkową . Jak widać menu z kategoriami po lewej stronie znika ....a chciałbym aby tam wciąż było ponieważ poruszamy się w obrębie kategorii 0 -2 lat i ...jaką tam podkategorię się kliknęło.

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam
    Maciej Kóska

  5. #4
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re:

    Nie wiem, czy ja źle widzę, ale u mnie nie znika.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    14-07-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny hej

    Jedno z menu nie znika (to które nazywa się główne menu) to które znika pojawia się po wybraniu kategorii z głównego menu
    Spróbuj prześledzić to co napisałem w powyższym poście tylko zwróć uwagę na tytuły menu.
    Dziękuję
    Maciej

  7. #6
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re:

    No fakt, źle przeczytałem. A jak masz w modułach zaznaczone wyświetlanie modułu z tym menu?
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    14-07-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hej w modułach jest dobrze zaznaczone - problem jest jakby z tym że nie da się wybrać wyświetlania/niewyświetlania modułu na poziomie już poszczególnego artykułu.

    Problem pośrednio pewnie wiąże się z tym, że zarówno górne menu jak i pojawiające się menu boczne są dodatkowo stworzonymi przeze mnie modułami menu podlinkowanymi pod kategorie vm, a moduł samego vm mam na stronie w ogóle nie opublikowany.

    Dziękuję za zainteresowanie.
    Pozdrawiam
    Maciej

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    14-07-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rozwiązanie znajduje się tu ....narazie wydje się działać zobaczymy po dłuższym testowaniu.

    http://dev.virtuemart.net/cb/issue/2274?navigation=true

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •