Jestem bardzo początkującym użytkownikiem Joomli i muszę przyznać, że mnogość opcji konfiguracyjnych trochę mnie przytłacza.

Załóżmy następującą sytuację: tworzę serwis pracowników firmy. Każdy z nich ma prawa do edycji jednego artykułu z danymi o sobie (np. godziny pracy, adres e-mail itp.). Jednocześnie chciałbym mieć automatycznie generowany artykuł zbiorczy prezentujący np. wszystkie godziny pracy wszystkich pracowników.

Alternatywnie: każdy użytkownik ma możliwość edycji kilku artykułów na swój temat (w każdym są dany jak powyżej, ale osobno w różnych artykułach). Chciałbym móc zlepiać te kawałki zarówno w artykuły o poszczególnych pracownikach (gdzie każdy artykuł prezentuje wszystkie dane o konkretnym pracowniku) jak i w artykuły o poszczególnych danych osobowych (np. godziny pracy) dla wszystkich pracowników.

Wydaje mi się, że przynajmniej jedną z tych dwu rzeczy powinno się dać zrobić w Joomli (w końcu to system zarządzania treścią), ale od czego zacząć? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

I jeszcze jeden drobiazg: co trzeba zrobić, żeby artykuły pisane przez użytkownika o randze Publisher lub Author nie musiały być akceptowane przez Administratora przed publikacją, tylko od razu pojawiały się na stronie? Być może coś przypadkowo przestawiłem i nie umiem tego cofnąć...

Moja Joomla jest w wersji 1.0.13.

Pozdrawiam,
mesc