Fragmenty artykułów w innych artykułach
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Fragmenty artykułów w innych artykułach

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    16-10-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny Fragmenty artykułów w innych artykułach

    Jestem bardzo początkującym użytkownikiem Joomli i muszę przyznać, że mnogość opcji konfiguracyjnych trochę mnie przytłacza.

    Załóżmy następującą sytuację: tworzę serwis pracowników firmy. Każdy z nich ma prawa do edycji jednego artykułu z danymi o sobie (np. godziny pracy, adres e-mail itp.). Jednocześnie chciałbym mieć automatycznie generowany artykuł zbiorczy prezentujący np. wszystkie godziny pracy wszystkich pracowników.

    Alternatywnie: każdy użytkownik ma możliwość edycji kilku artykułów na swój temat (w każdym są dany jak powyżej, ale osobno w różnych artykułach). Chciałbym móc zlepiać te kawałki zarówno w artykuły o poszczególnych pracownikach (gdzie każdy artykuł prezentuje wszystkie dane o konkretnym pracowniku) jak i w artykuły o poszczególnych danych osobowych (np. godziny pracy) dla wszystkich pracowników.

    Wydaje mi się, że przynajmniej jedną z tych dwu rzeczy powinno się dać zrobić w Joomli (w końcu to system zarządzania treścią), ale od czego zacząć? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

    I jeszcze jeden drobiazg: co trzeba zrobić, żeby artykuły pisane przez użytkownika o randze Publisher lub Author nie musiały być akceptowane przez Administratora przed publikacją, tylko od razu pojawiały się na stronie? Być może coś przypadkowo przestawiłem i nie umiem tego cofnąć...

    Moja Joomla jest w wersji 1.0.13.

    Pozdrawiam,
    mesc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Niestety, chcesz za dużo. To oczywiście system zarządzania treścią, nawet składa nowe "kawałki" z "kawałków" pobranych z innych, ale takich cudów nie czyni . Co więcej, zmartwię Cię pewno, ale trochę trudno jest dawać prawa do napisania 1 artykułu, choć oczywiście można dać prawo, a gdy napisze, to je odebrać.
    Nie wiem tez, czy to w ogóle dobre rozwiązanie, jak sobie wymyśliłeś. A po co artykuł z danymi, które można wyświetlić bez pisania artykułu?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    16-10-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wydawało mi się, że to jest rozsądne rozwiązanie z punktu widzenia tego jak rozumiem działanie Joomli. Ale widać źle rozumiem. Więc jak sensowniej należałoby podejść do takiego problemu?

    Co do uprawnień do jednego artykułu: wymyśliłem to sobie tak, że ten artykuł tworzę ja, a potem ustawiam odpowiedniego użytkownika (wystarczy, żeby miał uprawnienia Author) jako jego redaktora. Wówczas ma on prawa do edycji tego artykułu, ale nie może stworzyć żadnych nowych (tzn. może, ale wymagają one mojej akceptacji).

    Ale może to wszystko można zrobić łatwiej, ale w inny sposób? Tylko jaki? Ogólnie interesuje mnie sytuacja, w której mam sporą grupę użytkowników o możliwie małych uprawnieniach -- głównie ograniczających się do aktualizowania danych o sobie. Chciałem nawet zrobić odpowiedni formularz, w którym wpisywaliby dane i te dane byłyby potem automatycznie formatowane i wyświetlane na "ich" stronie, ale to zadanie przerasta mnie poważnie.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Chcesz koniecznie coś bardzo przekombinować.
    Jeśli to są pracownicy, to określasz wymagania i mają je wykonać tak jak określasz, bo inaczej to poznają dokładniej kodeks pracy.
    Standardowy komponent Kontakty umożliwia publikację różnych informacji o osobach. Problem w gromadzeniu informacji, bo nie ma interfejsu od frontu, ale można poszukać innych rozszerzeń - zależnie od tego co to ma być.
    Moja uwaga dotyczyła kwestii "przetwarzania" informacji, których nie trzeba przetwarzać.
    Po co pisać artykuł, skoro można wyświetlić informacje za pomocą komponentu. To tak jak bys przykladowo zbierał adresy w komponencie Weblinks a potem przepisywał (wklejał), czy łączył je w artykuł, zamiast skorzystać z możliwości wyświetlenia dostarczonych w komponencie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    16-10-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cóż, pewnie będę to musiał przemyśleć i poszukać jakichś rozszerzeń. Dzięki za wyjaśnienie.

    Ale tak czy inaczej może mi się to przydać: jak połączyć kilka artykułów w jeden artykuł?

    Pozdrawiam,
    mesc

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zrobić przegląd artykułów (blog) nie dzieląc artykułów na część wstępną i tekst główny. Sądzę, że zanim zaczniesz stawiać na forum kolejne problemy, poznaj co nieco Joomla!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    komponent joomunity implementowany ma dodatkowy moduł do tworzenia artykułów wewnątrz joomla. administrator serwisu okresla w której sekcji i jej kategorii (ach) tworzone są artykuły.

    każdy z użytkowników posiada tzw. social book, którego pola określa administrator. może je dodawać bądź też odejmować a także tworzyć nowe.

    każdy użytkownik, może też w każdej chwili wyedytować swój artykuł / y i wprowadzić w nim / nich zmiany.

    + to co napisał zwiastun w ostatnim jego post'cie

    przed podjęciem jakichkolwiek kroków, polecam zapoznanie się z informacjami w dedykowanym forum dla joomunity, na forum.joomla.pl oraz informacjami na stronach zapowiedzi, forum wsparcia projektu.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 16-10-2008 03:16

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •