Problem z galeria PhocaGallery
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Problem z galeria PhocaGallery

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-10-2008
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z galeria PhocaGallery

    Witam
    Mam problem z galerią. Jestem nowicjuszem w Joomla (1.5). Probuje na swojej stronie zalozyc galerie (probowalem Easy galery, PonyGalery - jak potem doczytalem nie pasują do J1.5). Teraz probuje zalozyc PhocaGallery. Po zainstalowaniu componentu pojawia się takie komunikaty:
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /administrator/components/com_phocagallery/helpers/phocagallery.php on line 1248

    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 337

    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 337

    Jeśli ktos moglby mi pomoc , bede wdzieczny (prosze nie robic "skrotow myslowych). -wielkie dzieki za kazda pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-10-2008
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hej, chcialem jeszcze sprostowac, ze instalacja przebiegala dobrze. Na koncu instalacji mialem komunikat, ze udalo sie pomyslnie zainstalowac component. Dopiero po wejsciu w panelu administracyjnym na zakladki: Kategorie, Obrazy itd. otrzymuje powyższe komunikaty

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-09-2006
    Wpisy
    60
    Punkty
    0

    Domyślny

    którą wersję masz galerii?

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-10-2008
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    wersja galerii 2.0.1, joomla 1.5.0
    Znalazlem gdzies w necie, ze musze w MYSQL zalozyc recznie tabele. Z pliku instal spakowanego Phoca Gallery zamienić #__phocagallery na TablePrefix_phocagallery oraz
    #__phocagallery_categories na TablePrefix_phocagallery_categories
    Zrobilem to, odpowiednie tabele dolaczylem do swojej bazy, ale to nic nie dalo.
    Dzieki za zainteresowanie, ale dalej prosze o pomoc

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-09-2006
    Wpisy
    60
    Punkty
    0

    Domyślny

    nie bardzo rozumiem, instalujesz normalnie, nie ma potrzeby nic ręcznie robić...

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    zapewne po instalacji komponentu nie zauważyłeś komunikatu który umożliwiał dokończenie instalacji lub wybranie opcji upgradu.

    zainstaluj jeszcze raz komponent ( nie usuwajac porpzedniej instalacji) i uważnie patrz na ekran który Ci się pojawi po instalacji

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-10-2008
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    odinstalowałem phocagallery (yoyo.pl, Joomla 1.5.0) i zainstalowałem ją ponownie. Po instalacji komunikat:
    "Instaluj Komponent: Powodzenie"
    a poniżej:
    Warning: zip_entry_read() [function.zip-entry-read]: The bytes parameter must greater then zero in ......./libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php on line 239

    Znalazłem ten plik w podanej lokalizacji i szukam "zip_entry_read()" (Tak?) , ale funkcji [function.zip-entry-read] nie widzę?
    Co dalej?

    W zakładce komponenty/zdjęcia dalej mam komunikaty:
    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in ..../libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 337

    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in ..../libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 337

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in ..../administrator/components/com_phocagallery/helpers/phocagallery.php on line 1248


    Mam jeszcze taki błąd w zakładce rozszerzenia/komponenty:
    "XML Parsing Error at 82:41. Error 4: not well-formed (invalid token)"

    Pozdrawiam
    Marek

    Nie sądziłem, że jest to tak skomplikowane
    Ostanio edytowane przez Crow : 23-10-2008 18:09

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-10-2008
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny plik instal.bak

    Cytat Wysłane przez Crow Zobacz wiadomość
    wersja galerii 2.0.1, joomla 1.5.0
    Znalazlem gdzies w necie, ze musze w MYSQL zalozyc recznie tabele. Z pliku instal spakowanego Phoca Gallery zamienić #__phocagallery na TablePrefix_phocagallery oraz
    #__phocagallery_categories na TablePrefix_phocagallery_categories
    Zrobilem to, odpowiednie tabele dolaczylem do swojej bazy, ale to nic nie dalo.
    Dzieki za zainteresowanie, ale dalej prosze o pomoc
    Problem rozwiazany
    W pliku instal.bak zamieniem tak jak wyzej i uruchomilem to w bazie. Zalozyly sie tabele konieczne do normalnej pracy komponentu PhocaGallery
    Pozdrawiam

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    28-11-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Phocagallery nie pokazuje fotek

    Mam zainstalowaną phocagallery 2.0.2. Kiedy skaładam galerię to widzę miniaturki fotek, a po skojarzeniu galerii na głównej stronie www w kategorii np. Galeria nie pokazuje mi fotek. Tak jakby nie czytał fotek z serwera. Konto mam na home.pl, przegladarka IE 6. Zna ktoś rozwiązanie problemu.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-10-2008
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Opisz jak przebiega to "składanie" galerii jak piszesz. Sprawdź, czy podczas ładowania zdjęć masz dostęp z panelu admina (Phoca) do swoich zasobów przez ftp.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •