Logo joomla & Głupi tekst
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Logo joomla & Głupi tekst

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    17-10-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Logo joomla & Głupi tekst

    Witam!
    Mam pewien problem. Mianowicie założyłem stronę, prawie wszystko mi się udało dopasować, jednak nie mogę zmienić na górze strony loga joomli i jakiś angielskich informacji obok, na moje własne logo. Chciałem tam wstawić standardowe logo o wymiarach 728x90, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniej opcji.
    Czy moglibyście mi łopatologicznie wyjaśnić co mam zrobić, aby zmienić to logo na własne?
    I jeszcze jedno pytanie. Nad artykułami na str. głównej jest napis "Welcome to the Front Page". Jak mogę to zmienić na własny tekst?
    Jeszcze raz proszę o proste odpowiedzi, bo mam joomle dopiero od kilku dni.
    Pozdrawiam wszystkich o proszę o rychłą odpowiedź.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-07-2008
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    zajrzyj do images w plikach templatek:] i podmien pliki loga:]

  4. #3
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez smiglo23 Zobacz wiadomość
    Witam!
    Mam pewien problem. Mianowicie założyłem stronę, prawie wszystko mi się udało dopasować, jednak nie mogę zmienić na górze strony loga joomli i jakiś angielskich informacji obok, na moje własne logo. Chciałem tam wstawić standardowe logo o wymiarach 728x90, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniej opcji. Czy moglibyście mi łopatologicznie wyjaśnić co mam zrobić, aby zmienić to logo na własne?
    Weź palnik acetylenowy i wypal to logo, a na jego miejsce wspawaj własne. Podałeś tyle informacji, że nikt nie jest w stanie ci pomóc. Odsyłam do regulaminu. Przydaje się również dodatek do Firefoxa o nazwie web developer

    Cytat Wysłane przez smiglo23 Zobacz wiadomość
    I jeszcze jedno pytanie. Nad artykułami na str. głównej jest napis "Welcome to the Front Page". Jak mogę to zmienić na własny tekst?
    Zaangażuj wyszukiwarkę. Na ten temat jest cały ogrom informacji. To forum nie jest po to, aby je ciągle powielać. Wystarczy odrobina wysiłku intelektualnego. Ale zajrzyj tuuuuuuuu.
    Ostanio edytowane przez nikszal : 25-10-2008 15:44
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    17-10-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok. Dzięki za info o zmianie tytułu strony. Pomogło. Naprawdę szukałem, ale nic nie znalazłem...
    Co do tego logo na górze to takie coś mi się wyświetla:

    Proszę, pomóżcie mi... Nie wiem, gdzie są zapisane te pliki templatek, szukałem w katalogu "images", ale nie było takiego obrazka...

  6. #5
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Daj link do plików templatki i samej strony.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  7. #6
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Jeśli to jest szablon rhuk_milkyway10 to obrazek loga z Joomla nasz pod adresem http://www.twoja.strona.pl/templates...oomla_logo.png. Ten "głupi" tekst obok to treść włączonego któregoś z modułów (najprawdopodobniej newsflash) w pozycji banner. Bez ingerencji w kod szablonu nie zastąpisz loga Joomla własnym na szerokość całej strony, bo ją rozwalisz. Ten sam, poprawiony szablon masz tu.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    17-10-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    No, to jest właśnie szablon rhuk_milkyway10 - domyślny. Wielkie dzięki za informację. Czy nie wiesz, gdzie mogę znaleźć taki szablon poprawiony, do którego dałeś mi linka?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •