Problem z VirtueMart 1.0.5
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Problem z VirtueMart 1.0.5

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    16-05-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z VirtueMart 1.0.5

    Witam
    Heh, mam głupi ale upierdliwy problem z VM. Otóż nie zainstalowała mi się górna belka z ustawieniami np. podatków. No i mam problem ze zmianą Vat-u. Czy ktoś z Was miał już podobne kłopoty? A może ktoś zna rozwiązanie tego problemu, bo zostało mi już tylko instalowanie PHP Shopa i updatowanie do Virtue Mart. Robota naokoło. za pomoc z góry buźka

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-05-2006
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witajcie!
    Używam Mambo 4.5.1aPL oraz VirtueMart 1.0.5 i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, ze problem mam taki, jak kolega powyżej. Sprawa jest dość pilna, bo szef mnie ściga i terminy gonią (duży katalog internetowy).
    Chyba, że ktoś ma inny, lepszy sposób, na import/export csv do VM?

  4. #3
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    ov_Darkness: a jestes pewien ze pod tak archaiczna wersje mambo VM dziala dobrze ?

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    18-05-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny rozwiązanie

    Witaj !

    1) Odszukaj pliku header.php w katalogu \administrator\components\com_virtuemart\header.ph p

    2) Edytuj go (np. Word Padem )

    3) Na końcu pliku odszukaj wpisu
    $menu_code = htmlentities( $menu_code, ENT_NOQUOTES, vmGetCharset() );
    i zamień go na wpis :
    $menu_code = htmlentities( $menu_code, ENT_NOQUOTES );

    4) Odpisz czy pomogło.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-05-2006
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rybik: żadnej pewności nie mam. Absolutnie. Nie znam się na tym jak cholera, porywam się z motyką na słońce, ale muszę to zrobić i to szybko.
    BTW: jest jakaś w miarę prosta metoda na update do np. joomla 1.0.7? Tak, żeby witryna była niedostępna max 10min?

    zietek: niestety, nie działa.
    Kod:
    Parse error:  syntax error, unexpected ')' in /administrator/components/com_virtuemart/header.php on line 330
    [EDIT] po update do 4.5.2.3PL, reinstalacji komponentu i poprawce zasgerowanej przez zietek'a panel jest aktywny.

    Dziękuję Wam serdecznie za szybką i bezinteresowną pomoc!
    Ostanio edytowane przez ov_Darkness : 19-05-2006 14:57

  7. #6
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    da sie zrobic upgrade tak ze witryna nie bedzie ani na chwile niedostepna
    trzeba zrobic kopie do podkatalogu i kopie bazy danych, tam sobie podłubać co trzeba, potestować i po uznaniu za skoncone przekierowac domene na subfolder

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-05-2006
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    właśnie testuję to rozwiązanie. Sympatycznie się pracuje z mambo. Ale fajnie by było, gdybym znał SQL'a i php...

  9. #8
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    to krok nastepny ... poczytaj o migracji mambo -> joomla , potem upgraduj do 1.08, zainstaluj latepoprawkowa

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-05-2006
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Napewno to zrobię, ale na razie najważniesjzy jest katalog produktów. Detalami będę martwił się potem.
    Jest jakaś zasadnicza różnica pomiędzy mambo a joomlą, ze warto się przsiadać? 4.5.1 było dla mnie wystarczające aż do czasu problemów z katalogiem.

  11. #10
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    roznic jest cala masa, przede wszystkim poprawionych bledow i bezpieczenstwa, nie bede zachwalac co to tam joomla teraz nie potrafi bo skoro dawales rade na mambo to widac funkcjonalnosc Ci wystarcza ale podam jeden istotny argument: mambo w wersji darmowej nie jest juz rozwijane i z czasem zmniejsza sie ilosc komponentow kompatybilnych z mambo 4.5.2.3a (chyba ostatnia darmowa wersja).
    Podobnie ten serwis nie wspiera mambo poniewaz wyszlo juz tyle poprawek, latek i upgradow ze nie ma sesnu sie za kazdym razem wracac do m4.5.2 i zastanawiac sie co moglo sie wykrzaczyc i jakie sa przyczyny zglaszanych problemow.
    Joomla jest niczym innym jak kontynuowana linia mambo pod zmieniona nazwa, tak ze pytanie brzmi "czy warto upgradowac oprogramowanie, ktore nie bylo latane od roku w czasie ktorego wydano 10 upgradow".
    Nie jestem pewien czy VM jest w pelni kompatybilny z mambo, czy nie byl pisany juz zalozeniem ze bedzie pod J!. Tak, ze mozesz miec z tą parką kłopoty.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •