Formularz kontaktowy
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Formularz kontaktowy

  1. #1

    Domyślny Formularz kontaktowy

    Witam,

    szukalem, nie znalazlem. Zainstalowalem dodatkowy moduł ale chciałbym sie dowiedziec gdzie w joomla 1.5.7 znajduje sie formularz kontaktowy ?! Z góry dziekuje za odpowiedz.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Co chcesz zrobić z tym formularzem?
    - dodać link w menu na stronie do formularza kontaktowego czy zmienić wyświetlanie pól w formularzu?
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  4. #3

    Domyślny

    chciałbym go poprostu wyświetlić :-)

  5. #4
    Bywalec Qbik awatar
    Dołączył
    28-01-2008
    Wpisy
    384
    Punkty
    22

    Domyślny

    zrób to za pomocą z komponentu np chronoforms

    przygotowujesz odpowiedni formularz i wstawiasz go na wcześniej przygotowane stronę ;)

  6. #5
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    a tak zwyczajnie zrobić link w menu do działu kontakty?
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  7. #6
    Bywalec Qbik awatar
    Dołączył
    28-01-2008
    Wpisy
    384
    Punkty
    22

    Domyślny

    zerknij jak wygląda u mnie na stronie jakby co to służę pomocą

    www.wikaro.pl

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    10-10-2007
    Wpisy
    102
    Punkty
    7

    Domyślny

    Z góry przepraszam za off-topic, czy do chronoforms jest j. polski ? Nigdzie nie mogę znaleźć, a komponent b. ciekawy

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    12-07-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Qbik Zobacz wiadomość
    zerknij jak wygląda u mnie na stronie jakby co to służę pomocą

    www.wikaro.pl
    Witam,

    chciałbym ciś takiego na mojej stronie, tylko nie mam najmniejszego pojęcia gdzie się podział ten formularz - w wersji 1.0 joomli był, teraz przeinstalowałem na tą 1,5 i niczego nie mogę znaleźć, błagam pomóżcie, czytam wszystkie posty na ten temat, ale wszędzie pisze, że formularz powinien być w komponent/kontakty, ale tam przecież są kontakty w sensie osób a nie formularza, w rozszerzeniach - moduły też nic nie mogę znaleźć.

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jest dokładnie w tym samym miejscu co był w Joomla 1.0! Pozycje menu -> Utwórz -> Kontakty -> Kontakt.
    Zamiast kombinować i wylewać gorzkie łzy ("na tą 1,5 i niczego nie mogę znaleźć, błagam pomóżcie, czytam wszystkie posty na ten temat") i czytać posty, które nie są poradnikami, wystarczy poprzeglądać instrukcje!
    ||
    \/
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    12-07-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Jest... dzięki.

    Dzięki.

    nie wiem, być może już jestem za stary, żeby rozumieć budowę dzisiejszych stron, ale myślę, że po prostu nie rozumiemy się. W dokumentacji joomla (notabene dokumentacja nazywa się "Podręcznik administratora - Joomla 1.0" więc liczę, się z tym że zawarte w niej informacje mogą być nieaktualne) w dziale "komponenty Kontakty - księga adresowa" (już sama nazwa wskazuje - Księga adresowa) napisano, że moduł pozwala sie komunikować UŻYTKOWNIKOM SYSTEMU i ADMINISTRATOROM - w sensie wysyłania wiadomości do innych osób znajdującej się na liście kontaktów. (ps. tam nawet napisali, że łącze do takiego kontaktu daje nam formularz kontaktowy ale tak jakoś niezupełnie jasno i to trzeba dopiero wypróbować). A ja chciałem zamieścić TYLKO formularz kontaktowy na stronie kontaktu tak jak to jest u QBIKa.

    OK. Już parę lat minęło jak zakładałem sklep na jomli 1.0 i rzeczywiście tam miałem założony kontakt do administratora i po wstawieniu linku do tego kontaktu miałem formularz kontaktowy. Ale już zapomniałem o co tu chodzi - więc jakby ktoś nie wiedział w skrócie:

    Należy stworzyć kontakt w książce adresowej (jakiś mało ważny, bez żadnych uprawnien - można podać minimum danych) później stworzyć link do niego z menu - (dodaj - typ pozycji "kontakt" łącze do założonego użytkownika). Po kliknięciu na tą pozycję pojawią się dane kontaktu łącznie z formularzem na jakiego odwiedzający naszą stronę może wysłać maila - mail zostanie wysłany na adres podany w polu email założonego kontaktu.

    No cóż straciłem ponad 2 godziny, ale znalazłem o co mi chodziło, być może mój post pomoże komuś kiedyż aby nie musiał tak długo szukać...

    Mimo wszystko chciałbym założyć takie coś jak Qbik - z zabezpieczeniem antyspamowym - poszykam jak będę miał jakiś tydzień wolnego

    Pozdrawiam i dziękuję za chęć pomocy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •