Joomla 1.5.7, Phoca Gallery 2.0.1 i galeria z poziomu artykułu
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 22

Temat: Joomla 1.5.7, Phoca Gallery 2.0.1 i galeria z poziomu artykułu

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla 1.5.7, Phoca Gallery 2.0.1 i galeria z poziomu artykułu

    Witam!
    Z Joomlą mam do czynienia od miesiąca. Wiele udało mi się nauczyć dzięki temu forum ale natrafiłem wreszcie na problem, który nie został w pełni opisany. Mianowicie potrzebuję "dostawać" się do galerii z poziomu artykułu (będzie wiele odnośników do wielu galerii -> zdjęcia z turniejów sportowych). Tutaj natknąłem się na problem: nie mogę uzyskac takich efektów z plugina jak podczas wywołania galerii z poziomu mainmenu... Kombinowałem na różne sposoby i cały czas mam miniatury jedna pod drugą, poza tym brak efektu Lightboxa. Czy ktoś z Was zna rozwiązanie tego problemu? Ewentualnie jestem skłonny porzucić Phoca Gallery na rzecz innego komponentu, który nie będzie sprawiał takich problemów. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    wrzuc do tresci artykulu:
    <iframe name="I1" src="tutaj link do strony/podstrony z galeria" height="ustal wysokosc" width="szerokosc" title="wpisz tytul, albo nie..:-)">
    Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek wbudowanych lub jest obecnie skonfigurowana tak, aby nie wyświetlać ramek wbudowanych.
    </iframe>

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziekuję za szybką odpowiedź. Jest to jakieś rozwiązanie ale chodzi mi o uzyskanie takiego samego efektu z plugina jak z poziomu np.mainmenu....

  5. #4

    Domyślny

    Czy wstawiasz fotki do artykułu za pomocą kodu jaki podają na stronie?
    Np."
    phocagallery view=category|categoryid=28|
    limitstart=2|limitcount=3|detail=0|displayname=1|
    displaydetail=1|imageshadow=shadow1"
    Pozdrawiam
    Magda

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak, wszystko gra za wyjątkiem tego, że miniatury mam w 1kolumnie jedna pod drugą i nie mam efektu wyświetlania w Lightbox... Nie znalazłem na stronce Poca Gallery żadnej informacji jak uzyskać takie same efekty podczas wykorzystania pluginu

  7. #6

    Domyślny

    Ażeby był efekt lightbox'a to w administracji musisz ten katalog z ktorego używasz zdjęć odznaczyć jako PicLens. Rozumiem, ze dla tych miniatur używasz jednego kodu zaznaczjąc ilość zdjęć do wyświetlenia jako "limitcount"? a nie dla każdego zdjęcia osobny kod?
    Może wklej ten kod, który użuywasz i daj linka do artykułu.
    Pozdrawiam
    Magda

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ale szybko działacie Tzn. kod jest w artykule, który ma wyświetlać miniatury... W inny sposób nie udało mi się tego zrobić. Natomiast ta opcja z PicLens... to muszę sprawdzić, używam standardowo katalogu "phocagallery".

  9. #8

    Domyślny

    W komponencie Phoca Gallery masz zakladkę Categories i tam możesz tą opcje odpalić .
    Ale chłopie, gdzie masz ten artykuł - daj linka :cool:
    Pozdrawiam
    Magda

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    "Ażeby był efekt lightbox'a to w administracji musisz ten katalog z ktorego używasz zdjęć odznaczyć jako PicLens." - nie bardzo rozumiem, w którym miejscu mam to sprawdzić... Katalogiem dla zdjęć jest katalog domyślny dal Phoca: images/phocagallery/...

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przepraszam ,ale całość nie jest jeszcze wystawiona "na zewnątrz"... Postaram się jutro wrzucić całość na serwerek i na pewno dużo łatwiej będzie Wam zrozumieć w czym rzecz. Na razie bardzo dziękuję za szybką reakcję na problem. Jest to chyba jedno z nielicznych forum gdzie mozna liczyc na tak szybką pomoc. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie. Jutro podam link do moich "wypocin" ;)
    Ostanio edytowane przez Kazon : 09-11-2008 22:58

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •