Joomla 1.5.7, Phoca Gallery 2.0.1 i galeria z poziomu artykułu - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 22

Temat: Joomla 1.5.7, Phoca Gallery 2.0.1 i galeria z poziomu artykułu

  1. #11

    Domyślny

    Ok, to jak będzie to widoczne to zobaczymy w czym rzecz.
    Pozdrawiam
    Magda

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przepraszam za dłuższą przerwę ale miałem awarię Wszystko na raz się sypie.... Już podaję linki:
    - to jest link do galerii z poziomu mainmenu: http://www.mtsz.kazon.darmowyhosting...id=1&Itemid=20

    - a to link z poziomu artykułu do tej samej galerii: http://www.mtsz.kazon.darmowyhosting...d=17&Itemid=20

    Jak widać jest różnica już w samym położeniu miniatur oraz w sposobie wyświetlania całego zdjęcia. Chciałbym uzyskać z poziomu artykułu taki sam efekt jak z mainmenu.... Czy jest to możliwe w Phoca Gallery w wersji 2.0.1?

    Acha, zapomniałem:

    {phocagallery view=category|categoryid=1|
    imageid=0|limitstart=0|limitcount=9|
    fontcolor=#B88A00|bgcolor=#FFBF00|bgcolorhover=#BF FF00|imagebgcolor=#FFD24D|
    bordercolor=#B88A00|bordercolorhover=#86B300|
    detail=1|displayname=1|displaydetail=1|displaydown load=1|float=right}

    kodzik, który jest w artykule, z którego wywołuję galerię.
    Ostanio edytowane przez Kazon : 11-11-2008 17:25

  4. #13

    Domyślny

    Patrząc na ten artykuł to pierwsze co mi się nasuwa to to, że masz ten dział w którym znajduje się ten artykuł skonfigurowany jako przegląd kategorii/sekcji w układzie 2 kolumn.
    Pozdrawiam
    Magda

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hm... niezależnie od tego ile kolumn zaznaczę to minatury są zawsze w jednej kolumnie.

  6. #15

    Domyślny

    Chyba, się nie rozumiemy . Ustaw ten dział chyab nazywa się: wiosenny_06 jako Typ pzycji Artykuł ten konkretny: Galeria zdjęć z turnieju Wiosennego 2006.
    Pozdrawiam
    Magda

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Faktycznie, nie rozumiemy się. Dla "gołego" artykułu wywoływanego bezpośrdenio linkiem z innego artykułu nic nie mogę ustawić w Joomli. W Phoca Gallery też nic nie zauważyłem do ustawienia w tej kategorii.
    To może inaczej, ze strony głównej: http://www.mtsz.kazon.darmowyhosting.com.pl/ wchodzisz w Turnieje MTSz, następnie Turnieje MTSz 2006 i klikasz na Turniej "Powitanie Wiosny" - to jest właśnie link do artykułu zawierającego galerię.
    Natomiast galeria działająca prawidłowo jest wywoływana z modułu mainmenu ->"testowy" i tu faktycznie mogę zmienić typ odnośnika.... ale potrzebuję to robić z poziomu artykułu.
    Ostanio edytowane przez Kazon : 11-11-2008 18:31

  8. #17

    Domyślny

    Nie wiem, co tam masz pomieszane, ale żeby spraedzić, czy faktycznie kod działa poprawnie wstaw ten kod phoca do tego artykułu: Zakończenie Turnieju Szachowego o Tort Cukierni "Janeczka" i zobacz jak się zdjęcia wyświetlają.
    Pozdrawiam
    Magda

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hm... na to nie wpadłem ;) Zrobione, miniatury wyświetlaja się ok, natmiast Lighbox nie..... Poszukam co mam z tymi kategoriami nie tak. Na razie serdecznie dziękuję za pomoc Przynajmniej jeden problem chyba trafiony

  10. #19
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zauważyłem, że jak jest jakiś dłuższy text przed galerią to wyświetla poprawnie, jak go nie ma to zawęża content do minimum... dziwne, nie? Myślałem, że szerokość div-a w content jest ustalona na stałe...

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok, a masz może jakiś pomysł na wyświetlanie pełnych zdjęć w Lighbox ? Z całą resztą powinienem sobie poradzić... mam nadzieję

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •