Problem z readmore
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 28

Temat: Problem z readmore

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    02-11-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z readmore

    Witam,

    mam problem z użyciem znacznika(?) readmore i z wyświetlaniem prawidłowym artykułu na stronie.
    Otóż, przygotowany artykuł jako news na frontpage ma wstawiony readmore po paru linijkach. I w takiej skróconej postaci pojawia się na ekranie. Ale po naciśnięciu przycisku readmore (czyli Więcej..) pojawia sie artykuł, ale nie cały, lecz od miejsca gdzie w żródle strony jest owo readmore wstawione, do końca. Czyli brak jest tych pierwszych linijek, które są przed readmore.

    Żeby było śmieszniej, nie z każdym artykułem tak jest i nie potrafię znaleźć przyczyny czy jakiejś prawidłowości. Nic nie ma specjalnego w źródłach html tych artykułów. Proste formatowanie, znaczniki < /> się zgadzają.

    Można powyższe obejrzeć na stronie joomla.m2t.pl
    Na stronie główne pojawiają się artykuły. Dwa z nich wyświetlają się prawidłowo, a dwa pozostałe własnie tak, jak opisałem. Nie od początku.

    Inny problem: czasami edytuję tekst artykułu uzywając opcji html, czyli wchodze w żródło strony. Ostatnio chciałem zmienić znak & na &amp; Po nacisnięciu update i ponownym otworzeniu żródła, pojawia się & zamiast &amp; Czyli jakby to sie nie zapisywało.

    Uzywam 1.5.8 ale to występowało też w 1.5.7.

    Jako edytora html artykułów używam standardu w joomli czyli Tiny MCE 2.0.


    Będę wdzięczny jak nie wiem co za podpowiedź.

    Pozdrawiam

    Marek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pierwsza kwestia: w trzech miejscach masz ustawienia artykułów - w parametrach pozycji menu, w preferencjach ogólnych artykułów i parametrach konkretnego artykułu. Posprawdzaj.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    02-11-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie zawracałbym bym głowy, gdyby nie to, że spędziłem wczoraj cały wieczór i dzisiejsze rano, by dotrzeć do sedna sprawy. Parametry przeglądałem juz wielokrotnie.
    Ponieważ jest jeden artykuł, który pojawia się cały i bez problemów, więc dostosowałem wszelkie opcje w innych wg tego działającego. Niestety bez rezultatu :mad:

    Zresztą w parametrach nic nie ma na temat działania readmore, poza jednym: w parametrach menu, jest parametr "Przycisk więcej..." ale on wpływa na pojawianie się przycisku na stronie i w tym zakresie działa dobrze.


    Pozdrawiam


    Marek

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Bo nie chodzi o ustawienie przycisku,ale parametru: Tekst wprowadzajacy
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    02-11-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jesteś genialny

    Zastanawiałem się do czego słuzy ten tekst wprowadzajacy. Nie znam poprzednich wersji joomla, zacząłem od 1.5.7 i sądziłem, że jest to pozostałość po wersjach poprzednicj, jakies wprowadzenie, streszczenie...

    Ale, żeby dotyczyło to readmore...

    No, ten problem z głowy

    Dziękuję!!!

    Pozdrawiam

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dziękuję, ale po prostu czytaj objaśnienia w dymkach. Nie do wszystkiego trzeba dochodzić samemu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    01-05-2008
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam problem nieco innej ale zbliżonej materii.
    Tworząc nowy artykuł w JOOMLA 1.5, chce zaznaczyć miejsce w którym artykuł ma być widoczny na stronie startowej, a jego dalsza część po kliknięciu w "czytaj dalej". Wiem, że za podzielenie tego odpowiada:
    <hr id="system-readmore" /> jak to wstawiam, to wsyztsko super działa jak nalezy. Robie to niestety za każdym razem ręcznie. Czy istnieje możliwość aby robić to przy pomocy edytora wybierając "coś". Szukałem, klikałem we wsztstko przy edycji artykułu ale nie mogę znaleść. Będe wdzięczny za naprowadzenie.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Masz pod polem edytora przycisk Więcej (Readmore)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    01-05-2008
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Po kliknięciu go, przenosi mnie automatycznie do "control panel" i wywala z edycji artykułu. Jak najadę myszką na przycisk "read more", to widzę na pasku statusu link do: mojportal/administrator/#

    ================================================== ===========================

    No i znalazło sie rozwiązanie. To wina OPERY. Pod IE wszytsko działa tak jak powinno. Więc błąd generowała przeglądarka przez złą interpretacje.
    Ostanio edytowane przez djbbx : 15-10-2009 13:00

  11. #10
    Nowicjusz sorcam awatar
    Dołączył
    27-12-2009
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cześć,

    Mam ten sam problem:confused:, co djbbx. Swój problem próbowałem rozwiązać z pomocą Nikszal'a (tu). Niestety bez skutku. Nie jest to spowodowane używaną przeglądarką (Opera/IE), ani Javą, ani serwerem, na którym to stoi (paczki oprogramowania na localhoscie). Jeśli ktoś jeszcze miałby jakiś pomysł i mógłby mi w tym pomóc, będę wdzięczny, bo powoli rwę sobie włosy z głowy :eek: Taki drobiazg, a utrudnia skutecznie życie ;)

    Pozdr
    sorcam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •