Problem z readmore - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 28 z 28

Temat: Problem z readmore

  1. #21
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-04-2010
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    A ja mam nieco inny problem związany jednak też z przyciskiem "readmore". Otóż kiedy wcisnę go i pojawia się rozwinięcie artykułu ze strony znikają wszystkie boczne menu, a chciałbym żeby zostawały tak jak są na startowej. Próbowałem szukać w preferencjach artykułów, w menu start i jeszcze w kilku innych miejscach, przeglądałem też zasoby w necie i wciąż nie mogę dociec gdzie leży przyczyna. Podejrzewam że jest ona pewnie banalna, mimo to proszę aby mnie ktoś oświecił.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Link do strony? Tak jest z każdym artykułem?

    Przyczyn może być kilka:
    - skopiowałeś tekst z innej strony/worda i pierwotne formatowanie psuje układ
    - moduły nie są przypisane do wszystkich stron, a tylko do wybranych
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #23
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-04-2010
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    http://www.kolbuszowianka.net/joomla

    Tak jest wyłącznie z tymi artykułami (nazywam je newsami), które są przypisane do strony startowej

    Moduły nie są przypisane tylko do galerii i forum tzn w tych dwóch przypadkach chciałem żeby boczne bloki menu się tam nie pojawiały i to się zrobiło bez problemu.

    Jako że jest to wciąż stronka testowa nie było żadnych tekstów kopiowanych z worda z resztą jak widać newsy są tak krótkie że mijałoby się to z celem.

    Bardzo proszę o dalszą pomoc - z góry serdeczne dzięki

  5. #24
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Dla testu sprawdzającego przypisz te moduły do wszystkich stron.

    Czemu używasz modułu do wyświetlania newsów, a nie tego co oferuje Ci Joomla?
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #25
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-04-2010
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    No tak, kiedy przypisałem wszystkie wyświetlane moduły do wszystkich stron faktycznie efekt jest taki jak chciałem. Tyle tylko, że zależało mi bardzo na tym, żeby przynajmniej przy forum te boczne menu się nie pokazywały bo strasznie to forum zawężone i wygląda wg mnie fatalnie, za to uważam że bez bloków bocznych jest idealnie.

    Jeśli chodzi o artykuły to korzystam wyłącznie z tych standardowych jakie ma w sobie joomla, jedynie zainstalowałem komponent umożliwiający ich komentowanie - szukałem tam już jednak w ustawieniach czy aby czegoś nie komplikują ale niczego się nie doszukałem.

    Jest opcja by jednak to forum dało się zrobić tak by wyświetlało się bez bocznych menu?

    edit: a może problemem być to że forum obsługuje inna skórka (pisze tam w ustawieniach że default podczas gdy cała strona jest w zupełnie innej)?
    Ostanio edytowane przez ark1976 : 22-07-2010 13:18

  7. #26
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Jednak jest coś nie tak, gdyż link w read more, ma dopisane elementy, których standardowo nie ma- to może być przyczyną.

    W katalogu z szablonami utwórz katalog kks2, skopuj o niego zawartość katalogu kks, edytuj plik index.php z katalogu kks, usuń z niego pozycje odpowiadające za wyświetlanie modułów po bokach treści- dzięki temu zawartość komponentu będzie zawsze wyświetlana na całą szerokość.
    Potem wchodzisz w ustawienia szablonu kks2 na zapleczu i tam wybierasz pozycje menu, do których ma być przypisany.

    EDIT:

    Szablon forum nie ma nic wspólnego z wyświetlaniem newsów.
    Webdeveloper do usług ;)

  8. #27
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-04-2010
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję za fachową pomoc ale obawiam się że mam problem z odnalezieniem pozycji odpowiadających za wyświetlanie modułów po bokach treści, zedytowałem index ale na tym etapie nie potrafię niestety sobie poradzić. Nie jest to na prawdę żadnym lenistwem tylko zwyczajnie brakiem odpowiedniej wiedzy - czy mógłbym jeszcze prosić o pomoc w zlokalizowaniu tych pozycji?

  9. #28
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Zobacz w ustawieniach modułów, do jakich pozycji są przypisane, a potem poszukaj tych nazw w kodzie.

    P.S. Mam nadzieje, ze nie edytujesz tego kodu, notatnikiem systemowym.
    Webdeveloper do usług ;)

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •