SEF Service Map 2.0 - mapa serwisu dla Joomla 1.5 z wbudowaną opcją pingowania.
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 24

Temat: SEF Service Map 2.0 - mapa serwisu dla Joomla 1.5 z wbudowaną opcją pingowania.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-01-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    16

    Domyślny SEF Service Map 2.0 - mapa serwisu dla Joomla 1.5 z wbudowaną opcją pingowania.

    SEF Service Map jest komponentem dla Joomla 1.5.x, którego zadaniem jest stworzenie kompletnej mapy serwisu. Oto podstawowe możliwości:

    * SEF Service map tworzy trzy rodzaje map serwisu: HTTP, XML i TXT;

    * SEF Service Map jest jedyną aktywną mapą serwisu. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi PingBack (http://en.wikipedia.org/wiki/Pingback) mapa serwisu potrafi aktywnie zgłaszać (pingować) nowości na stronie do google.com, yahoo.com i innych serwisów. Dzięki temu roboty indeksujące będą odwiedzać Twoją witrynę dużo częściej, a strona potrafi zaindeksować się sama baz dodatkowych zabiegów. Gdy Twoja witryna będzie zaufaną witryną dla wyszukiwarek, Twoje nowości na stronie będą potrafiły znaleźć się w indeksie już po kilku godzinach;

    * SEF Service Map poza integracją ze standardowymi komponentami Joomla! (artykuły, nagłówki RSS, linki, kontakty) jako pierwsza umożliwia integrację z innymi komponentami przy użyciu mechanizmu integratorów, co czyni SEF Service Map komponentem otwartym. Jako jedyna integruje się też z dodatkami do innych map serwisów takich jak Joomap lub Xmap (http://joomla.vargas.co.cr/) dzięki czemu może zostać zintegrowana z naprawdę dużą liczbą komponentów;

    * SEF Service map jest zgodna z integratorami przystosowanymi do poprzednich wersji Joomla 1.0.x. W momencie wyłączenia trybu zgodności (Legacy) omija niezgodne integratory, co pozwala na dalszą poprawną pracę bez komunikatu typu " Direct access is not allowed";

    * SEF Service Map pozwala zainstalować nawet dwa integratory dla tego samego komponentu. W strukturze mapy serwisu można wtedy wybierać, którego integratora się chce używać.

    * SEF Service Map jako jedyna pozwala na tworzenie mapy dla serwisów które posiadają więcej niż 50 000 podstron. Jest to możliwe dzięki strumieniowemu tworzeniu mapy (zabezpiecza to przed przepełnieniem pamięci) oraz podziałowi generownej mapy XML serwisu na pomniejsze mapy. Do przeglądarek natomiast zostaje zgłoszony indeks tych map, zgodzie ze specyfikacją http://sitemaps.org;

    * SEF Service Map w momencie instalacji sam zgłasza mapę serwisu do przeglądarek oraz dodaje odpowiednie wpisy w pliku robots.txt - dzięki temu nie trzeba już w żaden dodatkowy sposób zgłaszać mapy strony do przeglądarek. Mimo to zalecane jest dodanie mapy serwisu XML w Google Webmaster Tools (http://www.google.com/webmasters/tools/) w celu okresowego monitorowania, czy przebieg pobierania mapy jest prawidłowy.

    * SEF Service Map pozwala na paginację mapy serwisu prezentowanej w postaci WWW, czyli podziału na podstrony. Dzięki temu zwiększa się moc linkowania wewnętrznego serwisu. Mapa posiada również możliwość dodawania opisów do każdego wygenerowanego linku. Dzięki tym mechanizmom nie staje się jedynie famą linków (co korzystnie wpływa na przeglądarki), ale także mapą dla ludzi - daje możliwość zorientowania się, co się kryje pod danym linkiem oraz prostej nawigacji po mapie. Dla dużych map podział na podstrony dodatkowo drastycznie zmniejsza zużycie transferu.

    * SEF Service Map posiada dwa rodzaje pamięci podręcznej (Cache): opartą o bazę danych lub system plików. Cache oparty o bazę danych zaleca się serwisom, które nie mają możliwości zapisu danych bezpośrednio na dysku (brak uprawnień); Oba rozwiązanie zmniejszają obciążenie serwera jednak w różny sposób. W przypadku pamięci podręcznej bazującej na systemie plików zmniejsza się obciążenie zapytań do bazy danych, w przypadku pamięci podręcznej opartej o bazę danych - zużycie procesora (przy równoczesnym zmniejszeniu zapytań do bazy).

    * SEF Service Map automatycznie wykrywa strony wielojęzykowe i generuje mapy serwisów dla każdego języka oddzielnie. Nie wymaga to od Ciebie żadnych dodatkowych czynności.

    Komponent można pobrać ze strony:
    http://www.sefservicemap.com/downloa...ce-map-20.html

    Aktualna wersja jest pierwszą wersją polską (jeszcze gorącą), aktualnie prowadzone są prace nad poprawną wersją językową w języku angielskim, aktualne angielskie opisy są są wersją roboczą zatem proszę o wyrozumiałość.
    Dodatkowo jest to debiut nowej wersji SEF Service Map dla Joomla 1.5. Czekam na Wasze opinie i ewentualne zgłaszanie błędów tu, lub na forum:
    http://www.sefservicemap.com/forum.html

    Pozdrawiam,
    Radosław Kubera.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-04-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Z opisu wynika, że jeśli zainstaluję mapę to reszta będzie się działa automatycznie. Czy to prawda czy ja tylko źle zrozumiałem instrukcję.

    Ponieważ nigdy nie instalowałem mapy to po czym mogę poznać, że działa prawidłowo. Pytam bo pojawiają mi się takie komunikaty o odrzuceniu:

    Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated; If you would like to pass it by reference, modify the declaration of [runtime function name](). If you would like to enable call-time pass-by-reference, you can set allow_call_time_pass_reference to true in your INI file in /home/fhlinux146/u/uk724.co.uk/user/htdocs/administrator/components/com_sefservicemap/sefservicemap.util.php on line 796

    Jest tego sporo zmieniają się tylko numery wierszy. Ja niestety nie mam zielonego pojęcia co miałbym zmodyfikować.


    Wszystkie komponenty są opublikowane.


    Pozdrawiam

    Nilborn

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-01-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    16

    Domyślny

    Błąd jest już poprawiony, proszę o ponowne pobranie i przeinstalowanie komponentu.

    Pozdrawiam,
    Radek.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-04-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziekuje za informacje i poprawienie bledu. Sam niewiele bym zdizlal

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-01-2007
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny SEF service MAP 2.0.2

    Dzień dobry
    Dziś pobrany plik SEF Services Map (ze strony: http://www.sefservicemap.com/), po zainstalowaniu zgłasza błędy:

    Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in D:\Program Files\Apache Software Foundation\Apache2.2\htdocs\testowa_telemetria\adm inistrator\components\com_sefservicemap\sefservice map.util.php on line 796

    Pozostałe wyglądają tak samo, zmienia się tylko linia.

    Czy da się to poprawić?

    Pozdrawiam

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-01-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    16

    Domyślny

    Witaj,dzięki za informację.
    Problem wynika ze starej wersji PHP (4), ale i takie rzeczy da się "naprawić".

    Mam prośbę, abyś ponownie pobrał komponent i go zainstalował. Komunikaty powinny zniknąć. Jeżeli nie, daj znać to poprawię i te, ponieważ na swoim serwerze posiadam tylko nowsze wersje PHP i nie mam jak tego błędu "odwzorować".

    Czekam na odpowiedź i pozdrawiam, Radek.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-01-2007
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny SEF

    Ale pobierałam SEF ze trzy godziny temu.
    Ta pobrana wersja: sef_servicemap_2.0.zip generuje podany powyżej błąd.

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-01-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    16

    Domyślny

    Rozumiem, ale po Twoim poście poprawiłem to i wgrałem nową wersję. Ty masz wersję 2.02 a teraz jest 2.0.3

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-01-2007
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny SEF środowisko (do postu powyżej)

    Środowisko w którym pracuje Joomla:

    Apache/2.2.9 (Win32) PHP/5.2.7-dev
    Apache API Version 20051115

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-01-2007
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny Sef

    Ok. ściągam i instaluję, zaraz dam znać jak poszło.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •