SEF Service Map 2.0 - mapa serwisu dla Joomla 1.5 z wbudowaną opcją pingowania. - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 24

Temat: SEF Service Map 2.0 - mapa serwisu dla Joomla 1.5 z wbudowaną opcją pingowania.

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-01-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    16

    Domyślny

    No proszę.
    A jaz znalazłem info że taki błąd występuje w starszych wersjach PHP gdzie jeden z parametrów w php.ini jest domyślnie ustawiony inaczej.

    Jakbyś mógł sprawdzić czy działa, będę Ci wdzięczny. Tym bardziej że pewnie nie tylko Ty masz takie błędy i chętnie dowiedziałbym się czy jest ok.

    Pozdrawiam, Radek.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-01-2007
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny SEF 2.0.3

    Niniejszym zawiadamiam, że instalacja przebiegła pomyślnie,
    wszystko działa wyśmienicie.
    Dziękuję i pozdrawiam (:

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-01-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    16

    Domyślny

    A ja Ci serdecznie dziękuję za pomoc w identyfikacji błędów.
    Pozdrawiam.

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-04-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sprawdzalem w google czy jest zgoszona mapa. Niestety nie została zgłoszona przez program samodzielnie.

    Czy jakieś informację jak to mogę zrobić ręcznie?

    Pozdrawiam

  6. #15
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-01-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    16

    Domyślny

    Witaj.
    Mam pytanie - jak sprawdziłeś, że mapa nie została zgłoszona do google?

    Komponent do zgłoszenia mapy wykorzystuje protokół ping i wysyła link do mapy na adres:
    http://www.google.com/webmasters/tools/ping?sitemap=[adres mapy strony]
    (zgodnie z tym, co podaje w specyfikacji google)
    oraz dodaje wpis o mapie serwisu do robots.txt (zgodnie ze standardem http://sitemaps.org/pl/protocol.php). Każdy z tych mechanizmów (niezależnie) wystarcza, aby dodać mapę serwisu do google - jednak w obu przypadkach nie znam możliwości sprawdzenia, że mapa została dodana.

    Można mapę też dodać reczne w Google Webmaster Tools (GWT) - co zalecam, wtedy będzie widać, że mapa została dodana i jak jest pobierana.

    Dodanie mapy serwisu przy pomocy pliku robots.txt oraz pingu nie jest widoczne w GWT.

    Pozdrawiam,
    Radek.

  7. #16
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    W tym komponencie był błąd długości pola "changefreq" w bazie danych. Był chyba ustawiony na 6 znaków. W przypadku użycia monthly, zapisywało się tylko monthl. Nie wiem czy o tym problemie mówicie ale jeśli nie to też jest to do poprawy

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-01-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    16

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez vego007 Zobacz wiadomość
    W tym komponencie był błąd długości pola "changefreq" w bazie danych. Był chyba ustawiony na 6 znaków. W przypadku użycia monthly, zapisywało się tylko monthl. Nie wiem czy o tym problemie mówicie ale jeśli nie to też jest to do poprawy
    Słusznie!
    Dziękuję Ci serdecznie za wskazanie błędu i rozwiązanie problemu!
    Już poprawione, nowa wersja podstawiona: 2.0.4.

    Aby wyeliminować błąd są dwa wyjścia - albo przeinstalować komponent(wszystkie ustawienia domyślnie zostają zachowane) albo używać cache typu system plików zamiast baza danych.

    Pozdrawiam i dziękuję.
    Radek.

  9. #18
    Bywalec
    Dołączył
    28-02-2006
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    166
    Punkty
    20

    Domyślny

    wszystko przebiegło ok. nie zainstalował się jedynie język polski i katalog robots.txt podano informacje że mam to zrobić ręcznie. Co należy zrobić z katalogiem robots.txt no i jaki nadać mu chmod (666) ?
    jakie pliki zaznaczyć aby były dobrze indeksowane a czego nie zaznaczać czy wiecie może coś na ten temat.
    z góry dzięki
    Ostanio edytowane przez maxym : 23-11-2008 19:49 Powód: info dodatk.

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-01-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    16

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez maxym Zobacz wiadomość
    wszystko przebiegło ok. nie zainstalował się jedynie język polski i katalog robots.txt podano informacje że mam to zrobić ręcznie. Co należy zrobić z katalogiem robots.txt no i jaki nadać mu chmod (666) ?
    jakie pliki zaznaczyć aby były dobrze indeksowane a czego nie zaznaczać czy wiecie może coś na ten temat.
    z góry dzięki
    Witaj maxym.
    robots.txt to nie katalog, a plik w katalogu głównym joomla (tam, gdzie wgrywałeś pliki). Ten plik powinien mieć uprawnienia do zapisu.

    Proponuję Ci zatem zmienić mu uprawnienia na zapis. Potem wejdź w konfigurację SEF Service Map. Mapa wyczuje, że brakuje jej wpisów w robots.txt i postara się dodać wpis sama. Jeżeli będziesz miał nadal komunikat o błędzie, daj znać. A jeżeli będzie ok, możesz znów przestwić uprawnienia robots.txt na stare.

    Przy odinstalowaniu faktycznie nie usuwają się pliki językowe, ale jest to prawdopodobnie problem z Joomla 1.5.8 (nie wiem jak z wcześniejszymi, ale przy 1,5.5 działało jeszcze ok), a nie moim komponentem, zgłosiłem to już na forum developerskim Joomli.

    Co do tego, co pozmieniać w ustawieniach mapy - w zasadzie nic nie musisz zmieniać. To co polecam zmienić to ewentualnie czas cache, bo standardowo jest 15 sekund (zgodnie z ustawieniami w joomli), a może lepiej ustawić na 2-3 godziny, w zależności od integratora.

    No i jeszcze dla nie zaindekowanych witryn polecam na początku przestawić opcję "Ping during the visit of" na "all visits", a po tygodniu znów na "spiders visits only". Dlaczego? znajedziesz w opisie na górze topiku.

    Reszta powinna dziać się automatycznie. Moje witryny testowe średnio 10 dniach były już w indeksie (bez żadnych dodatkowych zabiegów poza instalacją mapy i zmianą ustawień jak powyżej) i to nie z jedną podstroną, a z kilkunastoma, kilkudziesięcioma.

    Pracę mapy będziesz mógł ocenić po ok. 2 tygodniach.

    Pozdrawiam, Radek.
    Ostanio edytowane przez rkubera : 23-11-2008 20:13

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-04-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki za informacje. Wazne bylo, ze mapa nie pokazuje sie w narzedziowni googli nawet jak jest dodane i ze widac co robi dopiero po dwoch tygodniach.

    Pozdrawiam

    Nilborn

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •