Witam...
Zwracam się do wszystkich z problemem. Mam serwery w netarcie 17listopada przeszli na mysql 5 i zaczęły sie problemy.
Problem polega na tym ze cześc instalacji joomla przy wywołaniu pokazuje bład 500. NIe moge sobie poradzić z tym ani uzyskać pomocy od netartu. Mam np spora stronę ma 80MB baze i działą bez zarzutu tak samo drugi portali mam 100MB chodzi tez ładnie.
Inna strona przy wywołaniu pokazuje się normalnie (index.php), gdy kilknę na dowolny odnośnik odrazu pokazuje bład 500. Netart odpisał mi na to
"- zbyt długim pobieraniem danych z bazy danych,Pierwszy element pozostaje do sprawdzenia w Państwa gestii - ruch na bazach danych został przez nas rozłożony na kilka serwerów i pracują one niemal nieobciążone. Może to być związane np. z nieoptymalnym zapytaniem do bazy danych lub serią zapytań następujących zaraz po sobie, lub z zapytaniem o bardzo dużej ilości rekordów (proszę przy okazji sprawdzić, czy mają Państwo na bazę danych utworzone indeksy).
Druga możliwość jest oczywista - serwer nie wyświetli Państwu strony dopóki nie uzyska danych np. z zewnętrznej bazy danych.
Trzecia możliwość jest również oczywista - jeżeli nieoptymalnie przetwarzają Państwo dane można zaalokować zbyt wiele pamięci, lub wykonywać skrypt zbyt długo.
Proszę w związku z tym o sprawdzenie Państwa skryptów."

Jak ma zoptymalizować baze skoro baza ma 1MB (od tej strony co się dziwnie zachowuje) jest to zwykła instalacji joomli + galeria taka jak na innych stronach które działają dobrze. nic nie było w stronie czy w skryptach zmieniane od sierpnia az tu z dnia na dzień baza jest za duza wg netart i ma za duzo zapytań a czały błąd jest od pliku incladd.php

Ja jzu nie rozumiem tego zupełnie... czy to ma jakiś zwiażek ze zmiana mysqla? czy z dnia an dzień joomla może sie schrzniać sama? Oni mówia ze za długo sie łąduje strona dlatego jest błąd 500 ale to nawte nie ma wywołania od razu sie pokazuje ten błąd i co dziwne na niektórych stronach index.php się ładuje , pokazuje strone nromalnie, jak nacisne Start odrazu jest 500

MOże źle to tłumacze moze ktoś mi poradzić co zrobić?